נערכים לגל השני

חברי וחברות הלשכה בשורת המלצות וטיפים פרקטיים לסוכנים ולמבוטחים להתמודדות עם הגל השני של הקורונה • כתבה שנייה בסדרה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חשיבות הכיסוי לתרופות שאינן בסל

סו"ב גיל בן נון, בעל גיל דרור סוכנות לביטוח

בימים אלו שאנו נמצאים בגל שני של מחלת הקורונה ועסוקים בריחוק חברתי ושמירה על כללי היגיינה, מתנהל מרוץ עולמי לפיתוח חיסון כנגד מחלה ולמציאת תרופות לריפוי ממחלת הקורונה.

המירוץ למציאת תרופה נחלק לשניים:

1. פיתוח תרופה חדשה

2. מציאת תרופה קיימת שתהיה יעילה לטיפול בקורונה

אז למה מתכוונים כשאומרים תרופות מיוחדות?

מדובר בתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי או שאינן מכוסות במסגרת הסל מסיבות שונות (התוויה שונה למשל), כלומר: לא ניתן לקבל את התרופה מגורם אחר. זה בדיוק הזמן לבדוק את תיק הביטוח, לוודא שקיים כיסוי לתרופות מיוחדות ולהוסיף הרחבה לתרופות מיוחדות.

העלות זניחה מאוד (לרוב שכבות הגיל מדובר בשקלים בודדים) בהשוואה לכיסוי הרחב הקיים ובסופו של דבר יכולה להציל לא רק מבחינה בריאותית אלא גם מבחינה כלכלית.

תשובות לשלות נפוצות המטרידות את ציבור המבוטחים ואת הסוכנים. צילום: shutterstock

"דברו עברית ולא 'ביטוחית' עם הלקוחות"

סו"ב עדי נבון, מנכ"ל ובעלים סוכנות "נבון"

בימים קשים אלו חלה עלינו הסוכנים החובה המקצועית לסייע ללקוחות הטרודים בבעיות קיומיות קשות, להבין ולתרגם את הוראות החוק ותקנות השעה השונות. מדובר כמובן בנסיבות בהן חל שוני ביחסי עבודה ולא נמשכו ברצף ההפקדות לתוכניות הפנסיוניות כפי שהיה עד פרוץ הקורונה לחיינו.

קיימים שלושה מצבים:

  1. הפחתת שכר – ניתן לשמר כיסויים ביטוחים והחברות אמורות לשלוח למבוטחים האלו הודעה מתאימה.
  • יציאה לחל"ת – במקרה זה נשמר רצף ביטוחי והדיווח של המעסיקים בממשק הדיגיטלי אמור לייצר בקופות את הסטאטוס המתאים לכך.

  • סיום יחסי עבודה – זה אירוע מוכר לנו, ולצערנו הוא רק הפוך נפוץ יותר ממה שהכרנו קודם.

סיכום: ניתן לצפות לזה ולהבין שהלקוחות יהיו מבולבלים מהניסוח המשפטי של המסמכים שישלחו אליהם. בואו נתכונן לזה כבר עתה, נכיר את הוראות ונכין לעצמנו ולכל מי שעונה ללקוחות מטעמנו, משפט בתרגום לעברית פשוטה – לא להניח שהלקוחות דוברים "ביטוחית".

"השקיעו בעובדים הוותיקים ובהגנות סייבר"

סו"ב דרור נחשון, בעל סוכנות הביטוח "דרור נחשון"

קטונתי מלקבוע האם למה שאנו חווים כעת קוראים התגברות המגיפה או גל שני, אך לדעתי כעצמאיים שמנהלים עסק חובה עלינו להתנהל כאילו מחר יוטל סגר נוסף ועלינו להכין את העסק לכך בצורה הראויה, ושזמן התגובה שלנו לכל שינוי יהיה הכי מהיר שאפשר.

אגע בשני נושאים שלדעתי הם הקריטיים ביותר בעולמנו כסוכנים עצמאיים, ואשתמש בשני מונחים מעולם הביון: יומינט – איסוף מידע על ידי הגורם האנושי, וסיגינט – איסוף מידע באמצעות כלים טכנולוגיים.

הגורם האנושי (יומינט) – עד לפרוץ הקורונה שוק העבודה היה שוק של עובדים וכעת השוק והכוח עבר למעסיקים. אז נכון שהאפשרויות העומדות בפנינו כעת לגיוס כוח אדם גדלו, אך אל תפנו גב לעובדיכם הוותיקים. השקיעו בהם מקצועית, ערכית ובמעטפת. אני נוהג פעם בחודש לפחות לערוך סוג של "שתיה" במשרד ומדי תקופה להעניק מתנה לחתם או חתמת שהשקיעה. בעשותכם כן, אתם מביעים הערכה ותודה לצוות המשרד ויוצרים נאמנות לפירמה. אתם תזדקקו לנאמנות הזאת אם חלילה נזדקק לעבוד שוב מהבתים.

הגורם הטכנולוגי (סיגינט) – אל תחסכו בעדכון מערכות המחשב וההגנה האלקטרונית של המשרד.

התקופה הנוכחית מזמנת לנו מתקפות סייבר רוחביות שאינן בהכרח ממוקדות מטרה ואם אתר המשרד או התוכנה לקישור מרחוק אינם מוגנים באופן מספק – הסיכוי שתיפלו ברשת התוקפים גדול.

השקיעו בתקשורתVPN  כפולת מיגון, כלומר ראוטרים שמונעים מתקפת סייבר, כמו ראוטר של צ'ק פוינט בבזק או ראוטר שנקרא ביז בוקס בהוט.

אל תשתלטו מרחוק עם תוכנות any desk אוteam viewer , אלו תוכנות שפשוט ליירט אותן. בכל מקרה גבו את החומר שלכם גם בענן וגם מדי תקופה על כונן פיזי.

"בדקו עמלות – הבקרה הטובה ביותר לעסק"

סו"ב שמוליק אבוטבול, מנכ"ל ובעלים של הסדרים סוכנות לביטוח פנסיוני בע"מ

בימים אלו המצב במשק לא ברור ואנחנו, כסוכני ביטוח שנותנים שירות לכל אותם עסקים/עובדים וכו', נדרשים להסתגל למצב החדש.

ראו זאת כאילו קיבלנו זמן במתנה; זמן שבו אפשר לצאת מהמסלול הרגיל של עשייה/פגישות/מכירות ולבחון פנימה את התוצאות של העבודה הקשה שלנו בכל השנים האחרונות.

תבדקו עמלות כי דרך העמלות ניתן לדעת שהפוליסה תואמת בדיוק את מה שסיכמתם עם הלקוח. תבדקו עמלות ותדעו מהי ההכנסה שלכם מכל לקוח, באמת ולא בתחושה.

תבדקו עמלות, זו הבקרה הכי טובה, יעילה ונכונה שאתם יכולים לעשות לטובת העסק שלכם. תבדקו עמלות ותגלו שחייבים לכם כסף, והוא פשוט מונח על הרצפה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email