"נפנה לבג"ץ גם בעניין ההוראה לאפשר לבנקים לקיים ייעוץ פנסיוני מחוץ לבנק"

בנאומו של נשיא הלשכה בוועידת ים המלח סקר סו"ב אייזיק את היעדים והמאבקים שהלשכה מתמודדת מולם
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"עברנו את 5,000 החברים בלשכה; מתחילת השנה הצטרפו 500 סוכנים חדשים ואנו צופים שעוד כמה מאות יצטרפו עד סוף השנה. אחת המטרות שלנו זה לצרף ללשכה דם חדש וצעיר כדי שהלשכה תמשיך לפרוח". כך בישר נשיא הלשכה, סו"ב שלמה אייזיק, בפתח הנאום שנשא בוועידת ים המלח שהתקיימה אתמול והיום (ד'-ה') במלון ליאונרדו קלאב ים המלח.

סו"ב אייזיק סקר את היעדים והמאבקים שהלשכה מתמודדת מולם, ואת הפעילות שלה לקידום האינטרסים של חבריה ושל ציבור המבוטחים מול מקבלי ההחלטות. "אחד הדברים שהתחלנו לעשות זה ליצור מערכות יחסים עם מקבלי ההחלטות: הרשות לאיסור הלבנת הון, פורום קהלת, מבקר המדינה, הרשות להגנת הפרטיות ועוד. אנחנו פועלים מול הרשות לתחרות כדי שנוכל לשווק פוליסות של חברות ביטוח זרות. לצורך העניין, לאחרונה עשינו מספר עבודות מחקר ומצאנו שבגרמניה, שיש בה מעל 80 מיליון תושבים, פועלות למעלה מ-300 חברות ביטוח. בישראל אין אפשרות לחברות ביטוח זרות לפעול בארץ (רק בביטוח משנה).

נשיא הלשכה בוועידת ים המלח. "יוצרים מערכות יחסים עם מקבלי ההחלטות" | צילום: גיא קרן

"משום מה הממונה על שוק ההון הוציא הוראה בה הוא מאפשר לבנקים לייעץ (ייעוץ פנסיוני. ר.מ.) מחוץ לבנק וזה בניגוד לחוק – אנחנו לא נסכים לזה ונפנה לבג"ץ", הדגיש סו"ב אייזיק.

ממשיכים לפעול

נושאים נוספים שסקר נשיא הלשכה בנאומו:

  • הוועדה המייעצת לממונה – "בשנת 2016 כשהפיקוח על הביטוח הפך לרשות, הוציאו אותנו מהועדה המייעצת לראש הרשות וזו תקלה רצינית. זה חמור מאוד שהיועצים של האוצר, הבנקים והרשות לניירות ערך שם ואנחנו לא. למה שהם יסכימו לקדם מה שפוגע בבנקים?".
  • בג"ץ אזרחים וותיקים – "לפני כ-10 ימים הגשנו עתירה לבג"ץ נגד חוזר הצירוף של האזרחים הוותיקים. אין לזה אח ורע בשום טריטוריה עסקית אחרת ואנחנו לא הולכים להתפשר על זה. אני מקווה שהגזרה הזאת תוסר".
  • חוזר שירות סוכנים ויועצים – "אמור להיכנס לתוקף ויש עמימות הנוגע למכירת תיקי ביטוח. אנחנו בדיון עם רשות שוק ההון. הובטח לנו שלא יאכפו אותו עד שייצא תיקון לחוזר".

ללא אפליות

סו"ב אייזיק אמר כי "סוכני הביטוח מהחברה הערבית הם חברי לשכה כמו כולם, ואני פועל כדי למגר את האפליה נגד סוכני הביטוח הערבים מצד חברות הביטוח שהתחילו לעשות סלקציה לסוכנים לפי מקום מגורים".

בנוסף, התייחס נשיא הלשכה לנושאים הבאים:

  • ביטוח סיעודי – "יש מוצרים שירדו מהמדפים; אני רואה באובדן מוצרי הסיעוד כפיגוע נגד הציבור הישראלי. לא מבין למה מוות מתאונה נעלם, למה אובדן כושר עבודה שמשרת אנשים שעובדים בשתי עבודות נעלם ועוד".
  • שירותים בהסדר – "יש כל מיני המצאות בעולם הביטוח על שירותים בהסדר, זה פוגע בתחרות ובציבור. יש לנו אחריות כלפי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל".
  • פוליסות חיסכון לפירמות – "גברת דורית סלינגר הסירה בעבר את האפשרות שלנו לנהל תיקי נוסטרו. אנחנו לא הולכים להתפשר על זה ואם צריך נעתור לבג"ץ".
  • הנחות בביטוח – "דבר נוסף שביקשנו כדי להפסיק את הקניבליזציה של חברות הביטוח, הוא שההנחות יהיו לא פחות מ-10 שנים". 
  • חוק ההסדרים – "בכל שנה אנחנו עדים לניסיונות בחוק ההסדרים לתת לנו מכות. רצו להטיל מס על מימוש זכויות בפוליסות ביטוח בריאות, בחוק ההסדרים ניסו להטיל 35% מס דומה. רצו לכפות בחוק ההסדרים לממש קודם בפרטי ואז בשב"ן. שב"ן זה לא ביטוח ולכן אין כפל ביטוח".
  • תגמול הסוכנים – "יש לנו אתגרים בנושא התגמול שלנו מחברות הביטוח. צריך להחליט על כללי משחק שקופים והוגנים יותר".
  • בחירות לכנסת – "הלשכה מאוד מוערכת בקרב נבחרי העם, יש לנו שיח פורה עם חברי כנסת מכל המפלגות. כתבנו אג'נדה שלנו לבחירות ואנו עושים מאמצים לשתול את זה במצעי המפלגות".

נשיא הלשכה הבטיח כי בקרוב מאוד יהיה מנכ"ל ללשכת סוכני הביטוח וכי שלושה מועמדים הגיעו לשלב הסופי.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email