"נפעל עם הלשכה למצוא פתרון לבעיית ביטוח החובה במגזר"

כך לדברי הממונה על שוק ההון במפגש שנערך עם ראשי העדה הדרוזית; "אני עם הסוכנים – הציבור צריך אותם"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת נפגש בתחילת השבוע עם ראשי העדה הדרוזית יחד עם נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד ויו"ר הוועדה לביטוח כללי בלשכה סו"ב ישראל גרטי.

במפגש שהתקיים בכפר יאסיף עם ראשי העדה בישראל בראשות השיח מופיק טריף, אמר הממונה ברקת: " שמעתי כעת מנשיא הלשכה כי גם הסוכנים הדרוזים סובלים מבעיית ביטוח החובה הקיימת במגזר הערבי בכלל ואני אסייע למציאת פתרון ביחד עם הלשכה".

מפגש עם ראשי העדה הדרוזית. מימין: גרטי טריף ברקת ורוזנפלד | צילום: באדיבות הלשכה

הממונה התייחס בדבריו גם לאמירות כאילו הוא פוגע בסוכני הביטוח והבהיר: "אני עם הסוכנים. הציבור צריך אותם בכל המוצרים כבעלי מקצוע ולכן נסייע להכניס סוכנים נוספים לענף".

נשיא הלשכה בירך את משתתפי המפגש לקראת חג הקורבן הדרוזי שיחול ב-11 באוגוסט וציין כי "הממונה מכיר את הסוגיות החשובות לסוכני הביטוח. יש לי איתו ערוץ פתוח ומתי שצריך לדבר איתו הוא תמיד נגיש וזמין ואנחנו מאוד מעריכים את זה".

ביניים: סיוע מתבקש

נשיא הלשכה הסביר כי "יש בעיית ביטוח חובה במגזר הערבי, שהממונה מכיר אותה, שסובלים ממנה גם סוכני העדה הדרוזית. אנחנו הולכים לפתור אותה חלקית באמצעות הצעת חוק שאני מניח שהרשות לא תתנגד לה, לפיה חברת ביטוח תחויב לנמק בצורה ברורה מדוע היא מסרבת לעבוד עם סוכן ביטוח מהעדה הדרוזית למשל, וכשהיא רוצה להפסיק התקשרות עם סוכן, היא תהיה מחויבת לספק לו את התוצאות העסקיות שלו, דבר שלא קורה היום.

"אי אפשר לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח", הדגיש רוזנפלד. "כאשר בחברות מסוימות שומעים שם של סוכן שאינו מצלצל כתושב צפון תל אביב, יש לו עדיין בעיה להתקבל באותה חברה, בוודאי אם הוא סוכן מתחיל. אנחנו מודעים לבעיה של סוכני המגזר, ויו"ר הוועדה האלמנטרית בלשכה ישראל גרטי הנמצא כאן בפגישה, מטפל בה גם מול רשות שוק ההון וגם מול הנהלת הפול שגם ממנה אנחנו רוצים לקבל פתרונות כדי שנוכל עוד בקדנציה שלנו להביא בשורה בנושא הזה.

"זאת ההזדמנות לברך אותך ולהודות לך על הקשר ההדוק בינינו. בוא נעזור גם לסוכני הביטוח הדרוזים – הם אנשים מקסימים, כולם שירתו בצבא ותורמים למדינה. הם אזרחים נאמנים שצריך לסייע להם ואנחנו נסייע להם", סיכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email