נפרדים מנשיא הלשכה לשעבר יעקב כהן ז"ל

חברי לשכה מספידים את יעקב כהן ז"ל, נשיא לשכת סוכני הביטוח בשנים 1976־1980 שנפטר בגיל 84; היה שותפם של האחים אדרי בחברת יונייטד קינג וממייסדי רשת "סינמה סיטי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
סו"ב שאול פסטרנק, נשיא הלשכה לשעבר

"קיבלתי בכאב גדול את הידיעה על מותו של יעקב כהן ז"ל, או כפי שכולנו קראנו לו יענקל'ה. הוא היה איש מורם מעם, חכם, בעל ידע נרחב, שכל ישר ועם זאת איש נעים, אלגנטי ומלא שמחת חיים.

"אני זוכר שכנבחרתי לתפקיד נשיא הלשכה בגיל צעיר, וכולם חששו לגורל הלשכה בשל גילי הצעיר, הוא, שהיה מבוגר ממני בהרבה, היה הראשון שעודד ואמר – 'מת המלך הקודם, יחי המלך החדש'.

"הוא תמך וייעץ לי בעצות של אדם עם השקפת עולם מאוד מסודרת, שכל ישר ונועם הליכות. מאוד אהבתי אותו והערכתי אותו – תמיד כיבד את הלשכה ושמר על כבודה.

יעקב כהן ז"ל | צילום: באדיבות לשכת סוכני הביטוח

"הוא היה פוליטיקאי אדיר וידע לתמרן בלשכה ובחיים כמו שחקן שחמט אדיר. הייתה לי הזכות להיות חבר שלו בלשכה ובמקצוע. תהי נשמתו צרורה בצרוה החיים".

מוטי קינן, מנכ"ל הלשכה לשעבר

"יעקב כהן ז"ל היה איש הדרום (באר שבע). ההיסטוריה של הלשכה שזורה בדרכו. הסוכן מהדרום עשה את פעילותו הציבורית למען הסוכנים החל בסניף הלשכה בבאר שבע ושימש יו"ר הסניף. בהמשך פעל ברמה הארצית במגוון תפקידים ובהם חבר בכיר ב-MDRT, חבר בוועדה המייעצת  לממונה על שוק ההון ומרצה מבוקש בארץ ובחו"ל.

"לשיא פעילותו הגיע עם בחירתו לנשיא הלשכה כאשר מרכז העשייה שלו הייתה הדאגה לרווחתו ופרנסתו של סוכן הביטוח. יעקב ז"ל היה ממקימי החברה הכלכלית ליסוב בע"מ ועמד בראשה החברה שימשה עוגן להכנסות הלשכה. במסגרת החברה הקים את ליסוב סוכנות לביטוח ודאג לביצוע אחריות מקצועית לחברי הלשכה.

"לאחר עזיבתו הלשכה העניקה לו תואר נשיא כבוד, על אף פרישתו מענף הביטוח עינו הייתה צופיה   על הסוכנים והענף. יעקב כהן ז"ל היה נשיא לשכה ואדם אהוד ואהוב שהעניק מניסיונו הכלכלי והמקצועי לרבים מהחברים. איש של נתינה ואהבת הזולת. יהיה זכרו ברוך".

סו"ב יפת בקשי, יו"ר מחוז ב"ש והדרום

"יעקב כהן ז"ל היה מראשוני סוכני הבטוח בבאר שבע, החזיק משרד גדול להנהלת חשבונות וביטוח ושנים רבות נחשב לסוכן מיוחד שמפיק ומבצע חיתום פוליסות, דבר שלפני 50 שנה היה מאוד ייחודי בעולם הביטוח. ייצג וקיבל גיבוי בעיקר מחברת איילון והיה בזמנו נציגה הבלעדי בדרום.

"באופן מיוחד זה בא לידי ביטוי שלקוחות וחברות גדולות בדרום היו מבוטחים באמצעות משרדו שנקרא אז 'המשרד הכלכלי', במשרד זה עבדו סוכני ביטוח, שרובם כבר הלכו לעולמם.

"הוא היה נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל כבאר שבעי וזה מעיד על  הערכה הרבה שהייתה כלפיו. לפני כ-20 שנה מכר את תיק הביטוח ועבר לעסקי קולנוע עד יום מותו. יהי זכרו ברוך".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email