סו"ב איגור מורי – יו"ר ועדת בריאות וסיעוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"היו דברים מצוינים בקדנציה הקודמת כמו קורס חיתום בבריאות. אני מתכוון לקחת את המערכות הקיימות ולפרק אותן לרמת הסניף ולרמת הסוכן הבודד. סוכנים אולי לא ילכו ללמוד כמה חודשים במכללה, אבל הם כן יגיעו לימי עיון, ושם נדריך אותם. לשם כך אני מצפה לשיתוף פעולה מלא עם הסניפים".

זוהי אחת התוכניות של סו"ב איגור מורי לוועדת הבריאות והסיעוד בלשכה שבראשה הוא עומד בקדנציה הנוכחית.

מורי, בן 40 , רווק, חבר לשכה ומחזיק ברישיון סוכן ביטוח 13 שנה, היה חבר בועדת הבריאות במשך שלוש קדנציות. תוכניות נוספות עליהן הוא שוקד – שימור הידע: "כל ידע שייווצר בוועדה יישמר ויגיע לחברי הלשכה. רופאים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות והסיעוד שירצו בוועדה, או מנהלי חברות ביטוח, ננגיש את ההרצאה לכל סוכן בצורה אלקטרונית. סוכנים לא יילכו לחפש ביוטיוב הרצאות על נושאים מקצועיים שמעניינים אותם, אבל אם יציעו להם סרטון ביטוח באמצעות עיתון הלשכה עם קישור לסרטון, רובם יפתחו את הקישור", מסביר איגור.

מורי. "הרפורמה בביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים היא פשוט טרגדיה"

כמו כן, איגור מתכוון לבצע סקר בקרב סוכני הלשכה לגבי הנושאים בהם הם מעוניינים שהועדה תסייע להם: " לא כל החוכמה נמצאת בי או בחברי הוועדה, ולכן בכוונתי לפנות לסוכנים ולשאול אותם מה הם צריכים ורוצים מהוועדה. אני בטוח שאקבל הרבה פניות ורעיונות", הוא אומר.

הביטוח הסיעודי – סוף עידן

"הרפורמה בביטוחים הסיעודיים הקבוצתיים היא פשוט טרגדיה", טוען איגור. "הפתרונות חלקיים, ועל הסוכנים לפנות מיידית ללקוחות שלהם ולהציע להם סיוע. במקום לקחת אחריות ממתינים שהגל יעבור ועושים תיקונים קוסמטיים. הפתרון של צירוף הנפלטים לביטוח סיעודי בקופות החולים לא רלוונטי לרובם שכבר ממילא מבוטחים שם. מדובר בכיסוי שאינו מובטח לכל החיים, ואני מאמין שבעוד כמה שנים נגיע למשבר נוסף".

"מדובר בסופו של עידן, וזה דורש הנגשה של הביטוח הסיעודי לסוכנים שלא עסקו בזה בעבר. בעוד כמה חודשים ייפתח שוק חדש לסוכני הביטוח – ביטוח סיעודי למאות אלפי נפלטי הביטוח הקולקטיבי. הסוכנים יוכלו לעשות מה שהם יודעים – התאמת פוליסה חדשה ללקוחות שהייתה להם פוליסה קולקטיבית, ואנחנו נעזור להם בכלים מקצועיים. זה הזמן להיכנס לתחום", מדגיש איגור.

משבר הביטוח הסיעודי

איך אתה מסביר את העובדה שאין תביעות של עובדים וגמלאים שנזרקו מהביטוח ללא פתרונות הולמים?
"מי שאשם במשבר הוא מפקחי הביטוח בעשרות השנים האלו, ועדי העובדים או הארגונים וחברות הביטוח. אבל הם עושים היום הכל כדי להרדים את השטח. כל אחד ממציא פתרון דמיוני העיקר שיגידו שהם מתאמצים לפתור את הבעיה".

"יש ניסיונות להגיש תביעות, כמו של ארגון "כן לזקן". עם זאת, הרוב היו כל הזמן בסוג של הכחשה שבסוף הנושא ייפתר. אני מאמין שב-1 בינואר הם יגיעו להבנה ומאות אלפי העובדים והגמלאים ישאלו מי האשם במצבם. אני קורא לזה "פרשת ברני מיידוף בחסות החוק". הפירמידה הזאת עבדה במשך שנים, המון התעשרו ממנה. אבל בניגוד למיידוף, אף אחד מהאשמים לא הולך לשבת בכלא".

פוליסה אחידה

בהתייחסו לפוליסת הבריאות החדשה, המכונה הפוליסה האחידה, טוען איגור שיש בה גם דברים טובים, "אבל היא חסמה את היצירתיות של החברות. התוצאה היא אפורה מאוד", הוא טוען ומוסיף: "המבוטח נפגע בגלל הרפורמה של מנתחי הסדר – זו פגיעה בזכות הבחירה של האזרח. מזכיר שלטון קומוניסטי. לא בשביל זה המבוטח קונה את הפוליסה – הוא קונה את הפוליסה בעיקר כדי שיוכל לבחור את הרופא המנתח".

"בנוסף, ההגבלות שהטילו על הרופאים בניתוחים פרטיים בארץ יביאו לכך שבשנים הקרובות נראה עליה משמעותית במימוש סעיף ניתוחים בחו"ל; אם בעבר זה היה פרק איזוטרי ששימש רק לניתוחים שלא ניתן לבצע בארץ, הרי שעתה אפשר לעשות גם ניתוחים קלים בקפריסין על ידי רופאים ישראליים שנוסעים לשם עם המטופל שלהם. יש כבר בית חולים בקפריסין שמפרסם בארץ ומזמין חולים מישראל. לכיסוי שנקרא ניתוחים בחו"ל אין הגבלות, והסוכנים לא הדגישו את הפרק הזה בעבר. היום צריך למכור שלושה כיסויים למבוטח – תרופות מצילות חיים, השתלות בחו"ל וניתוחים בחו"ל – זאת חובה משולשת".

איגור מסכם ואומר כי "שנת 2018 תהיה שנה של חידושים בתחום הבריאות והסיעוד. באמצע השנה יהיה חידוש ראשון של הפוליסה האחידה ואז נוכל להעלות על פני השטח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email