נפתלי בנט: "נבחן מתן אפשרות לכנסת להטיל ווטו על חוזרי הממונה על רשות שוק ההון"

שר החינוך היוצא, המתמודד ברשימת הימין המאוחד לכנסת, בראיון מיוחד ל"ביטוח ופיננסים"; הראיון המלא יפורסם במגזין המודפס שיופץ בכנס הפיננסים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נבחן בחיוב מתן אפשרות לכנסת להטיל ווטו על חוזרים מטעמו של הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, אם ישתכנעו חברי הכנסת שנזקם עולה על תועלתם. זו רשות עצמאית רק משנת 2016 וכלל לא בטוח שזהו מודל הפיקוח המתאים והיעיל ביותר". כך אומר שר החינוך היוצא נפתלי בנט (הימין המאוחד) ובעבר שר הכלכלה, בראיון בלעדי ל"ביטוח ופיננסים" שיפורסם במגזין המודפס שיופץ בכנס הפיננסים השנתי של הלשכה.

לדברי בנט, יש בכל מקרה, להכפיף את רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון לדרישות ה־RIA המקובלות ביתר תחומי המשק לפני קביעת רגולציה חדשה. "הצבת יעדים ומדדי הצלחה ברורים, בחינת תופעות לוואי ושקילת חלופות לפני מעבר ליישום הם המינימום הנדרש לפני קביעת רגולציה חדשה, ולא ביורוקרטיה מיותרת. כפי שהרשות מצפה לסטנדרט התנהלות גבוה מצד המפוקחים על ידה, מן הראוי שתתחיל בבית ותתנהל בצורה האחראית והמקצועית ביותר.

נפתלי בנט | צילום: Shutterstock

"ה־RIA הכרחי בעיקר מכיוון שלעיתים קרובות, תופעות הלוואי של רגולציה חדשה חמורות יותר מהבעיות שהיא באה לפתור. לדוגמה, בהחלט ייתכן שהחתמת לקוח על 20 מסמכים במקום על 2 תגרום לו פשוט לוותר כליל על עיון בהם. ואם מטרת הרגולציה היתה להגדיל את המודעות בציבור, תוצאה כזו משמעה כישלון", מסביר בנט.

בנט מבטיח כי מפלגתו תסייע לעצמאים ולעסקים הקטנים ובהם סוכני הביטוח: "נעשה כל מאמץ לצמצם דרישות מיותרות וחובות רישוי, להבהיר תהליכים מבולבלים ולהעביר כל מה שניתן מבחינת רישוי וכדומה לביצוע עצמי ברשת, כפי שעשתה לדוגמה חברתי איילת שקד עם הטאבו במשרד המשפטים. סוכני הביטוח מצויים בתקופה משמעותית של שינוי בשוק ולכן חיוני להבטיח להם רגולציה יציבה ויעילה ככל האפשר".

איך אתה רואה את עתידו של סוכן הביטוח?
בנט: "הכישורים הנדרשים מסוכן ביטוח יכולים בוודאי להתאים גם לתחומים פיננסיים ונוספים, וככל שישנם חסמים לפעילות של סוכני ביטוח בתחומים הללו נשמח לבחון כיצד נכון להסיר אותם. גם כאשר קיימות חלופות טכנולוגיות יעילות, אנשים רבים עדיין מעדיפים לקבל מענה אנושי ולכן סביר להניח שנראה סוכני ביטוח גם בעתיד".

הכנס יתקיים ב־4.9.2019 בהיכל התרבות חבל מודיעין שבקריית שדה התעופה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email