נציגי הלשכה השתתפו בדיון ועדת הכספים בכנסת בנזקי מזג האוויר

כ־4,500 פניות של מבוטחים הגיעו אל חברות הביטוח שמעריכות את התביעות ב־130 מיליון שקל
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות הביטוח מעריכות כי כרגע מסתכמים נזקי מזג האוויר של השבועות האחרונים בכ־130 מיליון שקל. כך מסר אלעד אלקובי, מנהל מחלקת ביטוח רכוש ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בישיבה מיוחדת שקיימה השבוע ועדת הכספים של הכנסת בנושא פגעי מזג האוויר. עוד סיפר אלקובי: "הורנו לחברות לתת תיעדוף לתביעות הנוגעות לפגעי מזג האוויר, יש לנו סדר גודל של 4,500 פניות לחברות הביטוח".

גיל סלומון מאיגוד חברות הביטוח ציין: "מבחינת נזק לרכוש, לא מדובר במשהו שחברות הביטוח לא הכירו בעבר. בשנים האחרונות נרשמו נזקי מזג אוויר קיצוניים, והחברות ידעו להתמודד איתם. כך גם בנושא זה. מבחינת מהירות, למי שיש פוליסות מהירות, יש תגובה מהירה מחברות הביטוח".

גפני. יפנה לרה"מ לעניין הכרזת אסון טבע | צילום: באדיבות הלשכה

 

בדיון השתתפו חברי הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכת סוכני ביטוח, סו"ב גיל סופר וסו"ב אושיק וטורי. "ברור לכולם שגם אם יוזרמו התקציבים המתאימים לרשויות ולגופים הרלוונטיים, דבר שמוטל בספק בגלל התקיעות הפוליטית בכנסת, הרי שיקח זמן רב לשיפור המצב", אמר סו"ב סופר והוסיף "המסקנה שלי הינה שרק ביטוח נותן מענה לאזרחים – אם אי אפשר למנוע את הנזק אז לפחות לקבל את השיפוי הכספי שיוכל לאפשר לאזרחים לחזור למסלול החיים כמה שיותר מהר. בפוליסת מקיף לרכב שהינה פוליסה תקנית מכוסים נזקי סערה/סופה/ שטפון ובמקרה של נזק המבוטח יקבל את מלוא ערכו של הרכב במקרה של טוטל לוס או שיפוי בגין הוצאות התיקון במקרה של נזק חלקי. בנוסף, במקרים מסוימים יש כיסוי לרכב חליפי שמאפשר למבוטח להתנייד מיד לאחר האירוע. גם פוליסת ביטוח הדירה מכסה נזקים אלו ובנוסף לנזקי הרכוש למבנה/תכולה זכאי המבוטח למימון שכר דירה עבור דיור חלופי אם הדירה אינה ראויה למגורים. לעניין ביטוח העסקים, חשוב לציין שהכיסוי לנזקי טבע אינו כלול אוטומטית ויש לרכוש בתמורה לתוספת פרמיה כיסוי זה".

"היינו שם על מנת לעשות סדר לכל היושבים המבולבלים בישיבה", אמר סו"ב וטורי והוסיף "לגבי בתי העסק, העלינו שבית עסק שביטוח עצמו בנזקי טבע מכוסה בנזק הפיזי שנגרם, וכל עסק יכול לבטח את עצמו על אבדן רווחים וכך יהיה זכאי לפיצוי הולם. הדגשנו גם את החשיבות בתכנון מוקדם בפן הביטוחי לבתי העסק, שחשוב מאוד לשבת עם סוכן ביטוח, ולתכנן נכון את הסיכונים ובכך ביום סוער לפרוע את השטר.

"אני שמח שיכולנו להישמע ולהיראות, ואני חושב שכל מי שישב באולם הבין את החשיבות האדירה שלנו, כסוכני ביטוח ומנהלי סיכונים. לאחר הישיבה, פנינו באופן אישי לבעלי העסקים שהשתתפו בה והצענו לסייע. באופן אישי אני שמח שייצגנו נאמנה את סוכני הביטוח".

בתום הדיון, מסר יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני, כי יפנה לרה"מ לעניין הכרזת אסון טבע, זאת על מנת לסייע לפיצוי לחקלאים, כמו גם לפעול לאיחוד קווי חברות ההצלה. עוד קראה הוועדה בתום הדיון, להקציב מיידית 11 מיליון שקל להכשרת עסקים בנהריה שנפגעו קשות כתוצאה ממזג האוויר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email