נשיא איגוד לשכות המסחר לשר האוצר: "סלינגר מונעת מתנופה בלתי מרוסנת ליצירת רגולציה"

ביקורת חריפה כלפי הממונה על שוק ההון • דורש להכפיף אותה להחלטת הממשלה להפחתת הרגולציה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, פנה לאחרונה אל שר האוצר משה כחלון, ומתח ביקורת חריפה על דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בטענה שהיא "מונעת מתנופה בלתי מרוסנת ליצירת רגולציה".

לין טוען כי על פי בדיקת איגוד לשכות המסחר, בשנים 2017־2016 הוציאה רשות שוק ההון 186 חוזרים, הוראות, הבהרות וחוקים חדשים, לא כולל טיוטות. באיגוד מעריכים כי בשנה מתפרסמים בממוצע כ־150 חוזרים, הוראות וטיוטות חקיקה למיניהם.

עו"ד לין

לדברי לין, שום מגזר עסקי לא יכול להתמודד עם מסה כזו של דרישות המועברת בתקופה כה קצרה של לא יותר מאשר שנתיים וחצי. "יתכן שכל חוזר כשלעצמו תורם לשיפור השירות ללקוחות, הגנה על כספי הלקוחות, שמירה על יציבות החברות, קידום תחרות בענף וכדומה.

אולם בראיה רחבה אסור לראות כל מהלך רגולטורי כעומד בפני עצמו, יש לבחון כל יוזמה חדשה מול כלל העומס שכבר הוטל. בסופו של דבר העומס על החברות גוזל זמן ניהולי רב ומגולגל ללקוחות", טוען נשיא האיגוד.

על כן, לין דורש משר האוצר להכפיף את הרשות להחלטת ממשלה 2118 בדבר הפחתת הרגולציה. מתוקף החלטה זו, אשר התקבלה ב־22 באוקטובר 2018 , אמורים להיות מבוצעים שני מהלכים מרכזיים: הורדת נטל הרגולציה ל־ 5% מידי שנה במהלך חמש שנים; ותנאים מקדימים ליצירת רגולציה חדשה.

"על פי מבחן התוצאה, אם אכן שואפים להוריד את נטל הרגולציה, יש הכרח לעשות שינוי דרסטי בסמכויות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ולכלול אותה במסגרת ההנחיות על פי החלטה 2118. ממסגרת החלטה זו הוצאה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. כיום, בראייה לאחור, מסתבר שזו הייתה טעות חמורה", לדברי לין.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email