נשיא הלשכה אייזיק: "מדובר בפגיעה אנושה בחופש העיסוק"

בישיבת המועצה הארצית שנערכה השבוע סקר נשיא הלשכה את הנושאים המרכזיים בפעילות הלשכה. על ה"ריידרים" אמר: "יש כוונה למגר את עבודתם של הסוכנים בנושא. אנחנו נילחם בזה ולא נוותר, מדובר במקור פרנסה שלנו"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"כרגע אנו פועלים במספר גזרות מול הרשות, החל מיוזמות שלנו כדוגמת: פוליסות חיסכון לפירמות, קביעת הנחות למוצרי ריסק שלא תפחת מ-10 שנים והיריעה קצרה מלהכיל. בנוסף, אנו נאלצים להגיב באופן יומיומי לאירועים המגיעים לפתחנו ומהווים פגיעה בסוכנים, לדוגמה: טיוטת השירות של סוכנים ויועצים – מדובר בפגיעה אנושה בחופש העיסוק. אנו נילחם כמובן מול העוולה במידה ולא תתקבל בקשתנו. מדובר בקניין האישי של כל אחד מאיתנו", אמר נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק בפתח דבריו בישיבת המועצה הארצית שהתקיימה השבוע.

שלמה אייזיק. "אנחנו משלמים את האגרות הגבוהות ביותר בשוק החופשי וזה פשוט לא הגיוני, לא אתן יד לדבר ונמשיך להילחם עליו" צילום: דוברות שלמה אייזיק

רפורמת הבריאות

בהתייחסו לרפורמת הבריאות שהושקה בשבוע שעבר, הביע אייזיק את אכזבתו מכך שנושאים חשובים שהעלתה הלשכה בהקשר זה לא התקבלו ברשות שוק ההון. "העברתי מכתב חריף לממונה בנושא ואנו נמשיך לפעול בעניין", הוסיף נשיא הלשכה.

עוד התייחס לנושא ה"ריידרים": "יש כוונה למגר את עבודתם של הסוכנים בנושא. אנחנו נילחם בזה ולא נוותר, מדובר מבקור פרנסתם של הסוכנים שלנו", אמר.

הסוכנים חוזרים ללשכה

"בתחילת כהונתי הבטחתי כי לשכת סוכני הביטוח תשמש כבית לסוכנים ואכן אנו רואים פירות לעמלנו – במהלך החודשים האחרונים הצטרפו וחזרו ללשכה 220 סוכנים.

"נושא כספי הלשכה – טיפלנו ועשינו סדר בנושא הכספים בלשכה. באישור הוועד מנהל נקבע כי  נושאי הכספים יעבור ליועץ חיצוני בהתאם להוראות רשם העמותות.

"קליטת עובדים – קלטנו שני עובדים חדשים – לראשונה מונתה בלשכה רואת חשבון שתנהל את כספי הלשכה.

"תחום המחקר – ערכנו שתי פגישות מוצלחות עם פורום קהלת, פורום שמתעסק עם הפחתת הרגולציה. אנו מדברים על כשלים בתחום הרגולטורי, כמו למשל המסלקה הפנסיונית – מונופל שתפר הרגולטור".

הורדת אגרות הסוכנים

"סוכן משלם היום 4,000 שקל אגרה, לא כולל אגרה לרשם החברות; אנחנו משלמים את האגרות הגבוהות ביותר בשוק החופשי וזה פשוט לא הגיוני, לא אתן יד לדבר ונמשיך להילחם עליו.

"לגבי עמלות סוכנים – פנינו לכל חברות הביטוח וביקשנו להקדים את תשלום העמלות ל-8 בכל  חודש – אני שמח לעדכן כי בקשתנו התקבלה במרבית החברות, מנורה יתחילו מינואר 2023 והפניקס כבר מהחודש".

פעילויות עם ארגונים

עוד מסר נשיא הלשכה: "אנו מקדמים מגוון רחב של תוכניות ופעילויות עם ארגונים עסקיים לטובת הסוכנים: למשל, ארגון הגמלאים ביוזמות בתחום הסיעוד וקופות החולים.

"העברנו מכתב לחברת הכנסת רייטן שהיא יו"ר הוועדה לרווחה על מנת לעשות סדר בכל נושא מס הכנסה והטבת מס רווחי הון שכיום רק גמלאים יכולים ליהנות ואנו דורשים שיחזירו את כבר בזמן הפרישה.

"הקמת פורום פוליטי: ליקטתי 10-12 סוכנים שמקורבים לחברי כנסת ואנחנו הולכים לנסות למנף ולהגדיל כוח מול הגורמים בכנסת ישראל, אני חושב שזה מהותי עבורנו.

"רישיון סוכן: מטרתי היא שמי שישווק ביטוח יאחוז ברישיון ביטוח. בנוסף, אני רוצה למגר את כל האתרים המתחזים הפוגעים בנו הסוכנים ובלקוחות שלנו’".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email