נשיא הלשכה: "מצפה לתמיכה בהצעה למכירת ביטוח ארוך טווח אחרי פגישה עם בעלי רישיון"

רוזנפלד: "סוכני הביטוח הם מחוללי התחרות בענף ואלה שיכולים להבטיח שהלקוח יקבל את המוצר הטוב ביותר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו מקבלים תמיכה מקיר אל קיר על הצעת החוק שלנו; חברי הכנסת מבינים שהציבור צריך לקבל את המוצר הביטוחי הטוב ביותר שישפיע על חייהם כמו סיעוד וכמו ביטוח חיים", כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח סו"ב ליאור רוזנפלד בראיון הבוקר לגלי צה"ל בתוכנית "בוקר טוב" עם אפי טריגר.

הראיון התקיים לקראת הנחת הצעת החוק הפרטית בכנסת שיזמה הלשכה, לפיה רק בעל רישיון יוכל למכור, ולאחר פגישה פרונטלית, מוצרי ביטוח ארוכי טווח כמו – חיים, בריאות, סיעוד ותאונות אישיות.

לדברי רוזנפלד, הצעת החוק תוגש על ידי מספר חברי כנסת ממספר סיעות גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה: "אני מצפה ששר האוצר ורשות שוק ההון יתמכו בהצעה שבאה להיטיב עם הציבור בישראל", אמר בראיון.

רוזנפלד

בתגובה לשאלת המראיין, אם הצעת החוק לא תפגע בתחרות בשוק הביטוח, אמר נשיא הלשכה: "סוכני הביטוח הם מחוללי התחרות בענף. הם עובדים עם מספר חברות ביטוח, וכך יכולים להבטיח שהלקוח יקבל את המוצר הטוב ביותר שיבטיח את עתידו. כולנו מכירים את התופעה של מוקדנים לא מקצועיים ובלתי אחראים שמבטלים למבוטחים פוליסות קיימות ומקימים להם פוליסות פחות טובות, ואף מבצעים כפל ביטוחים".

עוד אמר רוזנפלד, כי ההצעה לא באה לפגוע בחברות הביטוח הישירות משום שאינה עוסקת בביטוחים קצרי טווח (רכב, דירות וכד'), אלא במוצרים ארוכי טווח בלבד. לדבריו, ההצעה אינה פוגעת בקדמה ובדיגיטציה: "כל ההתנהלות יכולה להיות דיגיטלית, לאחר פגישה פרונטלית, או לאחר שהסוכן יציג את הפרטים שלו כבעל רישיון", הדגיש נשיא הלשכה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email