נשיא הלשכה: "בידול הסוכן העצמאי יהפוך אותו לשקוף ואובייקטיבי ללקוח"

בפאנל "ביטוח ופנסיה בעולם משתנה" של ועידת כלכליסט דנו בדיגיטציה של עולם הביטוח, פתיחת השוק לתחרות ועתידו של סוכן הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו רוצים ליצור עולם שבו סוכן הביטוח יהיה שקוף ואובייקטיבי ללקוחות", כך אמר השבוע נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב אריה אברמוביץ, בוועידה הכלכלית הלאומית 2017 של כלכליסט. "אחת ההמלצות של הוועדה הציבורית לבחינת ענף הביטוח, היא לבדל בין סוכן שעובד עם חברה מסוימת לבין סוכן עצמאי שיכול לעבוד עם כל חברות הביטוח. אנחנו סבורים שבידול כזה ייתן יותר שקיפות גם למבוטחים וגם לטובת השיח הציבורי, שכפי שאנחנו מזהים אותו מדבר על כך שסוכן הביטוח הוא לא מספיק אובייקטיבי".

הדברים נאמרו בפאנל "ביטוח ופנסיה בעולם משתנה" בהנחיית אלי שמעוני מכלכליסט. בפאנל השתתפו גם אורי אלדובי, יו"ר ומייסד הלמן אלדובי השקעות ולוי רחמני, בעלי השליטה באיילון ביטוח. בהתייחסו לנושא האובייקטיביות של סוכני הביטוח, אמר אלדובי כי "הוועדה הציבורית עשתה עבודה מצוינת ונגעה בהרבה מאוד נושאים ולעומק. הם לא טיפלו בנושא המהותי מאוד של תחרות: כמות קטנה של חברות שולטת כיום בשוק. התוצאה הסופית של התהליך הזה היא שהתחרות מאוד נמוכה – והבעיות מגיעות משם. אם הדבר לא ישתנה במהרה, והמחיר של חברות הביטוח לא ישתנה, עבור חברות רבות החורף יגיע". אברמוביץ השיב בתגובה כי "דבריך אינם מדויקים. אחת ההמלצות העיקריות של הוועדה היא פתיחת הענף לתחרות והורדת החסמים הרגולטוריים בפני חברות ביטוח זרות שמעוניינות להיכנס לפעילות בישראל".

מימין: אלי שמעוני, אריה אברמוביץ, אורי אלדובי ולוי רחמני

עתיד ורוד

בתשובה לשאלת מנחה הפאנל לגבי התעניינות גופים מסין ברכישת חברות ביטוח מקומיות, אמר רחמני כי "תחרות הייתה ותחרות תהיה. יש
התעניינות רבה מכל קצוות עולם בנוגע לרכישות בשוק הישראלי, לאו דווקא מסין". לדבריו, לקח זמן אך יש גם התעניינות בשוק המקומי: "אני
רואה גורמים ששואלים ומתייעצים בנושא. לא עובר כמעט שבוע בלי שמגיעות פניות. היום ישנה נטייה של גורמים מישראל להגיע עם קבוצות מחו"ל לאחר שהתעניינו קודם כל בעצמם, אך זו אותה גברת בשינוי אדרת – הם למדו שניתן לארגן קבוצה מחו"ל ולהביאה".

בהתייחסו לסוגיית הדיגיטציה בעולם הביטוח, ואיך היא משפיעה על סוכני הביטוח, אמר אלדובי: "בפנסיית ברירת המחדל שלנו, ההצטרפות תהיה דיגיטלית, אבל עדיין יישארו סוכנים. הרעיון הוא שהטכנולוגיה תביא להתייעלות תפעולית".

אברמוביץ הוסיף כי "אנחנו כסוכני ביטוח מעודדים את הדיגיטציה. אנחנו חושבים שסוכן הביטוח יעסוק בעתיד יותר בייעוץ, יהיה מנהל סיכונים של המשפחה, יעסוק גם באגרות חוב ובמשכנתאות, כך שלסוכן הביטוח צפוי עתיד ורוד".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email