נשיא הלשכה בכנס המחוזות: אנחנו עוסקים באיכות החיים של אזרחי מדינת ישראל

עוד הוסיף אייזיק בכנס שנערך אתמול: "אינני מוכן שיהיו אנשים שיעסקו בתחום הביטוח ללא רישיון ⋅ יש להחזיר לציבור את מוצרי הביטוח שירדו מהמדפים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"הגעתי לתפקיד נשיא הלשכה כאשר מטרה אחת עומדת בראש מעייני – לעבוד למען הסוכנים וכלל הציבור. מצאתי לשכה די הרוסה, עם עובדים שפופים חסרי אנרגיות עם רמה תדמיתית נמוכה ודו"ח חקירתי שמלמד על התנהלות לא תקינה ובניגוד לנהלים, ומייד התחלתי בעבודה המאומצת לשינוי פני הלשכה", כך פתח את דבריו נשיא הלשכה סו"ב שלמה אייזיק בכנס המחוזות הארצי של הלשכה, שהתקיים באולם לאגו בראשון לציון.

אייזיק סקר את פעילות הלשכה בראשותו מאז נכנס לתפקיד ובראשה הקמת הוועדות שכולן כבר מתפקדות, ועריכת שינויים פרסונליים בצוות הלשכה, ביניהם שהתבקשו מהדוח החקירתי: "נפרדנו מהמנכ"לית ומנהל השיווק, החלפנו את מבקר הפנים ומיניתי יועץ משפטי חדש שיעסוק בענייני ממשל תאגידי.  

נשיא הלשכה שלמה אייזיק בכנס המחוזות 2022. צילום: גיא קרן

"אנו פועלים לבניית מערכת אמון ויחסי עבודה תקינים עם קבוצות האינטרס השונות – בין היתר הרשות, חברות הביטוח וההשקעות ובית המחוקקים. 

עשייה משמעותית

"אני איש של עשייה והיוזמה זורמת בעורקיי. בין היוזמות הראשונות שביצענו בלשכה היה לפנות לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון ולבקש לשווק מחדש מוצרים שנלקחו מאיתנו והחזרתם המיידית אל סוכני הביטוח, דבר שיביא תועלת ואיכות לציבור. 

"התחלנו בהקמה של צוותי מחקר ובימים אלו אנו מנהלים משא ומתן עם פורום קהלת על מנת שנוכל לשתף אותם בעבודות מחקר שאנו רוצים להוציא לפועל.

"אנו פועלים לבניית מערכת אמון ויחסי עבודה תקינים עם קבוצות האינטרס השונות – בין היתר הרשות, חברות הביטוח וההשקעות ובית המחוקקים"

"לפנינו אתגרים רבים ועשייה משמעותית. חשוב לי להחזיר לנו, סוכני הביטוח, את הכבוד והגאווה שנלקחו מאיתנו בשנים האחרונות – זה מגיע לנו. אני רואה חשיבות רבה בקליטת סוכנים חדשים לתעשייה החיוניים להמשכיותנו. בשביל זה חיוני שמקצוע זה יתוגמל בצורה ראויה וייתפס כמשהו מכובד שכל סוכן יהיה גאה להיות חלק ממנו", אמר אייזיק.

נשיא הלשכה הדגיש את הסוגיות המטרידות ביותר בהן הוא מתכוון לטפל:

  • אינני מוכן שיהיו אנשים שעוסקים בביטוח ללא רישיון

"סטודנטים בחופשת הקיץ, חיילים משוחררים, מתקבלים לעבודה בחברות ביטוח ישיר או עקיף, מתקשרים ללקוחות שלנו ומוכרים ביטוח, ללא הכשרה וללא היכרות מוקדמת את הלקוח", טען אייזיק: "וכששמים רגל בדלת, היא נפתחת בסוף, וזה מייצר מוטציות שהולכות וגדלות של המוקדים הפיקטיביים המתחזים למיניהם – זה שנותנים לגיטימציה למכור ביטוח ללא רישיון, זו תקלה שנולדה בחטא בחקיקת בכר, וצריך לתקן אותה. ועדת בכר טיפלה רק בנושא הפנסיוני ולא התייחסה לשאר מוצרי הביטוח – זו תקלה שצריך לטפל בה, ואנחנו מטפלים בה".

  • מפרים האיזונים בינינו לבין הבנקים

"הממשלה טוענת בכל הזדמנות אפשרית כי אכפת לה מהעסקים הקטנים, אך ברגע האמת דורסים אותנו – זה בלוף. הממשלה רוצה לאפשר לבנקים לעסוק בייעוץ פנסיוני דיגיטלי וגורמת לעשירים להיות עשירים יותר. מדוע להפר את האיזונים והמחיצות שנקבעו בינינו לבין הבנקים, בחקיקת בכר? אנחנו מדינה שמגדילה את הגדולים ומקטינה את הקטנים. הממשלה רוצה גם לאפשר לבנקים למשכנתאות למכור ביטוח צד ג' ותכולה – אין לתת יד לנושא וצריך לעצור אותו באופן מיידי".

  • להחזיר המוצרים שירדו מהמדפים

"אנחנו עוסקים באיכות החיים של אזרחי מדינת ישראל. לכן מחובתנו כסוכנים לדאוג שמוצרים חיוניים ואקוטיים שירדו מהמדפים יחזרו בצורה מיידית. הייתכן כי מוצרי ביטוח בסיסיים כדוגמת סיעוד, ביטוח מנהלים, אובדני כושר עבודה עיסוקי ונכות מקצועית ייעלמו מעל פני האדמה? אם לא נדאג במיידי להחזרת המוצרים, יקום דור של סוכנים חדשים שלא ידע את יוסף וזהו חור רציני בהשכלה".

לשכה חזקה

"אני לוקח לאחריותי לפעול שלשכת סוכני הביטוח, על כל מוסדותיה, תוביל ותקדם את סוכני הביטוח ותסיר את האיומים המגיעים לפתחנו. זאת המחויבות שלנו כלפי סוכני הביטוח. 

"יש לנו לשכה חזקה, מקצועית עם מספר רב של סוכנות חזקות בתפקידים משמעותיים בלשכה, לרבות ממלאת המקום שלי סו"ב מיכל וינצר והסגנית רים שוקחה.

"לפנינו אתגרים רבים ועשייה משמעותית. חשוב לי להחזיר לנו, סוכני הביטוח, את הכבוד והגאווה שנלקחו מאיתנו"

"אני מתחייב לעשות הכול על מנת שנמשיך לעבוד בכיף, עם המון אכפתיות ודאגה למען האזרחים שלנו כי ברגע האמת – סוכן הביטוח נמצא שם עבורם. 

"לסיום, אני מבקש להודות לכל עובדי הלשכה המצוינים. מחמם את הלב לראות מחדש את החיוכים הנסוכים על פניכם. תודה לנבחרת המופלאה שמובילה איתי יחדיו לשכה חזקה. נמשיך לפעול ללא לאות לקידומה של לשכה חזקה, מלאת עשייה ומשגשגת".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email