נשיא הלשכה בכנס הפיננסים: הלשכה תעצים חברות מוטות סוכנים

אודי אביטל, יו"ר הוועדה הפיננסית: "בעידן החדש מי שלא מתקדם, לומד ומשנה כיוון - לא קיים"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"בעידן החדש מי שלא מתקדם, לומד ומשנה כיוון – למעשה לא קיים". כך אמר יו"ר ועדת הפיננסים סו"ב אודי אביטל בפתיחת כנס הפיננסים של הלשכה שהתקיים ביום ג' בגני התערוכה. כ־550 סוכני ביטוח ובכירים בעולם הביטוח ובתי ההשקעות השתתפו בכנס, אותו הנחה איש התקשורת מנחם הורביץ.

עוד אמר אביטל בדברי הפתיחה: "העידן החדש מלווה בטכנולוגיה ודיגיטציה והלשכה עושה הכל כדי להנגיש את הידע. יצרנו ארבעה מסלולי מימון וסדנאות לטובת רווחת הסוכן. נעשה קורסים ארוכי טווח וימי עיון נקודתיים. לאחר החגים יוקם מרכז הפרישה של לשכת סוכני ביטוח. המרכז יעמוד בשת"פ עם להב, לשכת רואי החשבון ולשכת יועצי המס, וניתן ייעוץ לגופים כמו הצבא והשב"כ. בנוסף, יצרנו קשרים עם ספקים חדשים לטובת הסוכנים והלקוחות שלכם", אמר אביטל.

רוזנפלד ואביטל | צילום: גיא קרן

הוא הודה ליועמ"ש של הלשכה, עו"ד עדי בן אברהם, המלווה את הוועדה בנושא המשפטי תוך הגנה מרבית על האחריות המקצועית של הסוכנים. "איני עובד לבד, התברכתי בוועדה שפועלת רבות לטובת הסוכנים", הדגיש אביטל והעלה לבמה לקול תשואות הקהל את חברי הוועדה, הסוכנים: לידור לבקוביץ, שוש כהן גנון, יפית תמיר, אייל רחובצקי, הידד קציר, תדהר סטובי, אודי חברוני, עודד טוביה, דב צור, טמיר פסחוב, דלית עמיאל, גדי ברקאי, יהודה יחיא, יוסי ראובן ודוד אלגריסי. "ניתנה לי ולוועדה הזדמנות. קבלתי זמן של קדנציה להגשים את החזון המשותף שלי ושל נשיא הלשכה, ליאור רוזנפלד. ישבנו שעות רבות על החזון הזה ואני מקווה לא לאכזב אתכם", סיכם אביטל.

נשיא הלשכה הודה לאביטל ולחברי הוועדה ואמר: "העברנו הילוך בכל הקשור לנושא הפיננסים. בקדנציה הקודמת הייתה תת ועדה ולאור חשיבות הנושא הפיננסי החלטנו להקים ועדה ייחודית לנושא שתיתן לכם עוד כלים להתפרנס, עוד כלים להכניס כסף למשרד, בהכנסות שסוכני הביטוח לא היו חשופים אליהן בעבר". סו"ב רוזנפלד הזכיר כי מי שהקים את תת הוועדה היה סו"ב ארז גוטמן ז"ל. "נמצאת איתנו כאן אמו גילה. אנחנו מודים לך ומברכים אותך ואת בת בית בלשכה", אמר.

עוד לדברי רוזנפלד: "אנחנו בלשכת סוכני ביטוח רוצים למצב אתכם כאנשי הפיננסים של המשפחה. בקרית גת ובקרית שמונה. שיידע כל אזרח שסוכן הביטוח הוא לא רק ביטוח רכב או דירה. אנחנו נפעל בתקשורת בנושא נראות סוכני הביטוח בתחום הפיננסי. גם התקשורת הישראלית תדע שסוכן הביטוח לא עוסק רק בביטוח אלא גם בהיותו איש הפיננסים של המשפחה. יש לנו שיתוף פעולה עם לשכת יועצי המס ולשכת רואי החשבון ועוד נעצים אותו. אני מבטיח כבר מחר בבוקר להתקשר לראש החדש של לשכת רואי החשבון שייבחר הערב ולקדם את שיתוף הפעולה", אמר נשיא הלשכה.

עוד הדגיש רוזנפלד ש"לשכת סוכני ביטוח תעצים את כל חברות הביטוח מוטות הסוכנים, אלה שאומרות 'אנחנו עובדות עם סוכני הביטוח'. חברת ביטוח צריכה להצהיר בצורה ברורה – אנחנו עובדים עם סוכני הביטוח".

ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי), יו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט בירך את הסוכנים בשנה טובה ואמר: "בעוגה שלכם כולם רוצים להתחלק. סוכני הביטוח עושים עבודה מצוינת. לפחות בזמני, מדינת ישראל חינכה את האזרחים לחסוך, אבל בשנים האחרונות הכול התהפך ומילת הקסם הייתה צמיחה. רוצים להראות שהמצב הכלכלי של המדינה טוב, אז מדברים על צמיחה ועל זה שקונים הרבה. סוכני הביטוח צריכים להיכנס לנושא של הייעוץ הפיננסי כדי למנוע ממשפחות להיכנס למצב של חדלות פירעון. אם זה ילך טוב ויהיה מסודר, יכול להיות שהמדינה תהיה מוכנה לתת גם תקציב להכשרת האנשים – איך לחיות בצורה נכונה כדי שלא יצטרכו לחזור לחדלות פירעון".

סו"ב אביטל ציין כי הייתה פגישה בין הלשכה לשר הכלכלה אלי כהן, והוקצה תקציב לעניין במסגרת מעוף, כך שסוכני הביטוח ייעצו לעצמאים בנושא תכנון פנסיוני ופרישה; "משרד הכלכלה ישלם על שעת ייעוץ 220 שקל ואנחנו נגבה מהלקוח 80 שקל", פירט.

סלומינסקי הגיב: "יש לדבר על כך עם הכנ"רית ולהרחיב את מתן השירות לעוד רבים".

נשיא לה"ב: "הפגישה הראשונה שלך חייבת להיות עם נשיא לשכת סוכני ביטוח"

ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס אמר בכנס כי האתגרים שעומדים בפני סוכני הביטוח דומים לאתגרים שעומדים בפני יועצי המס: "זה שיש פה היום כל כך הרבה סוכני ביטוח זה נס כלכלי־ רפואי. אתם צריכים להכיר בחשיבות של עצמכם ובכך שאתם חשובים מאוד לכלכלת ישראל ובכך שהשירות שלכם שווה כסף", הדגיש.

עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב, אמר כי שמח לפגוש בכנס הרבה מאוד סוכנים צעירים: "המקצוע לא הולך ונעלם. האנשים תמיד יצטרכו את החוט המקשר עם חברות הביטוח ואת הידע המקצועי של סוכן הביטוח. אני עורך דין ואני לא רואה עולם בלי עורכי דין ולא רואה עולם ללא סוכני ביטוח; אולי הסוכנים יצטרכו לשנות את שיטת העבודה שלהם, אבל עולם ללא סוכני ביטוח זה עולם שבו המבוטחים לא יקבלו את הזכויות שלהם, לא יידעו על מה הם משלמים. כל ממונה שיגיע לשוק ההון, אני קורא לו – הפגישה הראשונה שלך חייבת להיות עם נשיא לשכת סוכני ביטוח, כי הוא זה שתצטרך או תצטרכי לעבוד מולו כל הקדנציה", סיכם לקול מחיאות הכפיים של הסוכנים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email