נשיא הלשכה: "הבחירות לנשיאות ומוסדות הלשכה יוקדמו"

בהצהרה מיוחדת שמסר השבוע לחברי הלשכה עדכן רוזנפלד על הקדמת הבחירות; ככל הנראה, הבחירות יוקדמו בחודשיים בלבד עקב הפרוצדורה הכרוכה בכך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לפני כשלוש וחצי שנים קיבלתי את אמונכם לעמוד בראש לשכת סוכני הביטוח בישראל. מאז עסקתי סביב השעון, מעל ומתחת לרדאר, למול הרגולציה, רשויות המדינה, הכנסת, היצרנים, מובילי הדעה בישראל התקשורת והציבור – רק כדי שיהיו לנו הווה ועתיד טובים יותר. למול השקעה אין סופית שילמתי מחיר אישי, עסקי ומשפחתי כבד.

"העשייה המרובה יצרה גם הישגים כבירים שלא כאן הזמן והמקום למנות אותם ולגלויים שבהם גם לרוב נחשפתם ועוד טרם הגיע שלב הסיכומים. מעל 200 מתנדבים ועובדי מטה שעוסקים יום יום גם בדקות אלו בעשרות משימות", אומר נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד בהצהרה שפורסמה בווידאו בפייסבוק לחברי לשכת סוכני הביטוח.

ליאור רוזנפלד. צילום: איי אבירן/באדיבות הלשכה

"מרגע שנבחרתי שמה לה קבוצת פעילי אופוזיציה מטרה אחת – לפגוע בי ובשמי הטוב ויהיה המחיר אשר יהיה". הוסיף רוזנפלד ופירט: "על ידי חקירות אישיות נגדי, שליחת עיתונאים חוקרים, הכפשות, הוצאת דיבה ועוד פעולות רבות שבן אנוש בעל חוסן נפשי נמוך היה מתקשה לעמוד בהן.

פגיעה במשילות

"ועל מה ולמה? על שהעזתי לעשות את הנורא מכל – על שתוך שבע שנים בלבד מרגע שהתחלתי את פעילותי בלשכה נבחרתי לעמוד בראשה, עובדה אותה לא יכולים לשאת עד לרגע זה. וכך, שלוש וחצי שנים אותם גורמים עסקו בדבר אחד בלבד – הפרעה וחבלה. לא עשייה, לא תדמית הסוכן, לא מעמד הסוכן, לא פרנסת הסוכן רק דבר אחד – הפרעה.

"את כל אלו עוד ניתן היה לשאת ויש בי את תעצומות הנפש לכך. אולם, בשנה האחרונה העלו אותם גורמים הילוך, כאשר בחרו בצורה ברורה למוטט את הלשכה, שכרו עו"ד שכל תכליתו להגיש תביעות ועתירות ותלונות כנגד הלשכה וראשיה, תלונות למשטרה, לרשם עמותות, לבית הדין, תוך טיפטוף רעל לתקשורת כנגד ראשי הלשכה והלשכה.

"המשיכו בפעולות לפגיעה במשילות כאשר דרשו את התערבותו האקטיבית של בית הדין בניהול הלשכה, הכשלת הצבעות מתוכננת במועצה הארצית, לרבות הכשלת אישור מאזני הלשכה עד כדי פגיעה ביכולתה של הלשכה להתנהל בשוטף. "ולמרות הכל, על אף כל ההפרעות והחבלות האלו, לא חדלנו חבריי ואני להמשיך ולפעול במקביל בעשרות ערוצי עשייה תוך התעלמות מהמפריעים ומרעשי הרקע שרק טובת חברי הלשכה כל העת נמצאת לנגד עיננו.

ניסיון להרס הלשכה

"הפרעות אלה בוצעו ללא כל סיבה אמיתית וכל תכליתם הייתה הרס הלשכה. שהרי לשכת סוכני הביטוח הינה גוף מסודר, נקי ושקוף המלווה ברו"ח, מבקר פנים, יועמ"ש, מנה"ח ויו"ר ועדת ביקורת. אותם מפריעי אופוזציה קוראים לעצמם 'שומרי סף' אך הם אינם כאלו; הם מפריעים, פוגעים ומחבלים בזדון בעבודת הלשכה מתוך מטרה אחת בלבד להמאיס על חברי ועליי את הרצון להמשיך לכהן.

"לכל אחד מאיתנו יש קווים אדומים ושאלו נחצים גם הפעילים החזקים ביותר שביננו, העושים עבודת קודש בהתנדבות שואלים עצמם עד מתי?. האמינו לי – לא קל ולא נעים לקום בבוקר ולראות כתבה מכפישה עלייך שאין מאחוריה כלום ושום דבר, כולנו בעלי עסקים, משפחות ובעלי שם, שם טוב שייצרנו ועמלנו עליו במשך שנים רבות.

"השאלה מה המחיר הנוסף שצריך לשלם איש ציבור מתנדב שהגיע לתרום מזמנו, ממרצו ומכיסו? מה המחיר שצריכה לשלם הלשכה כאשר תדמיתה נהרסת בידי קומץ מחרבים?

"לצערי, בימים האחרונים החליטו כמה פעילי לשכה מרכזיים נושאי משרה בכירים שהיו שותפים מרכזיים לעשייה ולהצלחת הלשכה שדי להם, שבריאותם הנפשית חשובה יותר, שהמחיר כבד מנשוא והודיעו על סיום תפקידם. (מדובר בסגן ומ"מ נשיא הלשכה סו"ב ליאור הורנצ'יק, ויו"ר מחוז ת"א והמרכז סו"ב נוגה עקל. ר.מ.). ואני מבין אותם ובוודאי שאיני שופט, אני יכול לחלוק על הדרך אבל בהחלט לא על המהות.

הבחירות יוקדמו

"אינני מאמין בקיצורי דרך ובכל תפקידיי בלשכה עד היום מעולם לא מוניתי, לא שוריינתי בדיל ולא כיהנתי מתוך הסכם כזה או אחר. תמיד בכל תפקידי עבדתי קשה מאוד כדי לזכות באמונכם ותמיד קיבלתי אותו. ומאז אני קם כל בוקר בחרדת קודש למלא את שליחותי בהצלחה כך שכל אחת ואחד מאיתנו יוכל לחזור הביתה עם גאוות יחידה על שבחר את המקצוע הנכון.

"אף אחד מאיתנו לא מעל הלשכה וגם הלשכה היא אינה המטרה, אלא האמצעי לעשות טוב יותר למען מעמד המקצוע. נתתם בי את אמונכם ואני עושה יום יום ושעה שעה את הכל כדי להצדיק אותו, מקווה שאני גם מצליח.

"אין סמכות בלי אחריות וכמו בכל שנותיי בתפקיד גם הפעם אקח על עצמי את תפקיד המבוגר האחראי. חברים, הגיעו מים עד נפש ולא אתן לאיש להמשיך ולמוטט את הלשכה. לשכה שעשתה כל כך הרבה דברים טובים לאורך כל שנותיה למען הציבור בישראל, אשר תחגוג השנה 80 שנה להיווסדה, חצתה לפני חודש, לראשונה בתולדותיה, את רף 5,000 החברים – לשכה זו לא תיהרס על ידי קומץ עסקנים.

"היום בערב אפעל במסגרת סמכותי כנשיא הלשכה לזמן אסיפה כללית בה אבקש את אישור חברי הלשכה להקדמת מועד הבחירות הכלליות לכל מוסדות הלשכה שאמורות היו להתקיים בחודש נובמבר השנה למועד הקרוב ביותר שניתן.

"אני לא עושה את זה רק למען עצמנו אלא למען הילדים והנכדים שלנו המתפרנסים גם הם מהענף ורואים איך קומץ רע מבקש להרוס מפעל של 80 שנה.

הנשיא הנבחר יזכה לתמיכתי

"עד מועד הבחירות ימשיכו לכהן כל בעלי התפקידים בלשכה ומוסדותיה ימשיכו לפעול. עד מועד הבחירות נמשיך לייצג אתכם, לפעול למענכם ולא נוריד את הרגל לדקה מדוושת העשייה.

"ולכשייבחרו בעלי התפקידים החדשים – מהנשיא ומטה הם יעברו חפיפה מסודרת. העברת המקל חייבת להתרחש מתוך אחריות להמשכיות הלשכה. חזונו של כל מנהיג הוא למצוא את ממשיך דרכו ביום שאחרי, לצערי אני לא מצאתי את המתאים.

"הנשיא שייבחר יקבל ממני את מלוא התמיכה, לא רק בעת החפיפה, אלא לאורך כל הקדנציה כמו שמקובל בדמוקרטיות וכפי שמצופה מארגון כמו שלנו. את מה שאני לא זכיתי לקבל – אדע להעניק לבא אחריי.

"חברים יקרים, בגאווה גדולה, בזקיפות קומה ובהרגשת סיפוק אדירה אני מסתכל אחורה על השנים שאני מכהן בתפקיד ועל החודשים שעוד נותרו לי ויודע שעשיתי ואמשיך לעשות הכל בכדי להביא את הטוב ביותר לציבור סוכני הביטוח ולציבור המבוטחים בישראל. תודה לכולכם וחיבוק חזק".

ההערכה היא שישיבת האסיפה הכללית של הלשכה תתקיים בעוד כחודש. הבחירות עצמן יתקיימו כנראה מספר חודשים לאחר מכן (בלשכה מעריכים, כחודשיים לפני מועד הבחירות המקורי), עקב הפרוצדורה הכרוכה בכך, שכוללת, בין היתר, אישור מרשם העמותות.

מאות פניות לרוזנפלד: "חזור בך, כולנו מאחוריך"

מאז הודיע נשיא הלשכה על רצונו לפעול להקדמת הבחירות התקבלו מאות הודעות בלשכה ואצל בכיריה בניסיון למנוע מנשיא הלשכה לצאת לבחירות מוקדמות.

רוזנפלד: "זה מעודד ובעיקר מרגש, היו תגובות שלא השאירו גם אצלי, איש הפאסון, את העיניים יבשות. אני מודה לכולם אך מה שינחה אותי זאת טובת הלשכה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email