"נשיא הלשכה לא מתקפל ולא נכנע"

הוועד המנהל מגבה את נשיא הלשכה והנהגתה להמשיך למצוא פתרונות למשבר הריסקים; מו"מ עם החברות למודל תגמול חדש
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הנהגת הלשכה בראשות הנשיא ממשיכה במו"מ אינטנסיבי מול רשות שוק ההון במטרה למציאת פתרון ראוי ומתווה תגמול חדש בנושא הריסקים במקום המתווה ששוגר לחברות ונכנס לתוקף. במהלך השבועיים האחרונים ניהל נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד שיחות עם הממונה ד"ר משה ברקת, גם בעת שהייתו של הממונה בגרמניה וכן בפגישות אישיות שנוהלו השבוע. ל"ביטוח ופיננסים" נודע כי בעקבות פניית הלשכה גורמים רבים מסייעים במו"מ למול ראש הרשות ובהם שר האוצר משה כחלון, שר הכלכלה אלי כהן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ מיקי זוהר ופרופ' זיו רייך דיקן בית הספר לביטוח במכללה האקדמית נתניה, שאף משתתף בפגישות מול הרשות.

רוזנפלד בכנס הפנסיוני 2019 | צילום: באדיבות הלשכה

בהנהגת הלשכה דווח על התקדמות אם כי על פי הנשיא, היא אינה מספיקה. גורם בהנהגת הלשכה מסר "נשיא הלשכה עומד על שתי רגליים אחוריות, לא מתקפל ולא נכנע, יש התקדמות וביחס לנקודת ההתחלה אפילו משמעותית אבל עד שלא יהיה מתווה שיהיה מקובל עלינו ושיוכיח היתכנות מול חברות הביטוח, הוא לא מתכופף. מדובר כאן על שינוי ענף הביטוח בישראל ונשיא הלשכה נוהג במלוא האחריות". חברי הוועד המנהל הודיעו כי יעמדו מאחורי ההנהגה למציאת הפתרון הטוב ביותר למען הסוכנים.

התערבות בנושאים מסחריים

במסגרת הדיון בוועד המנהל סיפר הנשיא, כי בעקבות פניית הלשכה ליועץ המשפטי לממשלה בנושא התערבות הממונה בנושאים מסחריים בין הסוכנים לחברות הביטוח, מטפל בנושא סגן היועמ"ש עו"ד ארז קמיניץ. נודע, כי עו"ד קמיניץ פנה לרשות לקבלת הבהרות בנושא.

דר' משה ברקת | צילום: אוראל כהן

נשיא הלשכה הודיע לוועד המנהל כי הוקם צוות בראשותו של סגן יו"ר הוועדה הפנסיונית סו"ב אבי אקהאוס שמטרתו לנהל סבב פגישות מהיר מול היצרנים לבחינת מודלים שונים של תגמול כדי למקסם את התנאים שהציב המודל החדש.

עוד נקבע, כי כל האופציות פתוחות בפני הנהגת הלשכה בנושא זה, כולל הגשת בג"צ נגד רשות שוק ההון. לדברי רוזנפלד, בעקבות פניית הלשכה מציעות כבר חלק מחברות הביטוח לסוכן עמלת נפרעים גבוהה בשיעור של עשרות אחוזים – 40%־42, וכי מדובר בפתרון לסוכנים שמוכנים לוותר על עמלת היקף. על פי בדיקה שבוצעה בלשכה אחוז הביטולים של מרבית הסוכנים עומד על 12%־10.

בישיבת הוועד המנהל אושרה סו"ב לילך מיטרני מחדש כחברת הוועד המנהל ויו"ר הוועדה לסוכנים צעירים. כמו כן החליט הוועד המנהל פה אחד להוקיע פרסומים נגד הלשכה שהופצו על ידי מספר פעילים בלשכה ופורסמו ברשתות החברתיות. עוד הוחלט לשכור את שרותיו של יועץ כלכלי חיצוני שיסייע להנהגת הלשכה בבחינת מודלים עתידיים נוספים לתגמול הסוכן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email