נשיא הלשכה: "על תרמיל האחריות שנשאתי על הגב רקמתי את צמד המילים עצמאות הסוכן"

סו״ב אריה אברמוביץ נשא נאומו בערב הפתיחה של כנס אלמנטר שהתקיים בשבוע שעבר. "גיבוי, עזרה ושותפות – את כל אלו קיבלתי מכם במנות גדושות – סוכנות וסוכני הביטוח, פעילי הלשכה"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"זהו כנס האלמנטר האחרון שאני לוקח בו חלק כנשיא. זה זמן מתאים לחשבון נפש ולהסתכלות מפוקחת על הקדנציה אותה אני עתיד לסיים בקרוב". במילים אלו פתח אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה את נאום הברכה שלו בערב הפתיחה של כנס אלמנטר שהתקיים בשבוע שעבר באילת, בהשתתפות 1,700 סוכנים ובכירים בענף הביטוח.

"לכל אחד מאיתנו יש רגע בחיים בו הוא נדרש לסחוב ולשאת על עצמו את תרמיל האחריות האישית. זהו תרמיל כבד, זהו משקל כבד שאנחנו
נושאים אותו במעלה שביל החיים, בטיפוס האינסופי אל מול הר האתגרים. כאשר מדובר בחיינו הפרטיים ובחיי המשפחה, לעיתים אין מנוס מלקחת על עצמך את תרמיל האחריות ולשאת אותו. אך לעיתים צריך לבחור האם אנחנו מוכנים לשאת את תרמיל האתגר שבתוכו קילוגרמים רבים וכבדים של אחריות עבור החברה בה אנו חיים, עבור הקהילה אליה אנחנו משתייכים, עבור המקצוע בו בחרנו לעסוק. מזה למעלה מעשור אני נושא על הגב את תרמיל המקצוע, לא התחלתי לשאת את התרמיל הזה בכהונתי כנשיא.

"שש שנים קודם לכן נשאתי את התרמיל הזה כיו"ר מחוז הצפון ובתפקידים שונים בלשכה. תרמיל האחריות איננו מותאם לכתפיך, הוא איננו נוח. במעלה הדרך צועדים בקלילות הציניקנים וחסרי האחריות, שתמיד ידעו טוב יותר איך פועלים, וכמה בקלות הם היו סוחבים את התרמיל הזה. זהו מבחן המנהיגות, מבחן האישיות והאכפתיות.

נשיא הלשכה בעת נאומו

"גם כשהדרך התארכה והייתה קשה ותלולה, גם כאשר שילמתי מחירים אישיים, לרגע לא חשבתי להסיר מעלי את התרמיל הזה. אני נושא אותו
בגאווה! בכל קילוגרם וקילוגרם של התרמיל הזה יש סיפוק אדיר. אין תחושה מספקת יותר מתחושת השליחות. אני אוהב את הלשכה הזו, אני גאה בה, וניתנה לי הזכות לעמוד בראשה".

אברמוביץ שיבח את פעילי הלשכה שהלכו עמו, על תרומתם לקהילה ומעורבותם גם בחברה כולה: "מגני הילדים בקריית שמונה ועד לשותפות
מרגשת במסעות למחנות ההשמדה בפולין. פעילי הלשכה והמתנדבים – אתם פניה היפות של החברה הישראלית".

מסירים את סימן השאלה

אברמוביץ הוסיף כי "הערב הזה אני רוצה לקבוע ולהסיר אחת ולתמיד מסדר היום את השאלה האם יהיו סוכנים בעוד 10 שנים בישראל; התשובה לכך היא כן עם חמישה סימני קריאה. "אפשר לסלק את השאלה הזו מסדר היום. סוכני הביטוח כאן בשביל להישאר, להתפרנס ולהצליח בענף הזה. אם הביטוח הישיר מצא את הצורך להיעזר בידע והיכולות השמורות רק לסוכן, והחל לעבוד עם סוכנים – אז בהחלט אפשר להסיר את סימן השאלה האם יהיו סוכנים בעתיד ולהחליף אותו בסימן קריאה.

"כיתות הסטודנטים לביטוח מלאות, כמעט 4,000 סטודנטים שניגשים לבחינות – הם סימן הקריאה. קצב גידול הסטודנטים למקצוע סוכן הביטוח הוא 10% – הוא סימן הקריאה.

"גם באירוע הזה באילת אפשר לראות, כמו באירועים הקודמים אצלנו, עשרות סטודנטים וסוכנים צעירים, דור ההמשך של הענף משתתפים בכנסים ובפעילות הלשכה, מכניסים משב של רוח טובה אל ביתנו המקצועי, ודם חדש זורם בעורקי המקצוע.

"לא ירחק היום שהכנסים האלה יהיו כנסים שמי שיובילו ויחוללו אותם הם צעירי הענף, בוגרי המכללה המפוארת לפיננסים וביטוח, שבנינו לה
בית לתפארת בלשכת סוכני ביטוח – הם העדות למקצוע.

בלתי תלוי

"על תרמיל האחריות שנשאתי על הגב רקמתי את צמד המילים עצמאות הסוכן. סוכן הביטוח, עצמאותו הכלכלית, עתידו כעצמאי אסור שיהיה תלוי בחברת ביטוח כזו או אחרת. אסור שנישען על פוליסה בודדת – לא באלמנטר, לא בבריאות ולא בפנסיוני. לכן התחלנו תהליך של בניית המקצוע לעשור הבא: ראשיתו במוצרים החדשים שפיתחנו –
– מיזם הלוידס, אשר פותח בפני הסוכנים את האפשרות לשווק פוליסות בינלאומיות ייחודיות שלא קיימות בישראל.
– מיזם הפרישה, אשר מכשיר סוכנים ולקוחותיהם לניהול ותכנון כספי נכון לקראת פרישה.
– השקת כתב שירות ייחודי לאבחון סרטן בבתי החולים המובילים בארה"ב.
– הקמת המרכז לתכנון משכנתאות.
– הקמת המערך להלוואות חוץ בנקאיות אשר בתוך 3 חודשים גייס למעלה מ־30 מיליון שקלים.
– הקמת מיזם המרקטפרו המגדיל את סל המוצרים של הסוכן.

הלשכה היא שם דבר במגזר הכלכלי

"לשאת את תרמיל האחריות אין פירושו להגיע לקצה ההר ולנוח. בקדנציה אחת אי אפשר להגיע לקצה ההר, אבל על מי שנושא את התרמיל מוטלת המחויבות להעבירו כאשר הוא מוכן, מלא, ומצויד במצפן ותוכנית עבור אלו שיקבלו את הזכות להוביל את סוכני הביטוח בעתיד. לכן, ייסדנו ועדה ציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח; ועדה חסרת תקדים בהיקפה ובתהודה לה זכתה; גייסנו אנשי ציבור מעולים מהשורה הראשונה בתחומם.

"מעבר להמלצות האמיצות, לעבודה המקצועית והדקדקנית שהוביל גדעון סער ידידי, מיצבה הוועדה את הלשכה כגוף מוביל וחשוב בענף, מקום אליו מגיעים בכירי הממשל והמשק בכדי לדון בעתידו של ענף הביטוח. זהו הישג שאל לנו להקל בו ראש.

"היום לשכת סוכני ביטוח היא שם דבר בענף, שם דבר בין הלשכות המקצועיות, ויעידו על כך חבריי ראשי הלשכות שמכבדים אותנו הערב בנוכחותם. הם באו להיות חלק מוועדה ציבורית שבנתה את עתיד ענף הביטוח ועתיד סוכני הביטוח", אמר אברמוביץ.

מאמין באופן מקצועי

בפנותו אל הממונה, דורית סלינגר, אמר: "אנחנו לא רואים עין בעין את מקומו של סוכן הביטוח בעתיד. אני יכול שלא להסכים עם האג'נדה שלך, אני יכול שלא לקבל חלק מהקביעות שלך, אבל אני מאמין בנכונות כוונותייך. אני יודע שאת רוצה לייצר עולם ביטוח טוב יותר. לכן חשוב לי שתדעי: למרות שלא פעם נאבקנו, אני מעריך מאוד את העובדה שזה נעשה באופן מקצועי ולא אישי".

משתתפי הכנס עמדו והריעו לאריה אברמוביץ בסיום נאומו

הרוח הפכה לסופה

אברמוביץ פנה אל מנכ"לי חברות הביטוח ואמר כי "עשינו שינוי גדול ביחסי הסוכנים־חברות, ובכל זאת נשארנו שותפים למקצוע. אין לכן זרוע מקצועית ושיווקית טובה יותר מסוכני הביטוח, ואין מי שיגן טוב יותר על המבוטח מסוכני הביטוח". בפנותו אל הסוכנים חברי הלשכה סיכם נשיא הלשכה את נאומו ואמר: "גיבוי, עזרה ושותפות הם מושגים בחיים הציבוריים שאתה לא יודע למדוד אותם. אתה לא פוגש אותם בכניסה לחדר הישיבות. זו רוח גבית שמאפשרת לך לקיים את האג'נדה ולהטעין את האנרגיות בכל יום מחדש. את כל זאת קיבלתי מכם במנות גדושות – סוכנות וסוכני הביטוח, פעילי הלשכה.

"אין רוח חזקה יותר מרוח ההתנדבות. בקדנציה הזו הפכנו את הרוח לסופה! כל כך הרבה אנשים שבוחרים לוותר על סדר יומם האישי, על זמנם הפרטי, בכדי להיות מעורבים בנושאים מקצועיים, בתרומה לקהילה ובחיי הלשכה עצמה. זאת תעודת כבוד ללשכת סוכני ביטוח בישראל, ואני גאה שהייתה לי הזכות להיות הנשיא שלכם – תודה רבה".

אברמוביץ הודה לסו"ב אריאל מונין וסו"ב אריק ורדי שארגנו והרימו את הכנס; הוא המשיך והודה לסגניו סו"ב שוש כהן, אותה כינה "מנהיגה אמיצה ופורצת דרך", ועל סו"ב אורי צפריר אמר: "אורי, סגני וממלא מקומי, אתה איש מקצוע, מנהיג, וחבר אמת".

בנוסף הודה אברמוביץ לוועדות, לראשי הסניפים והמחוזות של הלשכה: "אתם הרוח החיה מאחורי הפעילות המקצועית והחברתית שנעשתה בלשכה. אני חייב לכם תודה גדולה". הוא הודה גם למנכ"ל הלשכה רענן שמחי וצוות העובדים המסור שלה: "אתם נכס עבור סוכני הביטוח בישראל", ציין.

לבסוף, כשהתרגשותו גוברת, הודה אברמוביץ למשפחתו ובעיקר לרעייתו רונית, שעמדו לצדו כל הדרך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email