נשיא הלשכה תומך בעמדת המפקחת: "בעד עמלת הפצת אחידה לכל מוצר פנסיוני בנפרד"

סו"ב אריה אברמוביץ קורא לשר האוצר להעביר את עודף כספי הגביה לטובת מימון ביטוח סיעוד ממלכתי: "הכלכלה הישראלית איננה יכולה לצמוח במנותק מהחברה הישראלית"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"ישנה מציאות עקומה בענף, היא משסעת את ציבור החוסכים בציבור הסוכנים, שבמקביל עסוקים בעימות עם חברות הביטוח. הלקוחות שלנו לא רואים את עבודת הסוכן בעין אובייקטיבית, החברות שוחקות את פרנסת הסוכן, יחסי הסוכן והחברה נמצאים במתח מתמיד ומיותר. לכן, לאחר שדנו בנושא ובדקתי את הדברים לעומק, אני תומך בעמלת הפצה אחידה לכל מוצר פנסיוני בנפרד. אל תערבבו תפוחים באגסים, אל תערבבו מין שאינו במינו. אני בעד עמדת המפקחת".

כך אמר נשיא לשכת סוכני ביטוח, סו"ב אריה אברמוביץ, בערב הפתיחה של הכנס הפנסיוני של הלשכה ביום שני בערב באילת, בהשתתפות כ-1,700 סוכני ביטוח, חברי כנסת, בכירי ענף הביטוח, שוק ההון ורגולציה. הכנס נערך השנה בסימן "מחשבים ערך מחדש".

נשיא הלשכה קרא לשר האוצר, משה כחלון, להעביר את תקציב עודף הגבייה במיסים לצורך מימון ביטוח סיעוד ממלכתי. "הכלכלה הישראלית איננה יכולה לצמוח במנותק מהחברה הישראלית. אנחנו נמצאים ערב חג הפסח, בימים הקרובים שוב נראה את המראות המבישים של דור המייסדים של הארץ הזאת עומד בתור לקבל סלי מזון. אני קורא לשר האוצר – הכפפה של ביטוח סיעודי ממלכתי מונחת בפניכם. במקום תיקון מינורי במס הכנסה, במקום הורדת מע"מ של אחוז, שספק רב אם אי פעם תגיע לכיסו של האזרח – קחו את שלושת המיליארדים האלו ותשקיעו אותם בביטוח סיעודי ממלכתי שוויוני והוגן. זהו מעשה שאנו כאומה נהייה גאים בו".

מצפים למודלים חדשים

בנוגע לתגמול הסוכן, אמר אברמוביץ כי "ידענו באומץ לשנות מציאות צרכנית פוגענית ולהוביל את הפרדת תגמול הסוכן מדמי הניהול. והחוק הזה נועד לוודא שפרנסת הסוכן לא תבוא מדמי הניהול. לא בדרך כזאת, ולא בדרך אחרת. אני רוצה שיהיה ברור – לא נסכים שהחוק הזה יעוות, את השכר שלנו לא נדרוש מהחוסכים לפנסיה. תמו הימים בהם ניסו לייצר עימות מלאכותי בין ציבור החוסכים לבין הסוכנים! הצעת החוק ברורה ואנו מצפים מהחברות ומהמפקחת, למציאות חדשה, למודלים חדשים".

סו"ב אריה אברמוביץ

כמו כן ציין אברמוביץ, כי בכוונת הלשכה לתקן את עיוותי ועדת בכר. "יש חוכמת חיים שכל חקלאי מתחיל יודע לספר אותה: מה שאתה שותל עקום – יצמח עקום, ולא יעזרו כל התיקונים בדרך. העיוות כולו ביסוד החלטת ועדת בכר, שהפקיעה את היכולת שלנו להיות יועצים. אני מכריז היום כי בכוונת הלשכה לשנות בחקיקה את ועדת בכר ולהביא מציאות בה סוכן יוכל להיות גם יועץ. החוסך והחוסכת ידעו שמולם עומד יועץ, מקצוען, אובייקטיבי. בקרבנו מיטב המומחים והמוחות בענף, אין סיבה שנהייה מופלים לרעה אל מול היועצים הפנסיונים. נגייס את הלובי הפוליטי הרחב ביותר הנדרש לעניין, נקדם חקיקה מקצועית, יצטרפו אלינו ארגוני צרכנים, וגם הציבור יהיה אתנו במהלך הזה. נעשה תיקון בענף, נעשה שינוי למציאות".

גורם רלוונטי ומשפיע

בנוגע לעבודת הוועדה הציבורית לבחינת עתיד ענף הביטוח, אברמוביץ' אמר כי "אחד הדברים החשובים שלמדנו בדיוני הוועדה, הוא שנציגי החברות והסוכנים בכל העולם רואים עתיד בו יישאר סוכן הביטוח כגורם רלוונטי ומשפיע בכלכלה. טרם נתקלנו במקום בעולם שרואה ענף ביטוח בלי סוכן ביטוח. חשוב שאלפי הסטודנטים לביטוח ידעו זאת, יש לנו מקצוע עם עתיד ועם פרנסה טובה".

אברמוביץ החמיא למנכ"ל איגוד חברות הביטוח, ד"ר גיא רוטקופף. "אני רואה טביעות אצבע משמעותיות של פועלך בחודשים האחרונים. יש ניצנים של שינוי במערכת היחסים בין הסוכנים לחברות. אנחנו לא יכולים להסכים על הכל, בחלק מן המקרים האינטרסים שלנו אינם זהים. אבל אנחנו שותפים לאותו מקצוע, אנחנו שותפים לאותו ענף".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email