נשיא לה"ב בישיבת הוועד המנהל: סוכני הביטוח עוסקים בנושאי ליבה של החברה הישראלית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לה"ב רו"ח אהוד רצאבי הגיע לראשונה לישיבת הוועד המנהל של לשכת סוכני הביטוח במסגרת חיזוק שיתוף הפעולה בין הצדדים ופתח בברכות לפעילות הלשכה. "לשכת סוכני ביטוח הינה גוף חשוב במדינה ישראל, ולא מדובר במס שפתיים. אתם עוסקים בדברים שהם לב לבם של כל אזרח בארץ. אני לא מכיר איש שאין לו סוכן ביטוח".

בהמשך סקר את פעילות לה"ב במהלך הלחימה: "אנו פועלים למצוא דרך כדי שהאוצר יפצה את העסקים שנמצאים בסכנת קריסה בעקבות מבצע צוק איתן, לא משנה היכן הם נמצאים, גם מחוץ ל-40 ק"מ. להבנתנו, הפיצוי הנדרש הוא לכל היותר 3 מיליארד שקל, ולמס רכוש יש בקופה 5 מיליארד שקל. הקמנו קרן למילואימניקים עצמאים שנקראו בצו 8 ועסקיהם ניזוקו. בקרן 30 מליון שקל, והיא תפצה את האנשים הללו בבקשות מיוחדות. אנו מקדמים הצעת חוק לטיפול במילואימניקים עצמאים שיוצאים לשירות ומקופחים לעומת השכירים. אף אחד לא מביא בחשבון מה קורה לעסק שלהם במהלך המילואים, הלקוחות שעוזבים ועוד. הגיעה העת לטפל בנושא".

כמו כן הציג את פעילות לה"ב בחודשים האחרונים. "אנו פועלים להשוואת תנאי דמי הלידה של עצמאית לשכירה. אנו עובדים על חוק מוסר התשלומים במטרה למנוע קבלת תשלום 'שוטף אף פעם' ממשרדים ממשלתיים. הצעתנו דורשת שהמקסימום לתשלום מעבר לשוטף יהיה בין 15 יום ל-45 יום. בנוסף, אנו עוסקים בכרית סוציאלית לעצמאיים. אם משווים את כרית הביטחון של השכיר לעצמאי רואים שהעצמאים מופלים בצורה קיצונית. השבריריות של עסקים קטנים שנופלים ואין להם מושיע, קופצת לעין. עיני לא צרה בשכירים, אבל יש להם ימי מחלה, חופשה, אבטלה ופיצויים, והמעסיק משתתף בזה.

"לעצמאי אין דמי אבטלה ופיצויים הוא לא יקבל. גם אם הפריש לקרן פנסיה, הוא יראה את הכסף רק לאחר גיל 67. נפגשנו עם שר הרווחה וביטוח לאומי והגענו איתם להסכמה על מיהו מובטל. הבעיה היא בהפרשה – הביטוח הלאומי רוצה קרן דמי אבטלה לעצמאים שתהיה מאוזנת ולא גרעונית, והוא דורש שהעצמאי ישלם 1% נוסף מהכנסתו לטובת קרן זו. אנו משלמים כבר 15%. אמרתי שזה לא בא בחשבון כי שכיר, יחד עם המעביד, משלם 0.25. את זה אנו מוכנים לשלם, ולא יותר מהשכיר. הם טוענים שזה יוצר קרן גרעונית, הוכחנו להם שלא. אנו ממשיכים לטפל בנושא".

נשיא הלשכה אריה אברמוביץ הודה לרצאבי על הסקירה וציין כי "אנו נמצאים בתחילת הדרך של הידוק שיתוף הפעולה בין לשכת סוכני הביטוח ללה"ב. ביחד נשיג הישגים גדולים עבור כלל העצמאים במדינה ישראל, ועבורנו סוכני הביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email