נשיא להב: "סוכני הביטוח לא צריכים להיות השעיר לעזאזל של ענף הביטוח והחיסכון"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"סוכני הביטוח לא צריכים להיות השעיר לעזאזל של ענף הביטוח", כך אמר השבוע רו"ח אהוד רצאבי, נשיא להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים), נוכח ההתבטאויות הנשמעות לאחרונה נגד חברות הביטוח וסוכני הביטוח.

לדבריו, "בממשלה עוסקים רבות בקשיים של מעמד הביניים, אבל הצעדים של משרד האוצר מהווים פגיעה כואבת בסוכני הביטוח, ועלולה לעלות בפרנסתם של 7,000 סוכני ביטוח ועוד עשרות אלפי עובדים המועסקים על ידם".

רצאבי טוען כי "האוצר מעודד שיווק ישיר של חברות הביטוח באופן שאינו מטיל עליהן חובות הקיימות על סוכני הביטוח, כך גם חברות הביטוח משווקות ביטוחים ישירים תוך השמצה גסה ובוטה של אלפי סוכני ביטוח המהווים את מקור הכנסתן של חברות אלו. מרגע שהרגולטור קבע תקרה לדמי ניהול המוטלים על חשבונות החוסכים לפנסיה אין מקום להתערבותו במערכת היחסים המסחריים שבין סוכני הביטוח לחברות הביטוח".

הוא מוסיף כי "על פי דו"חות אגף שוק ההון, 74% מסוכני הביטוח משתכרים כ-9,000 שקל בחודש – השכר הממוצע במשק. אנו עדים לאחרונה בעיתונות להיטפלות של הרגולטורים השונים לסוכני הביטוח כאילו הם הרעה החולה של שוק החיסכון והביטוח. מלחמת הרגולטורים עלולה לעלות בפרנסתם של עשרות אלפי עצמאים, עסקים קטנים ושכירים עובדים בענף".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email