נשיא לה"ב רועי כהן: "אביא דמי אבטלה לעצמאים"

כהן הדגיש בכנס הפנסיוני: "אין ענף ביטוח בלי סוכני הביטוח. אתם כמו עורכי דין ורופאים, שבאים אליהם כשיש בעיה, ואתם מייעצים ופותרים בעיות"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

נשיא לה"ב, עו"ד רועי כהן, שיבח בכנס הפנסיוני את שיתוף הפעולה שיש ללשכת העצמאים ולשכת סוכני ביטוח, שנציגה סו"ב טוביה צוק, הוא מ"מ נשיא לה"ב. בהרצאתו סקר עו"ד כהן סקר את נושא הפנסיה לעצמאים, שלה"ב הובילה יחד עם ארגוני יועצי המס ולשכת רואי החשבון, ובליווי לשכת סוכני ביטוח. הוא אף הזכיר את חוק מוסר התשלומים שאושר סופית השבוע בכנסת, אשר לה"ב הובילה. החוק מחייב כל חברה ממשלתית או רשות עירונית, לשלם לספק בתוך 45 יום מקבלת החשבונית. "זה ישנה את כל הדינמיקה במשק", טען כהן לקול תשואות סוכני הביטוח העצמאים בקהל.

לדבריו, העומס הרגולטורי על העצמאים המעסיקים הוא גבוה. "כל הרפורמות בחוק ההסדרים חלות על עצמאים. לא ירחק היום שמעבידים יצטרכו לשלם לשכירים גם על שעת שינה ביום, כדי להגדיל את הפיריון".

רועי כהן

מהפכה בחינוך הפנסיוני

בהתייחסו לנושא פנסיית החובה לעצמאים, הדגיש נשיא לה"ב כי "זו מהפכה גם מבחינת החינוך הפנסיוני. אתם, הסוכנים, יכולים לעזור לעצמאים בהבנת החשיבות של הפנסיה עבורם. ללא ההתגייסות שלכם, יהיה לנו קשה לשכנע את אותם עצמאים שלא רוצים שיחייבו אותם לחסוך לפנסיה. לכן גם התחלנו בהפקדות חובה נמוכות יחסית, שמתקזזות עם תשלומים נמוכים יותר בביטוח הלאומי. אין ענף ביטוח בלי סוכני הביטוח. אתם כמו עורכי דין ורופאים, שבאים אליהם כשיש בעיה, ואתם מייעצים ופותרים בעיות".

לסיכום אמר נשיא לה"ב, כי לא ויתר על נושא דמי אבטלה לעצמאים. "אומנם השגנו פיצוי מתוך החיסכון לפנסיה למי שנאלץ לסגור את העסק או בפרישה, אבל לא ויתרנו על השוואה לדמי אבטלה כמו לשכירים. אני אביא דמי אבטלה לשכירים", הבטיח רועי כהן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email