נשיא לשכת סוכני הביטוח: אגף שוק ההון באוצר נהפך בשנים האחרונות למכינה מקצועית של בעלי ההון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בעקבות מינויו של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון לשעבר פרופ' עודד שריג למנכ"ל חברת הביטוח מגדל, אומר נשיא הלשכה אריה אברמוביץ כי "המחוקק הישראלי קבע תקופת צינון ארוכה של שלוש שנים רק על מי שממלא את תפקיד הרמטכ"ל ומעוניין להיכנס לפוליטיקה. הגיע הזמן שהציבור הישראלי יבין שהשפעתו של מי שמתעסק בפיננסים על חיינו לא פחותה מזו של רמטכ"ל, ולכן חובה על המחוקק להאריך את תקופת הצינון לשלוש שנים גם בתפקידים בכירים במערכת הפיננסית הישראלית.

"אגף שוק ההון באוצר נהפך בשנים האחרונות מאגף מפקח למכינה מקצועית של בעלי ההון. מי שממלא את תפקיד המפקח על הביטוח ושוק ההון מחזיק בידיו סמכויות רגולטוריות נרחבות שבלתי ניתן לאמוד עד הסוף את משמעותן. לא יעלה על הדעת ש-12 חודשי צינון יספיקו כדי שמי שממלא את התפקיד יוכל לדלג לתפקיד פיננסי אחר תוך שהוא מנצל את קשריו, מעמדו והמציאות שהוא בעצמו עיצב בכדי ליהנות מכך כמנהל בכיר בחברה שהיתה כפופה לפיקוחו כרגולטור.

"עיני לא צרה בשריג ואני מקווה ומצפה שהלקח יילמד ותקופת הצינון בתפקידים הללו תהיה משמעותית יותר. ענף הביטוח חשוב ומורכב מכדי שיתאפשר מעבר מהיר של מי שאמון על שמירה על האינטרס הציבורי אל חיקו המפנק של בעל ההון. בכוונת לשכת סוכני ביטוח לקדם הצעת חוק להעלאת תקופת הצינון לשלוש שנים, כדי למנוע את הימשכות התופעה המסוכנת״.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email