נשיא הלשכה הודיע על התפטרותו; סגנו ימלא את מקומו עד קיומן של הבחירות

סו"ב רוזנפלד הודיע על כוונותיו בישיבת המועצה שהתקיימה היום; "רק טובת הלשכה עומדת לפניי", אמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בישיבת המועצה שהתקיימה היום, יום ב', 8.3.21, בראשות סו"ב מקסים דרעי, הודיע נשיא לשכת סוכני הביטוח, סו"ב ליאור רוזנפלד, על התפטרותו. בנוסף על הודעת ההתפטרות של הנשיא הודיעו על התפטרותם גם יו"ר הוועדה האלמנטרית, סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה הפנסיונית, סו"ב אייל פז, יו"ר וועדת הרווחה, סו"ב מאיר רוטנברג ויו"ר ליסוב החברה הכלכלית, צביקה ויינשטיין.

בפנייה לחברי וחברות הלשכה אמר נשיא הלשכה: "רק טובת הלשכה עומדת לפניי, אני מסתכל אחורה בגאווה על שלוש וחצי שנים של עשייה והצלחות. אני משאיר לשכה חזקה ומשפיעה".

ליאור רוזנפלד. צילום: איי אבירן/באדיבות הלשכה
יו"ר חדש לוועדת הכספים

בישיבת המועצה הוחלט גם על אישור מינויו של סו"ב משה לבהר לתפקיד יו"ר ועדת הכספים. לבהר, 63, נשוי+3, מתגורר בראשון לציון ובעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני בניהול מערכות חינוך. סו"ב לבהר שימש בעבר חבר מועצת עיריית ראשון לציון ובעל סוכנות ביטוח עצמאית.

סו"ב מקסים דרעי יו"ר במועצה: "אני מברך את סו"ב משה לבהר על מינויו ואישורו במועצה הארצית ליו"ר וועדת הכספים. זהו תפקיד חשוב מאין כמוהו ובחירה של האיש הנכון במקום הנכון. יו"ר הוועדה הינו שומר סף לבחינת הוצאות הלשכה וניהול תקין של מערך הכספים. בהצלחה לך וללשכת סוכני הביטוח בישראל".

במכתב ההתפטרות שלו כתב גרטי: "לפני כארבע שנים נקראתי לדגל, התבקשתי על ידי סוכנות וסוכנים לבוא ולשקם את הלשכה ולהוציא אותה לדרך חדשה. דרך שמונעת מאינטרס אחד, יחיד ומשותף לכולנו – קידום מעמד ופרנסת הסוכן", כתב גרטי, "הדרך לא הייתה פשוטה. נלחמנו ברפורמות ורגולציות לא הוגנות, הפיכת חברות שונות לישירות, ניהלו את הלשכה במשבר הכלכלי הגדול ביותר שידעה מדינת ישראל.

"אני גאה מאוד בעשייה המרובה שלי ושל חברי לקידום מעמד הסוכן. גם ביום שאחרי הלשכה, לא אנוח עד שהסוכנים יקבלו את המעמד הראוי להם כמקצוענים בתחומם המטיבים עם הלקוח.

"לפעמים בחיים רצון זה לא הכל. בתקופה האחרונה הבנתי דבר חשוב. אינני פוליטיקאי. לא אשתוק כשמנסים לפגוע בסוכנים בשם אינטרס אישי כזה או אחר, לא אתן לרמוס את כבודם של אחרים עבור תפקיד כזה או אחר. עצוב לי באופן אישי שהשיח בלשכה כבר מזמן לא ענייני ומונע בעיקר מאגו. לכן, אני בוחר לקחת צעד אחורה ולצאת מחוץ ללשכת סוכני הביטוח", כתב יו"ר הוועדה האלמנטרית לסוכנים.

"סוכנים וסוכנות יקרים, אינני מתכוון לרוץ עם רשימה כזאת או אחרת. בקשה אחת לי אליכם – בואו נבחר במי ששומר על שיח מכבד, בואו נבין שלכולנו אינטרס משותף וכולנו נלחמים באותה מלחמה. אני מסיים בזאת היום את תפקידיי, ומאחל לבאים אחרי עניין, משמעות והצלחה בתפקיד", הוא סיים.

כמו כן, הלוביסטים של הלשכה בכנסת, ריפבליק יועצים, הודיעו על סיום התקשרותם עם הלשכה. במכתב של לירון הרשקוביץ ומבשרת נבו, בעלי החברה, לליאור רוזנפלד הם כתבו: "זכות עצומה נפלה בחלקנו לשרת נאמנה את ציבור סוכני הביטוח מזה זמן רב. כולם יודעים שאני אחד היועצים היחידים ששלושת נשיא העשור האחרון נעזרו בו, קרי אודי כץ, אריה אברמוביץ וליאור רוזנפלד, ועל כך אני מרגיש הכרת תודה גדולה", כתבו הרשקוביץ ונבו. "נאמנותנו לאורך כל הדרך הייתה אך ורק ללשכה, לסוכנים ולמעמדם, לרגולציה המכבידה ולאתגרים הרבים שבאו לפתח הלשכה והסוכנים פעמים רבות. אנו מאחלים ללשכה ומתפללים רבות לימים טובים בהם לא יהיו מחלוקות פנימיות המסכנות את תפקודה של הלשכה".

מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "פעילות הלשכה תמשיך בהתאם לתקנון ולנהלים. לאחר בחינת כלל ההיבטים והמשמעויות הכרוכות בהקדמת הבחירות תפרסם הלשכה מועד לקיומן של הבחירות לנשיאות ולמוסדותיה".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email