נשיא לשכת עורכי הדין נגד סלינגר: "נתנגד להקמת מוסד הבוררות על ידי רשות שוק ההון"

נוה אף סיפר כי בימים אלה שוקדים על צירוף הלשכה למועדון הצרכנות של לשכת עורכי הדין, מהלך שייצור כוח קנייה גדול יותר ותנאים טובים יותר לצרכנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לא נסכים ליוזמת ההקמה של מוסד בוררות לתביעות נגד חברות ביטוח. יש המון חורים במודל המוצע – צריך לשבת עם לשכת עורכי הדין כדי לבנות מודל מוסכם ויעיל. המוסד המוצע לבוררות לא יעזור למבוטחים ולא יקל עליהם, ולכן לא ניתן לזה לעבור", כך אמר עו"ד אפי נוה, נשיא לשכת עורכי הדין לממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון דורית סלינגר, בערב הפתיחה של כנס אלמנטר של הלשכה שהתקיים באילת. בכך הגיב נוה על דבריה של סלינגר, שהציגה את מוסד הבוררות שיוזמת הרשות בתחום הביטוח הפנסיוני, שמטרתו לייתר לדבריה במקרים רבים את הצורך להגיע לבירור בין המבוטח לחברת הביטוח בבית המשפט. נוה בירך על שיתוף הפעולה בין לשכתו לבין לשכת סוכני ביטוח גם במסגרת ארגון להב, וגילה כי בימים אלה שוקדים הצדדים לצרף את הלשכה למועדון הצרכנות של לשכת עורכי הדין, מה שייצור כוח קנייה גדול יותר ותנאים טובים יותר לצרכנים.

עו"ד נוה

נוה מתח ביקורת על הביטוח הישיר: "מדברים עם 'תקליט' או עם פקיד ללא ידע מקצועי שאינו יודע כיצד להתנהל מול מבוטח, ולכן מהר מאוד מגיע המבוטח לעו"ד ולבית המשפט. קיומו של סוכן הביטוח כמתווך בין המבוטח לחברת הביטוח, חוסך את הצורך בהליכים משפטיים. כשאין סוכן ביטוח בדרך, המהירות להליך משפטי היא גבוהה בהרבה", סיפר נוה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email