"נשים את עצמנו במרכז, גם בעולם הביטוח"

פורום הנשים בשיתוף הלשכה, יחסה של חברת איילון לנשים והאחריות שמוטלת על כל אשה ואשה; לקראת כנס הנשים של לשכת סוכני ביטוח שנערך השבוע, קיימנו ראיון עם יעל פאר־סגל, סמנכ"לית השיווק והתקשורת של איילון
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יעל פאר־סגל משמשת כסמנכ"לית השיווק והתקשורת של חברת איילון. לקראת כנס הנשים של הלשכה, קיימנו איתה ראיון קצר.

מה היתה המטרה בהקמת פורום הנשים המשותף שיזמתם בשיתוף פעולה עם הלשכה?
"הפורום לקידום נשים בענף הביטוח בישראל שיזם מנכ"ל איילון, אריק יוגב, ואנחנו מובילות בשיתוף פעולה מלא עם לשכת סוכני ביטוח, הוקם במטרה לייצר כלים ולקדם פעולות למען נשים העוסקות בתחום. הרציונל שאריק שיקף בעת הצגת הרעיון היה כל כך נכון ופשוט שהיה ברור לנו שנצא לדרך ונוביל פעילות ייחודית זו.

יעל פאר-סגל | צילום: אייל גזיאל

"מקצוע סוכן הביטוח דורש, בין השאר, רגישות, אמפתיה, כישורים חברתיים, יכולות בין־אישיות – תכונות שנשים מובילות בהן. ידוע שנשים הן גם אלו שמקבלות החלטות מכריעות בתא המשפחתי, בכל הנוגע להחלטות הכלכליות בבית, לרבות בנושאי ביטוח. זה פשוט לא הגיוני שמעט מידי נשים פועלות כסוכנות ביטוח, ובאמצעות הפורום אנחנו רוצים לעודד נשים נוספות להצטרף לעולם הביטוח בישראל ואף להוביל אותו".

ואיך אתן מקדמות את הפעילות?
"במסגרת הפורום לקחנו לעצמנו משימה, יחד עם הלשכה, לסייע לנשים העוסקות בתחום לצמוח ברמה המקצועית, להרחיב את עסקיהן לתחומים שהן נמנעו בדרך כלל מלעסוק בהם קודם לכן וגם כמובן לשכלל דרכים 'לנפץ את תקרת הזכוכית' היכן שעוד קיימת כזאת. אני חושבת שקורס 'הסיירת' המקצועי הייחודי שפיתחנו לסוכנות הביטוח הוא דוגמה טובה לכך, ואני מזמינה נשים בענף להצטרף אלינו וליהנות מתכנים משמעותיים לפיתוח כישורי ניהול, משא ומתן, קידום דיגיטלי של העסק ועוד".

מהי השקפת העולם של איילון ושל המנכ”ל יוגב לגבי נשים בעולם הביטוח?
"אצלנו זו כבר מזמן לא השקפת עולם תיאורטית אלא מציאות יומיומית. זה לא סוד שבמסגרת המהפכות שאריק יוגב עושה באיילון לשינוי תמהיל התיק וטיובו – תוך צמיחה עסקית ממוקדת רווחיות, לשינוי דרמטי ברמת השירות ולהטמעת עקרונות ממשל תאגידי ותרבות ניהול, זו גם ההקפדה על מינויים ראויים על בסיס מקצועי בלבד. וכשזה קורה, מטבע הדברים יש ביטוי הולם ושוויוני יותר לנשים, גם בתפקידים הבכירים בחברה בכלל, וגם בהנהלתה".

איך זה בא לידי ביטוי באיילון?
"עד לפני כשלוש שנים הייתה בהנהלת החברה רק מנהלת אחת והיום יש שמונה נשים בהנהלה הבכירה בתפקידי מפתח בחברה, וזה אומר הכל. אין לי אלא לקוות שגם חברות אחרות בענף ילכו בעקבותינו".

איזה מסר תרצי להעביר בהקשר לכנס הנשים שנערך השבוע?
"האחריות מוטלת עלינו – הנשים. כל אחת מאיתנו צריכה לקחת תחת חסותה 3־2 נשים בסביבה העסקית או הארגונית שלה ולסייע להן להפגין את כישוריהן ויכולותיהן. עלינו לאתגר את הסובבות אותנו ואת עצמנו ולפעול להובלת נשים נוספות להתקדמות מקצועית וניהולית בעמדות מפתח בתחומים הפיננסים, לרבות בחברות הביטוח וכסוכנות ביטוח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email