"נשיק מאגר בתחום הסיעודי כדי לפקח טוב יותר על שוק הביטוח"

הממונה על שוק ההון הודיע כי הרשות בוחנת מספר חלופות בתחום הסיעוד כדי לאפשר מוצרים שונים שיכולים לתת מענה במודל יציב שיאפשר יישוב תביעות הוגן
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנחנו בוחנים מספר חלופות בתחום הסיעוד כדי לאפשר מוצרים שונים שיכולים לתת מענה במודל יציב שיאפשר יישוב תביעות הוגן. בשנה הקרובה בכוונתנו להשיק מאגר בתחום הסיעודי שיאפשר לנו לפקח בצורה טובה יותר על שוק הביטוח בתחום זה", אמר ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בדברים שנשא בוועידת עדיף ה־19.

ברקת הדגיש את חשיבות מימוש הזכויות של המבוטחים. "אני רוצה שתזכרו, מאחורי הפוליסות ישנם אנשים שצריכים אתכם במצבים הכי קשים וקיצוניים בחייהם. לכן אני שם דגש ברשות על מיצוי זכויות המבוטחים בכלל ובתחומי הבריאות והסיעוד בפרט. אני סבור שעליכם לפעול ביתר שאת כדי שהמבוטחים ביום פקודה יוכלו למצות את זכויותיהם בכבוד".

משה ברקת בוועידת עדיף | צילום: סטודיו עדיף

עוד אמר הממונה כי הרשות תמשיך לשפר את עולם ביטוח הבריאות: "נרצה לשפר את הממשק בין המערכת הפרטית לבין הציבורית תוך שיתוף פעולה עם משרד הבריאות ומשרד האוצר. נפעל גם כדי לשפר את יכולת ההשוואה והשקיפות, תוך שימוש בכלים טכנולוגיים חדשים. נרצה גם לתת מענה לאוכלוסיות מיוחדות, כמו חולים כרוניים, או מבוטחים שהוגדרו ברמת סיכון גבוהה בשל מחלה. יש ביניהם, למשל, כאלו שטופלו או שהמחלה רוסנה, ויש להתייחס אליהם בצורה הוגנת בחיתום", אמר ברקת.

בהתייחסו לתחום הפנסיה הבטיח ברקת "שינוי של ממש בשנתיים הקרובות – תוך רתימת הטכנולוגיה להגברת התחרות בתחום, ויצירת מערכות מדויקות ושקופות יותר, ותוך הכללת אוכלוסיות רחבות ביותר בחיסכון פנסיוני כמו מעוטי הכנסה ובעלי חוסר רציפות תעסוקתי".

"בתחום האלמנטרי אנו מתכוונים, בין היתר, לתת פתרונות למקרים של ריבוי תביעות ולייצר תמחור חכם ונכון יותר עבור הלקוחות תוך שילוב מערכות מתקדמות ודיגיטציה בכל התהליכים לטובת השירות שמקבל המבוטח".

בהתייחסו למודל התגמול של סוכני הביטוח אמר ברקת: "מודל התגמול הקיים היום מקשה גם על הסוכנים ולא נותן בהכרח את התוצאה הטובה ביותר ללקוחות. אנחנו רוצים שבעלי הרישיון, בוודאי בתחום הפנסיוני, יהיו רק בצד של הלקוח. ואני יודע שגם סוכני הביטוח רוצים בכך. לשם אנו חותרים ולשם כך חייבים להתאים את מערכת התמריצים".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email