סגן שר האוצר: "השיתוק הפוליטי עלול להביא להורדת הדירוג של מדינת ישראל"

ח"כ יצחק כהן נאם בערב הפתיחה של ועידת עדיף; עוד התייחס סגן שר האוצר לגיבוש התקציב, לשוק הדיור לזוגות צעירים וסקר את השינויים בשוק הביטוח
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"לצערי, נדמה כי המדינה לא מעניינת אף אחד. זה מצב חמור ומסוכן. השיתוק הפוליטי עלול להביא להורדת הדירוג של מדינת ישראל. תסריט שאני מקווה מאוד שלא יתממש. במאמץ רב הצלחנו להגדיל את הדירוג של מדינת ישראל ואסור לפגוע בכך", כך אמר סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן, בערב הפתיחה של ועידת עדיף ה־19.

בהתייחסו לגיבוש תקציב מדינה חדש אמר: "התקציב הזה יהיה לא פשוט. מצד אחד עלינו לטפל בגירעון אבל רק מתוך שמירה על המשך הצמיחה של מדינת ישראל ושמירה על אחוז אבטלה נמוך. וצריך לחזור ולומר – אסור להעלות מיסים, כדי לא לפגוע באוכלוסיות מוחלשות ובכלל, בפריון של המשק הישראלי ובצמיחה".

סגן שר האוצר יצחק כהן בוועידת עדיף | צילום: סטודיו עדיף

 

בהתייחסו לשוק הדיור לזוגות הצעירים הציע כהן: "השיתוק עליו אני מדבר בא גם לידי ביטוי ביוזמה חשובה שעשויה להועיל במאבק להורדת מחירים בשוק הנדל"ן והיא הגדלת התקרות להפקדה בקופת גמל להשקעה. כיום ניתן להפקיד למכשיר החשוב הזה רק עד 70 אלף שקל בשנה. אני רואה בקופת גמל להשקעה אלטרנטיבה לציבור שמחפש להשקיע בנדל"ן, וכן כמכשיר חיסכון נזיל לטווח בינוני וארוך עם הטבות מס. במקום להשקיע את ההון העצמי בדירה להשקעה, לשלם מיסוי כבד, להגדיל את הביקוש בשוק הנדל"ן הצפוף ממילא ולגרום לעלייה מחירים, אנחנו רוצים שהאזרחים
יפנו תקציבים לשוק ההון, וקופת גמל להשקעה היא אפשרות מצוינת לכך. אבל, לא ניתן לקדם את היוזמה להגדלת התקרות – כי הכל תקוע".

"בשנים האחרונות הוקמו בישראל שתי חברות ביטוח חדשות, המביאות את בשורת הדיגיטל לצרכן הישראלי", אמר כהן כשסקר את השינויים בשוק הביטוח. "אנחנו צריכים לראות בשוקי הביטוח והחיסכון יוזמות נוספות שיגבירו את התחרות בשוק ויוזילו עלויות לצרכן הסופי, כפי שקורה, למשל, בשוק ההון", הוסיף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email