סגן שר האוצר: "סכום ההפקדה בקופת גמל להשקעה יוגדל ל־150 אלף שקל בשנה"

ח"כ יצחק כהן: "למעלה מ־3 מיליון תכניות נפתחו בתכנית חיסכון לכל ילד"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סגן שר האוצר, יצחק כהן, הנחה את רשות שוק ההון להגדיל את סכום ההפקדה השנתית בקופת גמל להשקעה מ־70 אלף עד ל־150 אלף שקל.

לדברי כהן: "קופת גמל להשקעה היא מוצר עממי ונגיש המיועד לציבור הרחב שאינו בקי בתחום הפיננסי. למשל הורים שרוצים לחסוך לילדיהם. מהנתונים שיש בידינו עולה שנחסכים בו 180 מיליון שקל בממוצע מדי חודש. בתוך שנה בלבד, הכספים המנוהלים בקופות הגמל להשקעה עומדים על 2 מיליארד שקל".

סגן שר האוצר כהן

סגן השר התייחס גם למתווה הביטוחים הסיעודיים החדש, לו היה שותף יחד עם שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הכרזנו בשבוע שעבר על מתווה חדש שצמצם את מבחני ההכנסה באופן כזה שהשירות ישופר והבירוקרטיה תצומצם. שיפרנו את הרובד הסיעודי והבטחנו שהחל מה־18 בינואר ישווקו רק מוצרי ביטוח ראויים, ולכל הנפלטים מהמוצרים קצרי הטווח שבאים לסיומם יהיה מענה בקופות החולים או בפוליסות ההמשך של חברות הביטוח. המתווה שגובש מעניק כיסוי הולם".

הצלחה גדולה ל"חיסכון לכל ילד"

על הרפורמות שביצע המשרד, יחד עם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בשנה האחרונה, אמר כהן: "המשכנו לקדם רפורמות שנועדו לסייע לחוסכים, יישמנו בהצלחה רפורמות משמעותיות והבאנו להישגים של ממש. לגבי שינוי הקצאת אגרות חוב המיועדות שנכנס לתוקפו ביולי האחרון – הענקנו רשת ביטחון שתנטרל את השפעת תנודתיות התשואות. באשר לתכנית חיסכון לכל ילד – אני שמח לבשר כי מהנתונים שיש בידנו המהלך עבר בהצלחה רבה ולמעלה מ־3 מיליון תכניות נפתחו. אני מאמין כי סכום של עשרות אלפי שקלים, רגע לפני התחלת החיים, יפתח דלתות רבות ויגדיל את הסיכוי של הילד להצליח".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email