סגר שני לשנת 2020 – מה עושים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ככל שההבנה שהמשבר הזה יהיה איתנו גם במהלך שנת 2021, וככל הנראה עד סופה, אנחנו נדרשים לקבל החלטות והן לא פשוטות.

גם ענף הביטוח ובכלל זה סוכני הביטוח המוגנים יחסית עם הכנסות פסיביות נפגע וימשיך להיפגע. אנחנו לא נמצאים בוואקום. מי שמאמין שלמעלה מ-500 אלף מובטלים לתקופה ארוכה לא ישפיעו על התיק הפנסיוני – טועה. מי שמאמין שהרגלי הצריכה של הציבור, שירד בהכנסותיו,לא יגיעו לענף הביטוח – טועה. מי שחושב ש-80 אלף עסקים שיסגרו רק ב-2020 לא ישפיע על תיק הביטוח שלנו – טועה.

העולם כבר לא יהיה אותו מקום שהוא היה לפני נגיף הקורונה ׀ צילום: Shutterstock

אני מודה שב 41 שנותי בתחום לא נתקלתי בכזה אתגר. קשה לאמוד את עומק הנזק ובעיקר מתי זה יסתיים. גם אצלי, שהעסק בנוי על קבלת קהל של בני הגיל השלישי לצורך תכנון פרישה, ישנה פגיעה קשה. יש סגר, קבלת קהל אסורה. המשמעות הכלכלית? נזק קשה. לא שכחתי את המיתון הקשה בתחילת שנות ה-80 ובכל זאת, זה היה בעולם של צריכה אישית והוצאות שונות בתכלית.

אז מה עושים? ראשית מתייעלים. אין בושה ואין פרות קדושות. חייבים להבין שרווחיות אינה מגיעה רק מהכנסות היא מגיעה גם מרמת ההוצאות. עוצרים ומנתחים כל מוקד רווח בעסק שלנו דרך הראש ולא דרך הלב. מה שאינו ריווחי – עוצרים או מניחים בצד כרגע. מה שלא יכול לייצר לנו הכנסות ב-3 החודשים הקרובים להניח בצד. כל פיתוח עסק חייב להיבחן על בסיס המציאות החדשה.

יחד עם זה, העולם לא נעצר. חשוב לעצור לחשוב ולתכנן, לפנות לזה את השעות הטובות שלכם, אצלי זה הבוקר. זה הרבה מעבר לעוד מוצר חדש, ממש לבנות תוכנית שתהיה מורכבת מהצלחות קטנות וחשיבה חיובית. למרות כל זה אנחנו בזמן מצוין להתחיל לפתח את הקהילה שלכם, לחזק רשימות תפוצה להסתכל על מה שעובד ולתת על זה פוקוס.

התקופה הזאת היא זמן מצוין לעבוד על המיתוג והבידול שלכם, ככל הנראה לא תראו תוצאות מידיות, אולם אין לכם השקעה טובה יותר בעסק שתשתלם לאורך זמן.

עצה אחרונה שלי, תשמרו על עצמכם,  לכו עם מסיכה ותתרחקו ממקומות הומי אדם.

מאחל לכם סוף שבוע רגוע ושלעולם לא תצעדו לבד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email