סו"ב אבנר קופל נידון לשלוש שנות מאסר בפועל

סוכן הביטוח, שכיהן בעברו כיו"ר איגוד הכדורסל, הורשע במרמה והונאת מס והתחמקות מתשלום מס בהיקף של 7 מיליוני שקלים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בית משפט השלום בתל אביב גזר ביום ראשון השבוע עונש מאסר לתקופה של שלוש שנים על סו"ב אבנר קופל, ועל שותפו סו"ב ראובן עופרי נגזרה תקופת מאסר של 16 חודשים. השניים הורשעו בעבירות מס שביצעו באמצעות סוכנויות הביטוח שבבעלותם רב-אור ובר-אור. בנוסף לעונשי המאסר הוטל על קופל גם קנס בסך 275 אלף שקל ועל עופרי 200 אלף שקל.

קופל ועופרי הורשעו בינואר 2017 על פי הודאתם, שניתנה במסגרת הסדר טיעון, בעבירות על פי פקודת מס הכנסה: מרמה, עורמה ותחבולה במטרה להתחמק ממס. בנוסף, קופל הורשע בעבירות על חוק העונשין: זיוף מסמך בנסיבות מחמירות על מנת לקבל באמצעותו דבר במרמה וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

קופל | צילום מסך מיוטיוב

"מדובר בפרשת מרמה מתוחכמת והעלמת מס בהיקפים גדולים, שהתנהלה במסגרת מערכת קשרים עסקית ארוכת שנים בין הנאשמים קופל ועופרי לחברת הפניקס, דרכה גרפו הצדדים רווחים ניכרים שלא כחוק", נמסר בהודעת פרקליטות מחוז תל אביב שנמסרה לאחר גזר הדין. "מתוך בצע כסף ביצעו הנאשמים מסכת מאורגנת של פעולות מרמה אשר הלכו והשתכללו לאורך השנים, וכך התחמקו מתשלום מס בסכום כולל של כ-7 מיליון שקל. על אף ניסיונות הנאשמים לערפל את המסכת העבריינית ולהטמיע את המרמה במהלך העסקים הרגיל של החברות שבבעלותם, לאחר חקירה מורכבת הם הובאו לדין, הורשעו, והיום אף נגזרו עליהם עונשי מאסר משמעותיים וקנסות גבוהים".

14 מיליון שקל קנס

השופטת לימור מרגולין-יחידי כתבה בגזר דינה כי המעשים שבהם הורשעו שני הנאשמים "נעשו מטעמים של בצע כסף, כדאיות כלכלית ורצון שהכספים לא יגיעו לרשות המסים, והם מחייבים ענישה כספית משמעותית שתעקר את הכדאיות בביצוע מעשים אלה".

על פי כתב האישום, שהוגש בנובמבר 2013, לקופל ולרב-אור הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המסים, שנקטה נגדם בהליכי גבייה בשל החובות. על מנת לעקוף את הליכי הגבייה האלה פעל קופל בשורה של פעולות מרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם להפניקס, כדי שיאפשרו את שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקויות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים. חלק מפעולות המרמה ביצע קופל עם עופרי, כאשר כל אחד עשה שימוש בחברה שבבעלותו כדי להסתיר את המרמה. במסגרת הפרשה הורשעו ביולי אשתקד מספר בכירים בהפניקס בביצוע עבירות מס ונידונו למאסר על תנאי ולקנסות כספיים, ואילו. על חברת הפניקס עצמה הוטל קנס בסך 14 מיליון שקל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email