סו"ב אברמוביץ: "אין לסוכני הנסיעות סיבה להלך אימים על הציבור"

סוכני הנסיעות גיבשו עם ח"כ אילטוב הצעת חוק שתאפשר להם למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל. נשיא הלשכה: "נמשיך להתעקש על שמירת המבוטחים ועל מכירת הביטוח על ידי אנשי מקצוע בעלי רישיון לעסוק בתחום"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
התאחדות סוכני הנסיעות גיבשה יחד עם יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, ובתמיכת הח"כים איציק שמולי, אמיר אוחנה, יפעת ביטון־שאשא וח"כים נוספים, הצעת חוק שמבקשת לאפשר לסוכני נסיעות למכור ביטוחים לחו״ל "לפי נוהג שהיה קיים כ־40 שנה, באישור ובידיעת הפיקוח על הביטוח, כחלק משרשרת השיווק והמכירה של פוליסות הביטוח לנסיעות לחו"ל", נטען בהצעה אם זאת, סיכויה של הצעת החוק לעבור קלושים.
לפני כשבועיים קבע בג"צ כי החל מה־1 ביוני 2018, לא יוכלו סוכני הנסיעות למכור ביטוחי נסיעות לחו"ל, אלא אם הם מחזיקים ברישיון מכירת ביטוח. בית המשפט בהרכב של שלושה שופטים, יורם דנציגר, מני מזוז ובראשות הנשיאה מרים נאור, הסתמך על החוזר האחרון של הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מה־1 בינואר 2017, בו הורתה כי רק בעל רישיון יוכל למכור ביטוח נסיעות לחו"ל. החוזר היה אמור להיכנס לתוקף ב-1 באוגוסט הקרוב, אך בית המשפט דחה את החלטתו ל־1 ביוני 2018, "וזאת במטרה לאפשר למשרדי הנסיעות, אם יבחרו לעשות כן, להכשיר עובדים כסוכני ביטוח", נקבע בפסיקה.


אברמוביץ. "אני בטוח שחברי הכנסת יבינו מי בעד הציבור ומהי טובת הצרכן"

לפעול יחד

הפסיקה התקבלה לאחר שהתאחדות סוכני הנסיעות משכה את עתירתה לבג"צ מלפני כשנתיים. העתירה הוגשה בעקבות חוזר של סלינגר לפיו סוכני הנסיעות יוכלו למכור ביטוחים רק בעבור נסיעות שלא עולות על 30 יום ורק בביטוחי נסיעות בהם מצבו הבריאותי של המבוטח תקין והוא אינו נדרש לחיתום רפואי. לאור התנגדות סוכני הביטוח, קבע בג"צ כי סוכני נסיעות לא יוכלו למכור פוליסות ביטוח לחו"ל, גם לא בתנאים המקלים, אלא רק להעביר לסוכני הביטוח פרטי התקשרות על נוסעים שמעוניינים לבטח את עצמם ועליהם הם יקבלו עמלה, כשאת הביטוח עצמו יבצעו סוכני הביטוח. בינואר השנה קבעה סלינגר בחוזר סופי כי רק בעל רישיון יוכל למכור ביטוח נסיעות לחו"ל.
בתגובה אמר סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח, כי "לסוכני הנסיעות היה מספיק זמן להתארגן לעניין ולהיערך לפשרה עליה הוסכם. אנחנו נמשיך להתעקש על שמירת המבוטחים ועל מכירת הביטוח על ידי אנשי מקצוע שמכירים את הנושא. אני בטוח שחברי הכנסת יבינו מי בעד הציבור ומהי טובת הצרכן, ואין לסוכני הנסיעות סיבה להלך אימים על הציבור. יש מעל 7,000 סוכנים עצמאים וחברות ביטוח שיידעו להיכנס לוואקום שהם טוענים לו. אני סמוך ובטוח שסוכני הביטוח והנסיעות יוכלו לפעול יחד בהרמוניה לטובת הציבור, אך את האחריות על הביטוח יש להשאיר בידי אנשי מקצוע".
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email