סו”ב אודי אביטל, יו”ר ועדת פיננסים: “נפחית את ההוצאות ונגדיל את ההכנסות לסוכני הלשכה”

סו"ב אביטל: "נדאג להוריד לסוכן את ההוצאות ולהגדיל לו את ההכנסות”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ועדת הפיננסים, בראשות סו”ב אודי אביטל, התכנסה בשבוע שעבר לישיבתה הראשונה. בוועדה חברים 15 סוכנים “טובים אחד אחד”, כפי שמעיד אביטל.

אביטל הוא סוכן וותיק, 30 שנה במקצוע מהן 28 שנה חבר לשכה. הוא בעל סוכנות גדולה בשם “קבוצת איכות” ובה 27 סוכנים, ומייסד “הקבוצה הפיננסית”, קואופרטיב שבו כ־40 סוכנים המשתפים ביניהם פעולה מול היצרנים. תחום ההתמחות העיקרי של אביטל הוא פיננסים וביטוח חיים.

סו"ב אביטל

ועדת הפיננסים היא ועדה חדשה כגוף בפני עצמו בלשכה. בקדנציה הקודמת היא הייתה תת־ ועדה במסגרת הוועדה הפנסיונית. לדברי אביטל סמכויות הוועדה הורחבו והועברו אליה נושאים מהועדה הפנסיונית כמו פרישה והגיל השלישי. בנוסף לנושאים שטופלו גם בעבר כמו משכנתאות והלוואות חוץ בנקאיות.

פתרון כלכלי לחולים סיעודיים

אחד המוצרים החדשים שהוועדה מבקשת להכניס לאג’נדה העסקית של הסוכנים הוא משכנתה הפוכה: “מדובר במענה למצב הכלכלי הקשה של משפחות חולים סיעודיים”, מסביר אביטל: “הבית משלם את הקצבה ובני המשפחה והחולה הסיעודי יכולים לנשום לרווחה מבחינה כלכלית. לאחר שהחולה נפטר, בני משפחתו יכולים לקנות בחזרה את הבית. כיום יש מוצרים כאלה בידי מנורה והראל, וגם חברות אחרות מצטרפות לנושא”.

נושא מרכזי שהוועדה תטפל בו הוא הכשרת הסוכנים בנושא הפיננסים, מסביר אביטל: “סוכן ביטוח אינו יכול להתמחות בכל נושא. לכן, נפגשנו עם חוה פרידמן-וינרב, יו”ר המכללה של הלשכה, ועם רונן דניאלי, מנהל המכללה, ויחד אנחנו בונים מודל לימודים שיחולק לארבעה נושאים: 1. קורס למתכנן פיננסי; 2. קורס במיסוי הפרט – סוכנים אלה ייכנסו לרשימת יועצי ‘המעוף’ של משרד הכלכלה, משם יקבלו הפניות (לידים) לסיוע בנושאים אלה לעצמאים. מדובר ביכולת הכנסה מכובדת נוספת; 3. גולת הכותרת היא תכנון פרישה – קורס ממוקד לנושא שבו נמצא הכסף הגדול, כי בתכנון פרישה לגיל השלישי מדובר באלפי שקלים לפגישה; 4. לימודי העשרה כמו ניהול תיקים וכד’. לדברי אביטל, חברי הלשכה יוכלו ללמוד את הקורסים במחיר מסובסד: “אני רוצה שיגיעו כמה שיותר סוכנים ולכן חשוב שהמחיר יהיה אטרקטיבי. גם נשיא הלשכה ליאור רוזנפלד וגם חוה פרידמן-וינרב תומכים ונרתמים לעניין”.

גם הנושאים בהם תטפל ועדת הפיננסים חולקו לארבעה: 1. שיפור החוזים מול חברות הביטוח – סו"ב שוש כהן מונתה להיות אחראית לשולחנות עגולים עם היצרנים ושם יחד נציף ונפתור את בעיות הסוכנים מול היצרנים. סו”ב דוד בכר מהוועדה יהיה אחראי על שיפור חוזה הליבה של סוכני הביטוח הקטנים מול חברות הביטוח; 2. טיפול בסוכנים צעירים – “מיניתי שני סגנים צעירים ליו”ר הוועדה שהם גם דור המשך – סו”ב הידד קציר וסו”ב לידור לבקוביץ'", מסביר אביטל ומוסיף “הם אחראים לסיורים שיתקיימו בבתי השקעות ובבנק ישראל. בכל סיור ישתתפו כ־30 סוכנים צעירים וצעירות”; 3. סדנאות מקצועיות בפיננסים – יערכו במחוזות סדנאות לגירוי הסוכנים להירשם ללימודים במכללה בנושאים שיילמדו בה בתחום הפיננסים; 4. הורדת ההוצאות המשרדיות של הסוכן – סו”ב דב צור יהיה אחראי לעבודה מול הוועדה הטכנולוגית להוזלת עלויות של תוכנות המשרד מול הספקים השונים. “אנחנו נדאג להוריד לסוכן את ההוצאות ולהגדיל לו את ההכנסות”, מסכם אביטל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email