סו“ב אלי ארליך: ”היינו כנראה בין הראשונים לזהות את הפוטנציאל הגלום בגיל השלישי“

הסוכן המוביל בענף ביטוחי נסיעות לחו"ל וכיסויים נוספים לגיל השלישי, מספר בראיון על האפשרויות שהוא מעניק לאוכלוסייה זו, פעילותו הציבורית הענפה ועוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו“ב אלי ארליך (69 ,נשוי פלוס 4 ו־7 נכדים) עוסק בביטוח כבר 37 שנים. סוכנות הביטוח שלו ”אלי ארליך שירותי ביטוח בע“מ“, נרכשה לפני שש שנים בידי קבוצת מגדל ביטוח, לאור הצלחת והובלת הסוכנות בתחום הביטוחים לגיל השלישי. הסוכנות היא כיום חלק מקבוצת מגדל, ופועלת ממטה הקבוצה בפתח תקווה. סוכנות ארליך מורשית בכל ענפי הביטוח, כולל ביטוח ימי. ואולם, עיקר התמחותה ב־26 השנים האחרונות הוא בביטוחים לגיל השלישי. ”היינו כנראה בין הראשונים, שזיהינו עוד בתחילת שנות ה־90 במאה הקודמת, את הפוטנציאל הגלום בגיל השלישי“, מספר ארליך. ”התחלנו עם ביטוחי סיעוד לארגונים הגדולים, המשכנו עם פוליסות מיוחדות לתאונות אישיות לגיל השלישי, כולל גילאים מתקדמים. אחד הארגונים מבוטח אצלנו עד גיל 100 !אך גולת הכותרת היתה פיתוח ענף ביטוחי הנסיעות לגיל השלישי, בו אנחנו מובילים את הענף. הסלוגן של הסוכנות הוא ’הסוכנות המובילה בישראל לביטוחי חו“ל לגיל השלישי‘“. ארליך מספק כיום ביטוחי נסיעות לחו“ל, שמאפשרים לגימלאים בכל גיל )עד 120 , הוא מדגיש( וכמעט בכל מצב בריאותי, לצאת לטיולי נופש בחו“ל. ”אני מאפשר להם לצאת עם כל המשפחה – סבא, בן, נכד ונין. היו כאלה שביקשו לצאת לטיול שורשים בפולין, למשל, ולקחת את כל הדורות הבאים אתם, דבר שלא התאפשר להם קודם בגלל הגבלות של חברות הביטוח. אני נותן להם את האפשרות הזאת כבר 26 שנים וכל הזמן משביח את המוצר“, מסביר ארליך. ארליך אף מאפשר למבוטחים המבוגרים שלו לרכוש ביטוח ביטול נסיעה עד 120 יום לפני הנסיעה. ”זהו כיסוי שיש חברות ביטוח שלא נותנות אותו גם לצעירים בטווח כזה“, הוא מדגיש.

סו"ב אלי ארליך | צילום: יוטיוב

התייחסות מיוחדת

ההתייחסות המיוחדת לאוכלוסיית הגיל השלישי, מייצגת את השונות של הפעילות של הסוכנות של ארליך, בהשוואה לסוכנויות ביטוח אחרות. לכן, יכול ארליך להצביע בגאווה על שורת לקוחות ענק עמה נמנים גימלאי אגד, דן, התעשייה האווירית, רפא“ל, אל על, קמ“ג, מבטחים, מקפת, נתיב והרשויות הגדולות במדינה – עיריות תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע. עוד לקוחות הם 40 בתי הדיור המוגן בישראל, גימלאי משרד ראש הממשלה וגופים ביטחוניים, ארגון נכי צה“ל, התאחדות ספורט נכים, ארגון אלמנות ויתומי צה“ל וישנם נוספים. ”אשתקד ביטחנו את משלחת ישראל לאולימפיאדת הנכים בריו – ביטחנו את כל פעילויות הספורט בהן הם ייצגו את ישראל ובכל דרגות הנכות של חברי המשלחת“, מספר ארליך. לדבריו, פונים אליו במהלך השנה עשרות אנשים שאינם לקוחות שלו ומבקשים ממנו עזרה ספציפית בכיסוי בריאותי לנסיעתם בחו“ל, כולל מנהלי חברות ביטוח ובכירים אחרים. "אנחנו מותג די בתחום מיוחד זה", הוא מדגיש.

הבעת אמון

בלשכת סוכני ביטוח משמש ארליך כיו“ר בית הדין הארצי של הלשכה כבר קדנציה שלישית. ”יש לציין, כי הבחירה בתפקיד זה נעשית באופן ישיר על ידי סוכני הביטוח, בדומה לבחירת נשיא הלשכה, ואינה מינוי במסגרת הפוליטיקה הפנימית של הלשכה. לכן, מדובר בהבעת אמון ישירה“, הוא מדגיש. ארליך היה מועמד לתפקיד נשיא הלשכה, ושימש כשופט נציג ציבור, מטעם הלשכה, בבית הדין לעבודה בתל אביב. בין יתר פעילויותיו, הוא חבר העמותה הפרלמנטרית לסיוע לניצולי שואה ואף שימש במשך שנים רבות כמ“מ ראש המועצה האזורית אפעל, עד לסיפוחה לרמת גן. יו״ר ועדת הסיעוד והבריאות בלשכה, סו״ב יואל זיו, אומר על ארליך כי הוא ״מחלוצי הפעילים בישראל למען ניצולי השואה, והוא ראוי לשבח על פעילותו העניפה בתחום״. ”בעולם הביטוח אומרים שהאג‘נדה שלי מספיקה לפעילות של עוד 15 שנה קדימה. אין לי אלא להסכים לכך“, מסכם ארליך בסיפוק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email