סו"ב אסף מליחי: "לדעת גם לגבות שכר טרחה אם יצרת ערך ללקוח"

סו”ב אסף מליחי, סוכן עצמאי בעל רישיון פנסיוני ובניהול תיקים; “מההיכרות שלי את השטח אין תחליף לסוכן ביטוח. יש דברים שאלגוריתמים לא יכולים להבין"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

גיל: 41
מצב משפחתי: גרוש + 1
השכלה: תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון
סוג רישיון: פנסיוני, ניהול תיקים (בהתליה), בלימודים לרישיון ביטוח אלמנטרי
ותק: 5 חודשים

בלה שחר הלל | צילום: בלה שחר הלל

 

מה עשית לפני שהיית סוכן ביטוח?
"אחרי שסיימתי תואר שני במנהל עסקים, התחלתי את דרכי בשוק ההון ככתב כלכלי באתר ynet ובכלכליסט. מהר מאד הבנתי שאני אוהב יותר את שוק ההון. אחרי שנים כשכיר במגוון תפקידים בניהול ושיווק השקעות, הרחבתי את ההתמחות גם לרישיון פנסיוני ועבדתי בסוכנות קרני פמלי אופיס. לאחר מכן נרשמתי לקורס מאסטרים בניהול סיכונים של חני שפיס האגדית, שגרמה לי לחשב מסלול מחדש ולהתמחות בתחום כסוכן עצמאי".

מה אתה אוהב בתחום?
"לעבוד עם אנשים ולתת להם ערך מוסף. עולם ניהול הסיכונים מרתק אותי ויש לי תשוקה אדירה לתחום וליכולת להשפיע לטובה על איכות החיים של הלקוחות שלי".

איך הלשכה יכולה לסייע לסוכנים הצעירים?
"הלשכה צריכה להתמקד בסוכנים עצמאיים ללא סוכנות ולתת להם מעטפת כלכלית, ארגז כלים והדרכות של מיטב הקולגות בענף כדי שיוכלו לשרוד את השנה הראשונה ולהתבסס בתחום".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"אני משוכנע שגם אז אמשיך לקום בבוקר עם חיוך ואעשה בדיוק מה שאני עושה היום, רק עם מוניטין של 10 שנים נוספות. על רקע הידע הרב שאצבור, אני מאמין שאהפוך למומחה בתחום וארצה לחלוק אל הידע שצברתי כדי לתרום לענף ולסוכנים העצמאיים".

אילו טיפים תיתן לסוכנים צעירים כמוך?
"לחבור לסוכנים מנוסים ומקצועיים כדי לקבל זוויות וגישות שונות. זאת, כדי לפתח ולעצב מתודולוגיה ברורה של איך לתכנן נכון תיק סיכונים. בהתנהלות מול הלקוח: להיות פשוט, ממוקד, חד, לשאול הרבה שאלות, להקשיב והכי חשוב לא לעבוד שעות בחינם ולדעת גם לגבות שכ"ט אם הידע ועבודה המקצועית שלך יצרה ערך ללקוח. במקביל, להמשיך ללמוד, לחקור ולהתפתח כל הזמן".

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"אומרים שב־2030 ייעלמו הרבה מקצועות והמקצוע המבוקש ביותר יהיה פסיכולוג רובוטי. מההיכרות שלי את השטח אין תחליף לסוכן ביטוח. יש דברים שאלגוריתמים לא יכולים להבין כמו היכולת לתקשר עם אנשים, אינטליגנציה רגשית, יצירתיות והיכולת לחבר את כל הפאזל הזה יחד ולגשר על הפער שבין המצוי לרצוי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email