סו"ב אריה אברמוביץ: "חסרות נשים מובילות בתפקידים בכירים”

בכנס נשים בביטוח שנערך בשבוע שעבר השתתפו חברי כנסת ובכירים בענף הביטוח. יאיר המבורגר: "אין לנו מספיק נשים בהנהלה הבכירה של החברה ועל כך אני מכה על חטא"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
350 נשים, סוכנות ביטוח ומנהלות בחברות וסוכנויות ביטוח, השתתפו בכנס נשים בביטוח ביום חמישי האחרון בשפיים. תחת הסלוגן "חזקות יחד", נפתח הכנס בברכות של ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד), יאיר המבורגר, יו"ר איגוד חברות הביטוח ויו"ר הראל, סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני ביטוח וסגנית הנשיא, סו"ב שוש כהן־גנון.

 

"כחברה אנו לוקחים לעיתים כמובן מאילו את הנשים בתפקידי מפתח בחברה. נשים הן כוח מוביל בחברה, בכלכלה ובתעשייה בכל העולם", אמר אברמוביץ. "לא חסר נשים בתפקידי ליבה בענף הביטוח אך חסר נשים מובילות בתפקידים בכירים, יחד נפעל לשנות את המציאות הזו. זוהי משימה
חברתית ולאומית לא פחות מהנושאים הבוערים על סדר היום".

 

זהו כנס נשים השלישי שלשכת סוכני ביטוח מארגנת. "לסוכנות הביטוח בישראל יש כוח ומעמד משמעותי בציבוריות הישראלית. עם זאת, בישראל ישנן 750 סוכנות ביטוח בלבד חברות לשכה מתוך 4,500 חברים. את הנתון הזה אנחנו חייבות לשפר ולפעול להוספת עוד סוכנות ביטוח, מנהלות אגפים בחברות ביטוח ונשות מפתח בשוק ההון", אמרה כהן־גנון והוסיפה כי "לסוכנות הביטוח העושות עבודת קודש יש מקום מרכזי ביוזמה שלנו להיות מנטור כלכלי בכל משפחה בישראל. אני צופה כי נראה יותר ויותר סוכנות שבאות באופן שוטף במגע עם משפחות משנות את חייהן ודואגות לעתידן".

 

ח"כ לביא התייחסה גם היא ליוזמה ואמרה כי "הרבה מאוד נשים לא מכירות את הזכויות שלהן, את החקיקה הקיימת או את האמצעים שיכולים
לסייע בידן להבטיח עתיד פיננסי טוב יותר עבורן ועבור משפחתן. יש נשים בישראל שלא יודעות מה זו פנסיה או ביטוח חיים כי אין חינוך פנסיוני בישראל. המיזם של לשכת סוכני ביטוח להסברה בקרב הציבור, ובעיקר בקרב נשים, הוא שליחות ציבורית והוכחה לכך שמקצוע סוכן הביטוח הוא לא רק מתווך אלא הגב הפיננסי של כל מבוטח. לקחתן את המקצוע שלכן ובאמצעותו אתן משנות מציאות בחברה הישראלית".

 

"אני גאה ונרגש לקחת חלק בכנס הנשים בביטוח ואני מבטיח לסייע לכן גם בקיום הכנס הבא. מלראות את ההצלחה של הכנס שלכן בלשכת סוכני ביטוח גמלה בי ההחלטה לערוך כנס סוכנות ביטוח של חברת הראל", אמר המבורגר. "אין לנו מספיק נשים בהנהלה הבכירה של החברה ועל כך אני מכה על חטא. זו בהחלט לא תופעה מגמתית ואנחנו עובדים לשנות זאת, לא רק בהנהלת הראל כי אם גם בדירקטוריונים".

 

מימין: סו"ב אברמוביץ, המבורגר וסו"ב כהן-גנון | צילום: גיל כהן

 

המבורגר שיתף את הקהל בסיפור המשפחתי שהוביל אותו לעולם הביטוח. "אמי הגיעה בגיל 22 מברלין. יומיים אחרי עלייתה היא נתקלה
במודעה המפרסמת כי סוכנות ביטוח מחפשת מזכירה שיודעת עברית, אנגלית, גרמנית ובעלת יכולות הקלדה. היא ניגשה להתמודד לתפקיד והתקבלה. במקביל, אבי שהיה ציוני נלהב ניהל אחרי עלייתו ארצה מפעל לכפתורים בחיפה. יום אחד הוא הגיע לסוכנות בה אמי עבדה וביטח
בה את העסק שלו. לא עבר זמן רב, הם התאהבו ואני התוצאה של זה. ככה הוקמה חברת המשמר שהייתה לימים הבסיס להקמתה של קבוצת הראל. אנחנו בחברת הראל ממשיכים להאמין בסוכנים ובסוכנות הביטוח, ועל אף שמדובר ב"מידל מן" אנחנו חושבים שבישראל יותר מכל מקום אחר, הקשר בין הסוכן ללקוח הוא לא יסולא מפז ואנחנו מאמינים שהוא צריך להישמר".

עבודת הסוכן היא שליחות

דורית עוזיאל, מרצה בכירה בתחום התקשורת ושפת הגוף, שיתפה את הקהל בכללי התקשורת הלא מילולית, תדמית אישית ומקצועית וברכישת
כלים לשיפור אינטראקציות יומיומית בעולם העסקים.
בנוסף, שחר שירצקי, משנה למנכ"ל קבוצת איתוראן, הרצה על מניעת תאונות דרכים באמצעים טכנולוגיים. לאחר מכן, נערך מושב "מיומנה של סוכנת ביטוח" במסגרתו סוכנות שיתפו חוויות מהתנסותן האישית והחליפו עצות להתנהלות עסקית נכונה יותר עם הקהל. "הלקוח לא תמיד יודע או מבין מה עומד מאחורי פוליסת הביטוח. על סוכנת הביטוח לפשט את הפוליסה ולתרגם אותה בשפת העם. הסבר בגובה העיניים הוא נדבך חשוב בהפיכת מכירה למוצלחת", אמרה סו"ב איה מוכתר. "תמיד תלכי עם האמת שלך, תסללי את הדרך לפי הערכים שלך. לעולם אל תעשי חצי עבודה. עבודת סוכן הביטוח אינה סגירת עסקאות – זוהי שליחות", הוסיפה סו"ב מירה פרחי.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email