סו"ב גיא לוי עזר – יו"ר סניף חולון־בת ים־אזור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב גיא לוי עזר החליט בשנה האחרונה שלא די לו בלהיות חבר לשכה וסוכן ביטוח חרוץ, והתמודד על מקום במועצה הארצית של הלשכה כדי להבין, להשפיע ולנסות לתקן את הכשלים בהם הוא וחבריו נתקלים בענף, ויש לא מעט כאלה, לדבריו. כך זה נשמע מפיו: "יש הרבה דברים שכואבים לנו כסוכנים והבנתי שהגיע הזמן מבחינתי להפשיל שרוולים".

לוי עזר (42) נשוי + 2, הוא בעל רישיון סוכן ביטוח כבר למעלה מ־15 שנה, והוא מתמחה בענפי הביטוח הכללי, חיים ופנסיוני, והבעלים של סוכנות "ביג גיא ביטוח ופיננסים" מחולון. לתחום הביטוח התחבר משום שחיפש מקצוע שיתאים לאישיותו – אדם חברתי, שאוהב אנשים, אדם שרוצה לתרום לציבור בעבודתו, ולא רק להתפרנס ממנו – מקצוע עם שליחות: "מקצוע סוכן הביטוח משלב את שני הדברים ולכן התחברתי אליו מיד", אומר לוי עזר.

סו"ב לוי עזר

יש לו טענות לגבי יחס חברות הביטוח לסוכנים ובעיקר על המכירה הישירה שלהן: "חברות הביטוח חייבות להפסיק את המכירה הישירה בכל הענפים. אנחנו הסטארט־אפ של חברות הביטוח; כל סוכן מצליח – החברה מרוויחה בזכותו, והרבה. לכן אנחנו צריכים לקבל את היחס והכבוד שמגיעים לנו", אומר לוי עזר ומוסיף: "אני מצפה מהחברות להציג מודלים פשטניים ושקיפות רבה יותר בעמלות, ויותר גמישות בתביעות". כיו"ר הסניף הוא מתכוון לדבר על נושאים אלה עם הנהגת הלשכה החדשה וגם במועצה הארצית, שם הוא חבר חדש. "אני יודע שאני לוקח אחריות גדולה, ואני נכנס לנעליים הגדולות של כל אלה שקדמו לי, והקימו את הסניף, כולל המנהיגות הוותיקה", הוא אומר.

דבר נוסף שלוי עזר מבקש לחדד זה את הלויאליות בין סוכני הביטוח: "אנחנו חייבים לשמור על ההגינות והכבוד בינינו, גם ברמה המקצועית וגם ברמה החברית", הוא טוען. חשוב לו להגדיל את כמות החברים בסניף ולחבר ביניהם, בין היתר בהקמת קבוצת וואטסאפ של חברי הסניף לקשר מהיר וישיר.

שאלנו אותו איך הוא מתכוון לפעול להגדלת כמות החברים בסניף, והוא ענה: "אני מתכוון לפנות לכל הסוכנים באזור ולדחוף אותם להצטרף ללשכה, להקים ועד סניף חזק, ולהוכיח להם את היתרונות בלהיות חבר בלשכה שמייצגת ומגינה עליהם, להוביל תהליכים ולהעמיק את הידע המקצועי. הגודל הוא הכוח שלנו – ככל שהלשכה תהיה גדולה יותר היא תהיה חזקה יותר, ויהיה לה את הכוחות הדרושים להתמודד עם האתגרים הניצבים בפנינו. לוי עזר אופטימי לגבי עתיד מקצוע סוכן הביטוח ובטוח שכל רואי השחורות יתבדו. לדבריו, האזרח הקטן יתקשה להתמודד לבדו מול חברות הביטוח, ובטח לא בדברים מורכבים כמו התאמת הביטוח וניהול הפרישה והסיכונים למשפחה. "לידע המקצועי של הסוכן אין ולא יהיה תחליף, כמו גם לקשר האישי. לסוכנים אני אומר – מי שלא יתאים את עצמו לעולם החדש והטכנולוגי, ימצא את עצמו הרחק מאחור", הוא מסביר.

לבסוף יש לו גם מסר לכל סוכני הביטוח באשר הם: "תצטרפו ללשכת סוכני ביטוח. הלשכה פועלת עבורכם רבות. כוחנו באחדותנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email