סו"ב ג'ינה פלד – יו"ר מחוז השפלה

בשבועות הקרובים נכיר מקרוב את יושבי ראש המחוזות – מי הם, קצת על חייהם הפרטיים וגם תובנות שלהם על הענף בכלל וסוכני הביטוח בפרט. והפעם – יו"ר מחוז השפלה סו"ב ג'ינה פלד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב ג'ינה פלד הייתה מורה במקצועה במשך 26 שנה עד שהפכה לסוכנת ביטוח מצליחה ומסורה, בעלת סוכנות הביטוח "ג'ינה פלד" בקרית גת. כיום עובדות אתה בסוכנות שתי בנותיה בר ואסתר, שהן דור ההמשך שלה.

גם כמורה הייתה מוצלחת במיוחד, ואף העבירה השתלמויות למורים במתמטיקה בטלוויזיה החינוכית. לעולם הביטוח הגיעה לאחר חוויה אישית קשה בה אימה שחלתה וחיכתה להשתלה ללא הצלחה, הותירה אותה יתומה בגיל 15. גם אביה מת ממחלה קשה מאוחר יותר: "נחשפתי לעולם ביטוחי הבריאות וחשיבותם. זה ליווה אותי כל הזמן במחשבות, וכשחשבתי על גיוון מקצועי ישר חשבתי על ביטוח והתמקדות בביטוחי בריאות, מה שאני עושה כיום, שזו שליחות אמיתית בעיניי", מספרת פלד. "התחלתי לברר במודעות בעיתון והגעתי לחברת הראל ביטוח, שם למדתי את הנושא וגם הוצאתי רישיון סוכן".

סו"ב פלד

פלד היא גרושה, אמא ל־3: גדי, אסתר (אלף בקמץ היא מדגישה) ובר, וסבתא ל־4 נכדות פלוס 1 בדרך. יש לה רישיונות בכל התחומים למעט ביטוח ימי. במקביל להוראה, עבדה פלד גם כסוכנת ביטוח במשך 5 שנים, בנתה תיק לקוחות, ובשנת 2,000 עזבה סופית את ההוראה והתמקדה בסוכנות הביטוח שפתחה ב־1998.

על יחסי חברות הביטוח לסוכניהן אומרת פלד כי: "הן אינן מתייחסות לסוכנים כבעבר; כל מטרתן כיום לשווק ישירות ולייתר את הסוכנים. הן משווקות ביטוחים ישירות ללקוחות של סוכנים מעל ראשיהם, כשהן משתמשות במאגר הלקוחות של הסוכן, מקצצות בעמלות בכל מיני דרכים ולכן אין מנוס מגביית שכר טרחה מהלקוח בהתאם למותר".

לדבריה, קשיי הפרנסה הפכו לנושא המטריד ביותר של סוכני הביטוח, זאת נוכח הקיצוץ בעמלות והרגולציה שמקדמת את הדיגיטציה, הפוליסות האחידות וכל דבר שיכול להרחיק את הסוכן מהתחום: "לכן חשוב מאוד שנפתח עוד התמחויות. לשם כך אני מתכוונת לשבת עם ראשי המכללה לפיננסים וביטוח של הלשכה, ולקדם נושאים שמעניינים את הסוכנים ויאפשרו להם הכנסות נוספות כמו יעוץ משכנתה, ליווי לקראת פרישה, ניתוח תיקי לקוחות בתחומי הפנסיה והסיכונים, כמו בריאות, פיננסים ופרישה", מפרטת ג'ינה ומוסיפה: "אלה נושאים שיאפשרו לסוכן לקבל שכר טרחה מהלקוחות שלו ולא להסתמך רק על חברות הביטוח".

בקדנציה הנוכחית שלה היא מתכוונת להמשיך ולהתמקד בימי עיון מקצועיים וגם סדנאות שיתמקדו כל אחת בנושא אחד או שניים מקסימום, כשהדגש הוא לא רק על ידע מקצועי אלא גם על ניהול משרד והפיכתו לדיגיטלי.

לדבריה, בכל מחוז השפלה יש מצוקה קשה בגלל מחסור בעובדות משרד סוכן כמו חתמות ורפרנטיות: "לכן אני רוצה להקים מיזם במשותף עם הלשכה, ולהקים באשדוד בית ספר להכשרת עובדות משרד בביטוחי חיים ואלמנטרי", היא מוסיפה עוד רעיון. ולחברי הלשכה יש לה מסר: "ככל שנהיה יותר סוכנים בלשכה, כך יגדל כוחנו לפתור בעיות ולקדם את המקצוע. הלשכה היא ביתנו, ואם לא נשמור על הבית, נהיה חשופים ופגיעים, כי לא יהיה מי שישמור עלינו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email