סו"ב גרטי: "אי אפשר לקדם רפורמות בלי הסוכנים"

כנס אלמנטר בפתח; המארגנים מדווחים על שיא נרשמים. יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה בראיון לקראת הכנס ועם ביקורת חריפה כלפי חברות הביטוח שעוסקות בשיווק ישיר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"אנו רואים איתכם עין בעין, וכוונתכם כוונתנו – שהיא הציבור; ואולם, הידע, הניסיון והבנת השטח היא שלנו ואצלנו, ואני קורא לכם לשבת איתנו בדחיפות על השפעות משבר הקורונה ולדעת לבצע את ההתאמות הנדרשות. אי אפשר לקדם רפורמות בלי הסוכנים שכל מטרתם היא טובת הלקוחות", אומר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בלשכה בפתח דבריו על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. הראיון המלא יפורסם במגזין הכנס שיתקיים באופן מקוון בשבוע הבא, ב-16-17 בנובמבר. בלשכה מדווחים על שיא במספר הנרשמים לכנס, שניתן עדיין להירשם אליו.

גרטי התייחס בדבריו אלה, בין היתר, לרפורמות וההנחיות שמנחיתה רשות שוק ההון שמטרתן להוזיל פוליסות ללא התחשבות בעלות השירות, לדבריו, כמו גם ההיתרים שהיא מעניקה לחברות כרטיסי האשראי לעסוק בתחום שיווק ביטוח כבעלי רישיון, נושא שנדון השבוע בבית המשפט בעקבות עתירת הלשכה נגד הרשות בנושא זה.

ישראל גרטי. צילום: יוד צילומים אילת
שומרים על המבוטח

בהתייחסו לשיווק הישיר של חברות הביטוח מעל ראשם של סוכניהן, אמר גרטי: "לצערי, יש חברות שממשיכות בשיווק הישיר ואף מרחיבות אותו, למרות שהמוקדנים עולים להן יותר מהסוכן. אבל יש להן שליטה טובה יותר על המוקדנים, ולכן הן ממשיכות להחזיק את המערכים האלה. החלום שלהן הוא שלא יהיה סוכן שישמור על האינטרסים של המבוטח.

אחת ההוכחות לכך שהסוכן תורם משמעותית למבוטח היא העובדה שתביעה ממוצעת בביטוח עם מוקד ישיר נמוכה יותר מאשר תביעה אצל סוכן. הסיבות לכך, בין היתר, בביטוח ישיר מכוונים את המבוטח למוסך הסדר, ולא מגלים למבוטח שיש לו גם זכות ללכת למוסך רגיל. יש גם מי שלא מעדכנים את המבוטח על זכותו לקבל פיצוי על ירידת ערך".

עוד הוא מדגיש כי "דווקא תקופת הקורונה חידדה את ההבדלים בין סוכנים לחברות ביטוח. חברות    הביטוח השאירו תורנים ו-90% מצוותי השירות נעלמו. אני לא מכיר אף סוכן שנעלם למבוטחים שלו. הקורונה חידדה בעיניי את ההבדל בין ביטוח של מוקד לעומת ביטוח על ידי סוכן, וגם הרבה מבוטחים הבינו זאת".

33 הרצאות מקצועיות

הכנס, שיתקיים תחת הכותרת "מקצוענות בביטוח זה אלמנטרי", יכלול הרצאות של יותר מ-33 מרצים מומחים ואף כמה רבי-שיח. תחומי הסיקור הם רבים וכוללים כמובן את ההתמודדות בתחומי הביטוח האלמנטרי עם משבר הקורונה, הסוכן והדיגיטציה, ביטוח סייבר, נזקי טבע, ביטוחים חקלאיים ועוד. את הכנס, שיימשך יומיים כאמור, תנחה העיתונאית נטלי רותם.

שר הרווחה, ח"כ איציק שמולי, וח"כ יפעת שאשא ביטון, העומדת בראש ועדת הקורונה בכנסת, יתראיינו בנפרד בראיונות של אחד/ת על אחד/ת, אותם תערוך טלי מץ, מגישה משותפת של תכנית "העולם הבוקר" בערוץ 13.

בנוסף להרצאות, במרכז הכנס יעמוד כבעבר סקר שביעות הרצון של סוכני הלשכה מחברות הביטוח בתחום האלמנטרי, שכמדי שנה, חברות הביטוח מצפות בסקרנות גדולה לתוצאותיו.

כמו כן, יתקיים משפט מבוים בסוגיית אופניים חשמליים בעקבות פסיקת בבית המשפט העליון שלא הכיר בהן כרכב ממונע; הרצאה בנושא בניית מערך ביטוחי בעסק תהיה מצולמת בתוך בית עסק. ראיון אחד על אחד עם נשיא הלשכה סו"ב ליאור רוזנפלד, שיספר על הפעילות המסועפת ומאבקיה של הלשכה בימים אלו.

העיתונאי אנריקה צימרמן    יספר על הזדמנויות נפתחות והשקעות באיחוד האמירויות לאחר הסכם השלום.

בערב הראשון של הכנס תערך הופעה מרהיבה של אמן החושים חזי דין, ומיד לאחר מכן אמן בהפתעה – אחד מהאמנים הגדולים והאהובים בישראל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email