סו"ב גרטי: "הציבור מתחיל להפנים שהמחיר הוא לא המלך"

בכנס עדיף שנערך אתמול אמר יו"ר הוועדה האלמנטרית בלשכה: "מנסים לומר שבתחום הרכב הסוכן מיותר – בעת תביעה חברות הביטוח לא יגלו ללקוח שיש ירידת ערך ומגיע לו עוד פיצוי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"חברות הביטוח שמות את הפוקוס במקום אחד שנקרא מחיר. כשיש תביעה יש ניגוד אינטרסים מאוד ברור ומובנה – חברת הביטוח רוצה לשלם כמה שפחות. כסוכן, אני יודע שמבוטח הוא הלקוח שלי ולא חברת הביטוח, לכן אתאים לו את הביטוח הכי טוב לצרכיו. המוצר הוא לא רק הביטוחים; לדוגמה, עבור נהג בן 21 יש לכל חברות הביטוח מחיר, ברוב חברות הביטוח אם הוא עושה תאונה כשהוא בא לממש את הזכאות לרכב חלופי הוא לא יקבל כי זה מחברת השכרה; כשאתה בא לסוכן שמכיר אותך, הוא אומר לך כשיקרה משהו אין לך כיסוי עקרונית, אבל בחברה X יש כיסוי", אמר סו"ב ישראל גרטי, יו"ר הוועדה לביטוח אלמנטרי בפאנל על "השפעות התחרות והחדשנות על ביטוח האלמנטר", שנערך במסגרת הכנס. את הכנס הנחה ירדן פלד, מנהל מטה שיווק ודיגיטל מנורה מבטחים, והשתתפו בו גרטי ונדב פסנדי מחברת הייעוץ אדקיט.

סו"ב ישראל גרטי | צילום: שלומי דעי

בהתייחסו לחברות ההיברידיות, אמר גרטי שהן "רוצות להנות מכל העולמות. אני חושב שפה יש בעיה ובעיני היא להתחפש למשהו שהוא לא עד הסוף. צריך לזכור שתפקיד הסוכן הוא להתאים את המוצר הטוב ביותר למבוטח וללא ניגוד אינטרסים, שמבוטח מתקשר לכל חברה ישירה הוא יודע שהוא מתקשר לחברה ישירה, חברה שהיא היברידית שמחפשת לישירה יש בעיה מבחינת הלקוח".

לשאלת המנחה על העמדת כלים דיגיטליים בחברות הביטוח גם בתביעות, אמר גרטי: "אנחנו מתכנסים לזה  שגם הציבור מתחיל להפנים שהמחיר הוא לא המלך; זה תהליך – להבין שבעצם מה שחשוב שיתאימו לך את המוצר הטוב ביותר ושבמקרה של תביעה יהיה איש מקצוע שלך שייצג אותך ולא מוקד של חברת ביטוח. למוקד יש מטרה אחת – לשלם כמה שפחות כסף. תפקידו של סוכן הביטוח הוא לדאוג שהמבוטח שלו יקבל את המקסימום. לבית משפט אפשר ללכת בלי עורך דין אבל אף אחד לא עושה את זה. גם בזירה של הביטוח בסופו של דבר הידע שווה כסף. הציבור מבין שמדובר על 20, 30 שקל לחודש ואתה מקבל איש אמון שדואג לך ושומר עליך.

"מנסים לומר שבתחום הרכב הסוכן מיותר, אני רוצה להגיד משהו מאוד חשוב, נניח שיש מבוטח בחברה ישירה בביטוח רכב, הוא עשה תאונה ושילמו לו בגין התביעה 30 אלף שקל. המבוטח לא יודע שיש ירידת ערך מאוד גדולה לרכב, חברות הביטוח לא יגידו את זה – בוא תקבל עוד סכום כסף נוסף כפיצוי".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email