סו"ב זהבה פורת – יו"ר סניף רמת גן־גבעתיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב זהבה פורת (c.l.u) נכנסה לתחום הביטוח כשאביה, מיכאל פורת ז"ל, נפטר באופן פתאומי לפני 28 שנה. זהבה החליטה להמשיך את דרכו של אביה והיא מנהלת מאז את הסוכנות שהקים בגבעתיים "פורת סוכנות לביטוח".

זהבה (53) היא סוכנת מורשית בכל ענפי הביטוח (כולל ימי), בוגרת המכללה לביטוח בהצטיינות, בעלת תואר ראשון במנהל עסקים, בוגרת קורס מנהל מתקדם של מכללת תל אביב, ובעלת תעודת מנחת קבוצות.

היא פעילה כבר 20 שנה בלשכה, בתפקידים שונים, מתוכן 15 שנה חברת מועצה, וכיום מכהנת גם כסגנית יו"ר המועצה הארצית.

סו"ב פורת

מעבר לתחום הביטוח זהבה מקדישה חלק מזמנה לפעילות התנדבותית בבית החולים השיקומי "רעות". "שם מקבלים פרופורציות אמיתיות לשבריריות של החיים וזה מסייע לתחושת השליחות המלווה את המקצוע הקשה של סוכנת ביטוח", מציינת זהבה. היא אוהבת לרוץ ואומרת על כך: "סוכני ביטוח הם אצנים למרחקים ארוכים ואני מנסה לשלב ריצות כחלק מהחיים – זה משליך על כוח הרצון וההתמדה גם בעסקים".

זהבה חיה בזוגיות ואמא לשני ילדים – יובל ומאיה. הסוכנות של זהבה מתמחה בתחום האלמנטרי, בריאות ותאונות אישיות. לדעתה, אין לעשות הכללות לגבי יחס חברות הביטוח לסוכני הביטוח:
"הרבה מאוד מבוסס על יחסים אישיים בין הסוכן לאנשים בחברת הביטוח אתה הוא עובד", אומרת פורת ומסבירה: "לי יש יחסים אישיים טובים מאוד עם חברות הביטוח, גם עם הבכירים ביותר וגם עם הפחות בכירים. דעתי בהחלט נחשבת אצלם. יש טענות נגד השיווק הישיר של חברות הביטוח באמצעים דיגיטליים. אי אפשר לעצור את הקדמה והטכנולוגיה, ואני לא חושבת שהשיווק הישיר של חברות הביטוח בא על חשבון הסוכנים. אני מוטרדת הרבה יותר מחברות הביטוח הישירות מאשר מהמוקדנים של חברות הביטוח המסורתיות, שאתן אפשר ליישר קו".

גם פעילויות כיפיות

פורת מתכוונת להגדיל את סניף גבעתיים ולצרף סוכנים חדשים, בעיקר באמצעות פעילויות שונות שיתבצעו בסניף אותו היא מנהלת: "לא מדובר רק בפעילויות מקצועיות, אלא גם בפעילויות כיפיות שייצרו תחושה של ביחד, אם זה בטיולים משותפים, מפגשים נעימים וכד'. להבין שלכולנו יש את אותן בעיות והביחד עוזר לנו להתמודד אתן טוב יותר", היא מדגישה.

לדעתה, מקצוע סוכן הביטוח יישאר עוד שנים רבות בענף, ולא כפי שמנסים קמפיינים שונים להציע: "המקצוע ישתנה, וסוכני פרט שיידעו לתת מענה הוליסטי, ישרדו את השינוי, אבל המקצוע לא ייעלם", אומרת פורת.

המסר שלה לסוכני הביטוח חברי הלשכה הוא: "להיות מעורבים בפעילויות הלשכה. הפעילויות המקצועיות והאחרות יתרמו למוטיבציה גבוהה יותר, יקלו על העבודה שלכם ממנה תפיקו יותר הנאה", היא מסכמת.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email