סו"ב חיים אורגל, יו"ר סניף בני ברק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו"ב חיים אורגל מוכר מאוד בעיר בני ברק, בה הוא פועל כסוכן מזה 28 שנה. גם בלשכת סוכני ביטוח אורגל הוא דמות מוכרת, גם בשל פעילותו וייצוג המגזר החרדי בלשכה, וגם משום שזו הקדנציה החמישית שלו כיו"ר סניף בני ברק.

אורגל, נשוי ואב לחמישה, הוא בעל רישיונות בתחום הפנסיוני והאלמנטרי. הוא רואה את סניף בני ברק כסניף משפחתי: "יש בסניף כ־ 50 סוכנים. אנחנו הסניף הקטן ביותר במחוז תל אביב והמרכז. היתרון הוא – כולם מכירים את כולם. החיסרון – איננו יכולים להרים כנסים משלנו, ולכן תמיד מצטרפים לסניף רמת גן־גבעתיים, או תל אביב. הסניף גדל מאז קיבלתי אותו לפני 12 שנה (אז הוא מנה כ־ 30 סוכנים), ואחת המטרות שלי היא להמשיך ולהגדיל את מספר החברים בו".

סו"ב אורגל

שאלנו אותו מה הוא חושב על יחסי סוכנים וחברות הביטוח, ולדבריו: "חברות הביטוח צריכות להיות יותר לויאליות כלפי סוכניהן. למשל, הסוגיה שנדונה לאחרונה גם בכנסת – סירוב חברות לבטח בביטוח רכב, מי שיש לו שתי תביעות בשלוש שנים; החברות רוצות שאנחנו נביא להן את המבוטחים הכי טובים, ובתמורה הם יורידו את הפרמיה. הבעיה שנוצרת לנו הסוכנים, היא שיש לנו מבוטחים עם שתי תביעות קטנות, לעיתים, אפילו לא באשמתם, ואין לנו פתרונות להציע להם. התוצאה היא שהם הולכים לביטוחים הישירים, שם מקבלים אותם גם עם שלוש תביעות, ואנחנו מפסידים מבוטחים, שלעיתים עבדנו אתם שנים רבות".

את עתיד מקצוע סוכן הביטוח רואה אורגל כמובטח. לדבריו, למרות הקשיים בעבודת הסוכן היום, וגם בעבר, המבוטחים תמיד ירצו את השירות האישי: "לדעת שיש עם מי לדבר, ביום שישי בצהריים, או במוצאי שבת, כשחלילה המבוטח היה מעורב בתאונת דרכים, או בנסיבות אחרות – אין את זה בביטוח ישיר. חוץ מזה אני תמיד אופטימי. אם לא הייתי אופטימי, לא הייתי נשאר במקצוע".

איזה מסר היית רוצה להעביר לסוכני הביטוח?
“שלא נתחרה אחד בשני. יש מספיק 'דגים בים', מספיק אנשים שרוצים לרכוש ביטוח. כשלקוח של סוכן שאני מכיר פונה אליי, אני מיד מתקשר לאותו סוכן ומעדכן אותו שלקוח שלו פנה אליי. לצערי, קורים בשטח דברים מכוערים, למשל, כשסוכן לוקח מבוטח מסוכן אחר בפוליסה עסקית לדוגמא; את התעריף הוא לא יכול להוריד, אז הוא מוריד את הדמים. המבוטח משלם אמנם פחות, אבל העמלה של הסוכן שואפת במצב כזה לאפס. אז אותו סוכן מגלגל אולי מחזור, אבל הוא לא מבין שמבוטח חדש דורש שירות ממכירת הפוליסה ועד מצב תביעה. אם הוא לא מרוויח על המבוטח, הוא לא יוכל להמשיך ולנהל עסק רווחי", מסביר אורגל ומדגיש: "יש מספיק בעיות לסוכני הביטוח מול הרגולטור ומול החברות. יש מספיק אנשים שניתן למכור להם ביטוח. לכן אני לא רואה סיבה להשמיץ אחד את השני. אני לא רואה לנכון לקחת מבוטחים מסוכן אחר, בטח בצורה שאינה הוגנת ואף לא תורמת לרווחיות שלו. עתיד טוב לכולנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email