סו"ב יואל זיו: "אף אחד לא רוצה להכניס את היד לכיס"

בראיון מיוחד לקראת כנס הבריאות השנתי מדבר יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכה על מצב הביטוח הסיעודי והמתווה שיזמה הלשכה כפתרון. זיו: "בנינו מתווה מאוד מקצועי עם אקטוארים מוכרים בעולם, אבל אף אחד לא הרים את הכפפה לצערי"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"נושא הסיעוד בישראל הוא בעייתי מאוד מעצם העובדה הבסיסית שעד היום, לצערי הרב, אין חוק סיעוד ממלכתי. יש אמנם שר בריאות שאחראי על כך, אך לצערי לא נעשה מספיק בנושא הזה והוא אינו מבוקר". כך אומר סו"ב יואל זיו, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני ביטוח, בריאיון שיופיע במגזין "ביטוח ופיננסים" לקראת כנס הבריאות השנתי שיתקיים ב־3 ביולי בהיכל התרבות באיירפורט סיטי.

"מי שסובל מזה בסופו של דבר זו האוכלוסייה החלשה. ההוצאה הכספית על טיפול סיעודי היא מאוד יקרה, ולכן גם הפוליסות מאוד יקרות, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות פוליסת סיעוד פרטית", אומר זיו. "הפתרון צריך להיות ממלכתי. בנוסף, יצאה הוראה של הממונה על הפסקת הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים וכ-100 אלף איש נותרו ללא ביטוח, למרות ששילמו פרמיות במשך עשרות שנים. ניסינו בלשכה לפעול לפחות לטובת המבוטחים המבוגרים יותר, שחברות הביטוח דורשות מהם פרמיות שאי אפשר לעמוד בהן בגלל גילם (מעל 70). בנינו מתווה מאוד מקצועי עם אקטוארים מוכרים בעולם, בראשות ד"ר בועז ים, הצגנו את המתווה בפני ההסתדרות, בפני חברות ביטוח, בפני חברי כנסת ועוד גורמים, אבל אף אחד לא הרים את הכפפה לצערי. המשמעות של המתווה היא גם כספית, וכנראה שאף אחד לא רוצה להכניס את היד לכיס".

עליית מחירים

זיו צופה שחברות הביטוח ייקרו את הפרמיות בביטוח הסיעודי. "תחום הביטוח הסיעודי הוא רב סיכון. תוחלת החיים עולה כל הזמן ולאף אחד אין מושג עד מתי יחיה מי שגילו היום 20 שנה. לכן, חברות הביטוח, אולי בצדק מבחינתן, רוצות להעלות את המחירים כדי לשמר רזרבות, ומצד שני, מי שמאוד חושש אפילו יוצא מהענף. ראינו את זה בארה"ב ואולי זה יקרה גם בארץ. אין ספק שהמחירים יעלו, וזה רק מחזק את העובדה שצריך להיות פתרון ממלכתי".


סו"ב יואל זיו: "מי שסובל מזה בסופו של דבר זו האוכלוסייה החלשה"

הכנס, תחת הכותרת "העיקר הבריאות בעידן החדש", יעסוק בעיקר בפוליסת הבריאות האחידה שפועלת בשוק כבר שנה וחצי. ”החלטנו שכנס הבריאות יעסוק בנושא היתרונות והייחודיות של הפוליסה האחידה, כי זו הפוליסה היחידה שיש", אומר זיו. "מאוד חשוב שסוכני הביטוח יכירו לעומק את ההבדלים בין השב"נים (שירותי בריאות נוספים/ביטוח משלים. ר.מ.) והפוליסה האחידה של הביטוח הפרטי".

בכנס ישתתפו בכירי מערכת הבריאות והביטוח ובהם שר הבריאות יעקב ליצמן, פרופ‘ זאב רוטשטיין, מנכ“ל הדסה ירושלים, דני אנגל, מנכ"ל מדיקל סנטר, ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, יואב יונש מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, נאוה ניב סרוודיו, מנהלת אגף הבריאות באיילון. את הכנס יפתח זיו ואחריו יישא דברים סו"ב אריה אברמוביץ, נשיא הלשכה.

עוד ישתתפו עו"ד שי אופז שידבר על יתרונות הפוליסה האחידה ויישומה, סו"ב גבי נקבלי, יועץ הלשכה לבריאות וסיעוד וד"ר רינת כהן, ראש אגף ביטוחים בקופת חולים מאוחדת, שתשוחח בשיחת אחד על אחד עם סו"ב ורדה לבקוביץ, על שילוב השב"ן במערכת הבריאות. במהלך הכנס, שינחה העיתונאי קובי אריאלי, ייחשפו תוצאות סקר שביעות הרצון של סוכני הביטוח מהשירות של חברות הביטוח בתחום ביטוחי הבריאות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email