סו"ב יוסי מנור מרכז במדור מיוחד ל"ביטוח ופיננסים" את כל חדשות הביטוח מאירופה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

MBA ראשון לסוכני ביטוח הושק רשמית בצרפת

Agéa, הפדרציה הלאומית הצרפתית לסוכני ביטוח כללי בשיתוף עם IFPASS (מכון הכשרה למקצוע הביטוח), השיקה רשמית את התואר הראשון לסוכני ביטוח, "סוכן הביטוח MBA – יזם ומנהל ביטוח".

יוסי מנור | צילום: באדיבות במצולם

כותרת התואר השני נבחרה להדגיש כי סוכני הביטוח הם יזמים ומנהלים אמיתיים ולא רק טכנאים. תכנית ה־MBA פותחה בשיתוף עם חברות ביטוח במטרה לשלב את הכשרת המאסטר בתכניות ההכשרה של חברות שמשתתפות גם הן בחבר מושבעים לבחירת המועמדים. האנשים הזכאים לתואר זה הם אלו שנבחרו על ידי חברות הביטוח והמעוניינים במקצוע, אך עדיין אין להם תיקים.

התלמידים יצטרכו לעבור מסלול הכשרה של 250 שעות. לאחר מכן המועמדים יצטרכו לעבור בחינה בעל פה, שבמהלכם הם יצטרכו להציג תוכנית עסקית בפני חבר מושבעים של אנשי מקצוע.

הרשות הצרפתית להגנת נתונים קנסה את אקטיב אשורנס

CNIL, הרשות הצרפתית להגנת נתונים, הטילה בחודש יולי האחרון סנקציה של 180,000 אירו על חברת הביטוח הצרפתית (Active Assurances) המספקת ביטוחי רכב, ואשר שלא הצליחה להגן על המידע האישי של המבוטחים.

סוג הנתונים האישיים הנוגעים בדבר, מספר הנבדקים שנפגעו (חשבונות של כמה אלפי לקוחות ואנשים שהפסיקו את חוזיהם עם Active Assurance) ותגובת מבקר הנתונים ושיתוף הפעולה שלו עם ה־CNIL לתיקון חוסר האבטחה השפיעו על גובה הקנס שנקבע על ידי רשות הפיקוח הצרפתית.

אינדקס חוסן לשווקי ביטוח וכלכלות

על פי מדדי החוסן המקרו־כלכלי החדשים שפותחו במשותף על ידי המכון השוויצרי SRI Re ובית הספר לכלכלה בלונדון (LSE), הכלכלה העולמית פחות עמידה כעת מאשר בשנת 2007 עם תחילת המשבר הפיננסי העולמי. דוח זה מראה כי מבטחים עשויים להגביר חוסן פיננסי עולמי על ידי סגירת פערי הגנה קיימים ביותר מטריליון דולר בשנה. הכלכלן הראשי בקבוצת Swiss Re הצהיר כי "זו הזדמנות של טריליון דולר לענף הביטוח, שעמד ברובו בקצב עם פוטנציאל הפסד ההולך וגובר.

החלטות על הפרה נגד המדינות החברות של הנציבות האירופית שהתקבלו ביולי 2019 חוות דעת מנומקת לרומניה

הנציבות הוציאה חוות דעת מנומקת לרומניה בגין אי התאמת החקיקה שלה בנושא ביטוח אחריות צד ג' לרכב לכללי האיחוד האירופי (הוראת Solvency II והוראת ביטוח רכב). התקנות הלאומיות הנוכחיות של רומניה מחייבות חובת הודעה מוקדמת על כל שינוי בפרמיות ומטילות מספר מגבלות על אופן חישובם של מבטחים על הפרמיות שלהם.

לטענת הנציבות, חובות אלה נוגדות את הוראת Solvency II, כפי שהיא מתפרשת בפסיקה של בית המשפט בדבר עקרון חופש התעריפים. החקיקה הרומנית מחייבת גם את המבטחים להנפיק, עבור קטגוריות מסוימות של כלי רכב, פוליסה שתקפה רק בשטח רומניה, המנוגדת להוראות ביטוח רכב המחייבות כי פוליסות ביטוח אחריות צד ג' מכסות את כל שטחי האיחוד האירופי.

חוות דעת מנומקת לאירלנד

לאירלנד נשלחה חוות דעת מנומקת על כך שהיא לא עמדה בחובתה ליישם את כללי האיחוד האירופי בנושא מוסדות לגמלאות לפנסיה תעסוקתית (IORPs II). ההוראה קובעת מסגרת רגולטורית כוללת בנושא פעילויות ופיקוח על מוסדות לגמלאות לפנסיה תעסוקתית. בדצמבר 2016 התחייבו מדינות חברות להעביר את כללי האיחוד האירופי לחקיקה לאומית עד 13 בינואר 2019 . עם זאת, אירלנד לא העבירה את הנחיות הלאומיות הנדרשות לידי הנציבות.

מכתב הודעה רשמית להונגריה

הונגריה קיבלה מכתב הודעה רשמי בגין אי החלת כל הוראות האשראי למשכנתה, שמטרתה להגביר את ההגנה על הצרכן בהלוואות למשכנתה ולעודד תחרות על ידי הרמוניה והעלאת הסטנדרט של מידע מראש על חוזה ועל ידי פתיחת שווקים לאומיים לאשראי.

מתווכים – היעדר שיתוף פעולה בפיקוח על מתווכי אשראי ממדינות חברות אחרות הפועלות בהונגריה עשוי ליצור מכשולים לפעילותם ולהגביל את הבחירה עבור הצרכנים. אי לכך, הנציבות ביקשה מהונגריה לפתוח את השוק באופן מלא בפני מתווכי אשראי ממדינות אחרות.

מכתב הודעה רשמית לבלגיה, קרואטיה, אסטוניה, פולין ושוודיה

הנציבות שלחה מכתבי הודעה רשמית לחמש מדינות אלה על כך שלא הועברו הוראות מסוימות של הוראת הסולבנסי II. ההוראה קובעת מסגרת רגולטורית כוללת לגבי עסקי ביטוח וביטוח משנה. כללי האיחוד האירופי מציגים דרישות זהירות המותאמות לסיכונים הספציפיים של כל מבטח. זה גם משפר את השקיפות, ההשוואה והתחרותיות בענף הביטוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email