סו"ב ישראל דיאמנט – יו"ר סניף רחובות־נס־ציונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ישראל דיאמנט עוסק כבר 30 שנה בביטוח ובבעלותו סוכנות ביטוח בנס־ציונה בשם אמינביט סוכנות לביטוח בע"מ, אותה הקים לפני עשור. האותיות שבתחילת שם הסוכנות הן לפי שמות אשתו – אירית, וילדיו – אורן, מיטל ונועה. מיטל עובדת עם ישראל בסוכנות ויש לה רישיון פנסיוני; אורן עובד כעו"ד ונועה מרפאה בעיסוק. כולם נשואים ושלושתם הביאו לו כבר שישה נכדים. דיאמנט מתגורר כל חייו במושב בניה "בבית בו נולדתי", הוא מדגיש.

סו"ב דיאמנט

דיאמנט הוא איש של עשייה. מעבר לעיסוק בביטוח הוא מעורב בפעילות קהילתית במסגרת עמותת "כרובית", שמספקת ארוחות חמות לכ־6,000 איש בערבי החגים; הוא פעיל בתחום התרבות במושב, חבר בוועדת הביקורת ומארגן טיולים. כסוכן ביטוח הוא טוען שה־DNA שלו ושל משרדו הוא "הגינות ושירות. אין מצב של תביעה רצינית שאני לא שם. אנחנו לא מוכרים פוליסה אלא שירות שבא לידי ביטוי כשקורה משהו, והמבוטחים שלי יודעים את זה ומעריכים זאת", הוא אומר.

בימים אלה הוא מתכונן לניהול הסניף שבראשותו ולדבריו הוא מתכוון להתמקד בגיבוש סוכני הסניף ובהעשרה מקצועית "הן בתחום הביטוח והן בתחום ניהול המשרד", הוא מפרט: "אני מתכוון ליזום ברמה סניפית ומחוזית ולהביא לסוכנים את המידע הכי מעודכן ואת השינויים הרגולטוריים בזמן אמת. כלים לניהול משרד מודרני ודיגיטלי הם חשובים מאוד בעיני. לצערי, אני עוד מבקר במשרדי סוכנים שאינני מבין איך הם מספקים שירות מקצועי ללא כלים מתקדמים מתאימים".

אתה אופטימי לגבי עתיד מקצוע סוכן הביטוח?
"אני רואה עתיד מצוין למי שידע להתאים את עצמו לשינויים בענף, להתקדם ולתת מענה לניהול סיכונים לכל המשפחה, ביטוחי עסקים מורכבים והשקעות פיננסיות. לדעתי, ביטוח פנסיוני עד גובה השכר הממוצע כדאי להעביר לביטוח לאומי או לביטוחים הישירים. גם ככה העמלה שלנו אפסית, וחברות הביטוח גובות דמי ניהול גבוהים. גם קרן ברירת מחדל לדעתי היא לא פתרון. ביטוח לאומי לא גובה דמי ניהול, והוא הפתרון המתאים ביותר למשתכרים שכר נמוך יחסית".

לדיאמנט ביקורת על התנהלות חברות הביטוח גם מול סוכניהן: "הן מפעילות מערכות שיווק ישיר לא הוגנות כלפי הסוכנים, עוקפות אותם ופוגעות בפרנסתם", הוא טוען ומוסיף: "לטענתן אין להן ברירה, אחרת המבוטחים יעברו לחברות האחרות. צריך למצוא את שביל הזהב – החברות יכולות לבצע גם מכירות ישירות, אבל לפחות שיורידו במינון".

המסר שלו לסוכני הלשכה: "להפסיק להילחם אחד בשני; התחרות היא בריאה אמנם, אבל חייבים להתחרות בלי להשמיץ ובצורה הוגנת, אחרת אנחנו פוגעים אחד בשני. אני קורא לכל סוכני הלשכה להרתם לטובת העשייה של ההנהגה החדשה. כולנו גאים להיות 'שוקה' – המבוטחים שלי יודעים מה אני תורם להם ומכירים בערך המוסף שאני מעניק להם".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email