סו"ב ליאור הורנצ'יק: "נפעל בכל האמצעים נגד חברות שלא יסגרו את הישירים שלהן"

"אין לי ספק שיחד עם הממונה החדש יתוקנו עוולות וטעויות שביצעה הממונה הקודמת"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"כנס אלמנטר הקרוב יהיה עוצמתי מאוד; ההרשמה אליו לקראת סגירה בשל הביקוש הגבוה. התכנים שלו מקצועיים וייחודיים עם טובי המרצים ויתנו כלים לשימוש יומיומי בעבודת סוכן הביטוח. חלק מהנושאים יועבר בצורה יצירתית וחדשנית ולא רק כהרצאה פרונטלית. המוטו המרכזי שלנו הוא 'סוכן הביטוח בקדמת הבמה', ועליו אנחנו מקפידים בכל פעילות הלשכה ולאורך כל הדרך".

כך אומר סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ נשיא לשכת סוכני ביטוח, בראיון ל"ביטוח ופיננסים" לקראת כנס אלמנטר הארצי שייפתח ב־ 12 בנובמבר באילת.

סו"ב הורנצ'יק | צילום: באדיבות הלשכה

הורנצ'יק מדגיש כי "הלשכה היום היא לשכה חזקה ומובילה, לשכה של עשייה, שנמצאת בשיתוף פעולה מלא ופורה עם היצרנים – אך ללא כל פשרות. יש לנו קווים אדומים אותם השמענו כבר ונקפיד לאורך כל הדרך לשמור על מעמד הסוכן, כי ביטוח עושים אך ורק עם סוכן וסוכנת הביטוח. אנחנו בעלי המקצוע ואנחנו אלה שיכולים ללוות את המבוטח לאורך כל הדרך וברגע האמת לתת את הפתרונות הראויים והטובים ביותר.

"לצערי, יש מספר חברות ספציפיות שטרם הפנימו שאנחנו המנוע העיקרי להצלחתן. כפי שציינתי בעבר, ואלו לא סיסמאות, אני קורא לחברות הביטוח לסגור במיידי את הישירים שלהן למיניהם, כי הם עושים נזק בלתי הפיך לענף כולו, לציבור המבוטחים ולסוכני הביטוח. לא נעבור לסדר היום ונשתמש בכל האמצעים הכשרים והמשפטיים העומדים לרשותנו כדי למגר תופעה זו".

מה על שולחן הלשכה בתחום האלמנטרי?
"הוועדה האלמנטרית בראשות חברי ישראל גרטי, הינה ועדה חזקה מאוד ומקצועית. הוועדה מטפלת בימים אלה במספר בעיות כמו הסדרת נושא אי חידוש פוליסה למבוטחים עם שתי תביעות בביטוח רכב; הסדרה ופתרון לנושא אופניים חשמליים, נושא חשוב על סדר היום הציבורי בעקבות האסונות שנגרמים על ידי רוכבי אופניים חשמליים, משום שאין הסדרה ברורה, וחשוב שיימצאו הפתרונות הטובים ביותר כולל הביטוחיים. הוועדה עוסקת גם בתחום הסדרת ביטוחי הליסינג ומלווה את קידום הצעות החוק בשני הנושאים האחרונים, שמובילה הלשכה".

מהן הצעות החוק אותן מקדמת הלשכה בימים אלה?
"יש לנו לובי חזק מאוד בכנסת ושיתופי פעולה מעולים עם חברי כנסת שבאים לידי ביטוי כיום וגם בעתיד ללא כל פשרות. הלשכה מקדמת היום מספר הצעות חוק – חובת רישוי והסדרת הנושא הביטוחי בחובה לאופניים חשמליים; חובת הנמקה בסירוב יצרן בהתקשרות עם בעל רישיון; חובת קיום ביטוח צד ג' לרכבי השכרה וליסינג. כמו כן נמשך הטיפול בכנסת בסוגיית שתי התביעות.

"מי שמוביל את הטיפול בנושאים אלה הוא ישראל גרטי, שזוכה מאתנו לשיתוף פעולה מלא; אנחנו מקיימים ישיבות עבודה, בונים אסטרטגיה, מנתחים מה נכון לציבור המבוטחים והציבור בכלל בישראל ומובילים למציאת הפתרונות, גם אם זה נמשך זמן ארוך יחסית משום שלא הכל תלוי בנו; יש מקרים בהם אנחנו צריכים להיעזר גם בגורמים חיצוניים".

מה אתה יכול לומר על הממונה הנבחר החדש על שוק ההון והביטוח?
"אני מברך את הממונה החדש על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת. יש לציין כי הממונה החדש הוזמן לכנס אלמנטר של הלשכה ונענה להזמנה, לשמחתנו. אני מקווה שנעבוד עם הממונה החדש בשיתוף פעולה מלא תוך הבנה הדדית. אני מאחל לו הצלחה רבה בדרכו החדשה. ד"ר ברקת הוא בעל מקצוע ואיש עשייה ואני מניח שבעבודה משותפת נוכל לעשות ולהצליח.

"בעבודת הרשות יש תהליכים מבורכים שאנחנו מחזקים, אבל יש גם דברים שנקבעו על ידי הממונה הקודמת דורית סלינגר, שאינם מקובלים עלינו וצריך לתקן אותם. אני סומך על יו"ר הרשות החדש שיידע לעשות סדר בדברים. אני בטוח שיהיה לנו שיח משותף לטובת ציבור המבוטחים העומד לנגד עיניו ולנגד עינינו; אין לי ספק שטעויות ועוולות שנעשו על ידי הממונה הקודמת יתוקנו".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email