סו"ב מורי לממונה: "שחרר את הפוליסה מאחידותה"

יו”ר ועדת הבריאות והסיעוד תקף את הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בנושא הרפורמה בביטוחי הבריאות; לגבי דו”ח מבקר המדינה אמר: “לכותב הדוח אין מושג בנושא המדווח”
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"רוב נושא כפל הביטוח הוא תולדה של בורות בעיקר, שלא מבדילה בין ביטוח תרופות לבין הרחבה או התאמה אישית, שאין הבנה שאפשר לרכוש סכום ביטוח למחלות בשתי חברות שונות ובעיקר שאין הבנה כי יצרני הכפל הרע בעיקרם הם מוקדנים חסרי רישיון שכל מטרתם למכור את המוצר אותו הם דוחפים. אותה בורות ששמה על כף מאזניים אחת את סוכן הביטוח מרעננה ומבאר שבע, שנאמן ללקוחותיו ומכיר אותם אישית ואת סוכנויות הענק של הבנקים ושל חברות הביטוח, חסרי פנים, הנאמנים רק למחזיקים בהם. מה שווה הקביעה המופרכת כי רוב סוכני הביטוח עובדים עם חברה אחת או שתיים בלבד. רואים שלכותב הדוח אין מושג כלל בנושא המדווח וההוכחה לכך באה לידי ביטוי בתוצאות סקר הבריאות".

במילים אלו תקף סו"ב איגור מורי, יו"ר ועדת הבריאות והסיעוד בלשכת סוכני הביטוח, את מבקר המדינה. את הדברים אמר בנאומו בכנס הבריאות הדיגיטלי שהתקיים אתמול.

סו"ב מורי | צילום: באדיבות הלשכה

בהתייחסו לכותרת הכנס "מאתגר להצלחה" סקר מורי את האתגרים שניצבו בפני הסוכנים בשנה זו: “במהלך השנים בנאומים והרצאות אוזכרה המילה אתגר והפכה להיות אולי קצת נדושה. ואז הגיעה השנה והכל התהפך על ראשו. כי המצב הנוכחי הוא האתגר הגדול ביותר של סוכני הביטוח בשנים האחרונות. מיליון איש בחל”ת או באבטלה – זה אתגר; הפסקת הטיסות, סגירת השמים ובהתאמה ירידה לאפס מכירות בביטוחי נסיעות לחו”ל – זה אתגר; חוסר ודאות טוטאלית – זה אתגר. ועם זאת, האתגר הזה יהפוך להיות ללא ספק להצלחה אדירה של כולנו, אם רק ננהג נכון. לא בכי ונהי, אלא ניצול ההזדמנויות בשוק המשתנה”.

צעירה ומעודכנת?

מורי תקף את רשות שוק ההון לגבי רפורמת ביטוחי הבריאות מ־2016 : “אותה הפוליסה שבראשיתה הובטח כי תתעדכן תכופות ותהיה ‘צעירה תמיד ומעודכנת’ לא השתנתה באופן מהותי מאז יציאתה. בזמן הזה כיסויים שנכתבים על ידי חברות הביטוח ולא על ידי המפקח דווקא שופרו והשתבחו. הפתרון בנושא הזה בידיו של המפקח – שחרר את הפוליסה מאחידותה ותן לשוק החופשי וללקוחות לומר את דברם”.

בנושא ביטוחי התאונות האישיות, ציין מורי: “השינוי שנכפה על ידי רשות שוק ההון על ענף ביטוחי התאונות האישיות בפברואר הקרוב הוא דורסני ויומרני שאין בינו ובין טובת הציבור ולא כלום. מה לצורך בחידוש פעם בשנתיים ובין טובת הציבור? רק הרצון של הרשות לפגוע במכירתו”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email