סו”ב עוזי ארגמן יו”ר ליסו”ב סוכנות לביטוח: “סוכני הלשכה יכולים לקבל את הכיסויים הטובים ביותר”

ארגמן: "אנחנו מתכננים להרחיב את הביטוחים הקולקטיביים גם לרכב, דירות וסייבר; סוכני הביטוח מקבלים בליסו״ב את התעריפים הטובים ביותר"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

סו”ב עוזי ארגמן הוא בתחום הנתינה – לאחר קדנציה שלמה בה עמד בראש ועדת הרווחה של לשכת סוכני ביטוח, ותרם לרווחת הסוכנים ומשפחותיהם בפעולות רבות, הוא נבחר לתפקיד יו”ר ליסו”ב סוכנות הביטוח שליד הלשכה. בסוכנות הוא שוב דואג לרווחת הסוכנים, הפעם מהצד הביטוחי. בליסו”ב יכולים חברי הלשכה לרכוש פוליסות קולקטיביות במגוון תחומים בתעריפים מוזלים ובכיסויים נרחבים מהמקובל. עתה הוא פועל להוסיף עוד כיסויים בנושאים אחרים, והכל למען סוכני הלשכה.

ארגמן

הוא בן 62, נשוי למירי, אב לארבעה וסבא לשתי נכדות. ארגמן התגורר בירושלים עד לפני 18 שנה, אז עבר לקיסריה ולפני שלוש שנים עבר להתגורר בתל אביב. הוא סוכן ביטוח כבר 40 שנה, משנת 1978, כשהחל את דרכו בבית הסוכן של חברת “הראל” בירושלים. ב־1981 פתח ארגמן משרד עצמאי תחת השם “מקבץ לביטוח”, סוכנות משגשגת עד היום. בשנים הראשונות עסק רק בביטוח חיים ועם השנים נכנס גם לתחום האלמנטרי. “גידלתי כמה דורות של סוכנים. עבדו תחתי 14 סוכנים במשך תקופה ארוכה. ואולם, משנת 2008 איני עובד יותר עם סוכני משנה”, הוא מספר. מי שמנהל את הסוכנות בירושלים הוא סו”ב גדי ארגמן, אחיו הצעיר של עוזי, שעובד אתו כבר 22 שנה. גדי הוא גם עו”ד בהשכלתו. עוזי עצמו עובד בעיקר באזור המרכז, וממשיך להגיע פעמיים בשבוע לירושלים. הוא גם עוסק הרבה בהתנדבות; כך למשל, במשך שנים התנדב ביחידת ג’יפים של המשמר האזרחי בקיסריה, ודאג להגנת התושבים שסבלו מפריצות וגניבות.

על תפקידו כיו”ר ליסו”ב סוכנות לביטוח הוא אומר: “לקחתי על עצמי תפקיד שהוא עדיין בתחום הנתינה – לעשות למען הסוכנים כמו שעשיתי בוועדת הרווחה. פה אני עושה למען הסוכנים בדרך אחרת – בביטוחים קולקטיביים מצוינים: יש לנו ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח סיעוד, ביטוח רפואי, ביטוח שיניים, ביטוחי ריסק וביטוחים למשרד הסוכן”.

אומנם רוב סוכני הלשכה מבוטחים בביטוח כלשהו דרך ליסו”ב (רובם בביטוח אחריות מקצועית), אך ארגמן סבור שיש סוכנים רבים שלא הפנימו את היתרונות של רכישת ביטוח דרך ליסו”ב: “יש עדיין הרבה סוכנים שלא יודעים מה יש לנו להציע להם ולמה כדאי להם לעשות את הביטוחים שלהם דרך ליסו"ב; אנחנו משיגים תעריפים זולים וכיסויים הרבה יותר רחבים, להם ולבני משפחותיהם", מסביר ארגמן ומוסיף: "באתר לשכת סוכני הביטוח אפשר להיכנס לאזור ההטבות לסוכן; שם ניתן לראות את כל הפוליסות, איזה כיסויים יש לנו ואיזה יתרונות יש לנו. אני ממליץ לחברי הלשכה להיכנס לאתר ולהתעדכן מדי פעם במה שליסו”ב מציעה להם. כיום, למשל, אנחנו פועלים מול הראל על התאמת פרמיה בביטוח הבריאות כדי להשיג את המיטב עבור סוכני הלשכה”.

בדירקטוריון ליסו”ב חברים ארבעה דירקטורים: סו"ב קובי צרפתי, סו"ב גיל ורדי, סו"ב ישי ברקלי וסו"ב אבי פרנקל. ארגמן שוקל לצרף לדירקטוריון שני חברים נוספים מקרב ותיקי הלשכה.

על הרעיונות שבצנרת הוועדה מספר עוזי: “אנחנו שוקדים כרגע על מספר דברים; אנחנו שוקלים לעשות קולקטיביים נוספים – קולקטיב רכב לסוכנים, קולקטיב דירות לסוכנים וביטוחי סייבר, שזה אחד הביטוחים החשובים ביותר שכדאי לרכוש; יש הרבה סוכנים שעדיין לא מודעים לסכנות של הסייבר, וחשוב לנו שהם יהיו מכוסים בצורה הנכונה והמתאימה להם ביותר ובתעריף טוב”.

הסוכנים חושבים שהם יכולים להשיג בעצמם תנאים טובים יותר?
“עובדה שלביטוח אחריות מקצועית של ליסו”ב הצטרפו 3,800 סוכני לשכה, וזה מוכיח שהפוליסה מצוינת; היא נותנת מענה שאין בפוליסות סטנדרטיות; כך למשל, אם סוכן נתבע ובסופו של דבר יוצא זכאי, הוא לא מחויב בהשתתפות עצמית. אלה דברים משמעותיים שלא קיימים במקום אחרים כמו גם הרחבות נוספות בלעדיות לליסו”ב.

“אני מקווה שההצטרפות תהיה משמעותית בכל התחומים. פוליסת ביטוח השיניים שיזמו קודמיי לא הובנה כראוי על ידי הסוכנים ורבים לא הצטרפו אליה. היום יש הרבה פניות של סוכנים שרוצים להצטרף לפוליסת ביטוח השיניים שלנו ולצערנו אנחנו נאלצים לדחות אותם. הסוכנים צריכים להיות ערים ולעקוב אחרי הפרסומים שלנו. אנחנו בודקים את האפשרות לתת חלון הזדמנויות נוסף להצטרפות סוכנים לפוליסה. נבדוק את הנושא מול הראל. כל מה שנוכל לעשות לטובת הסוכנים – נעשה”.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email