סוויס-רי מזהירה: הביקוש המוגבר לביטוחי אסונות טבע יביא להתייקרות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הדאגה הגוברת בעולם משינויי מזג האוויר תגביר את הביקוש לביטוחי אסונות טבע ותגרום לגלי התייקרות בפרמיות הביטוח, כך הזהיר החתם הראשי של ענקית ביטוחי משנה סוויס-רי. האזהרה הושמעה בכנס פיננסי של בנק גולדמן זאקס שהתקיים בשבוע שעבר ברומא.

ההתיקרויות של פרמיות ביטוחי אסונות טבע ימשכו לפחות עוד שנה־שנתיים. צילום: shutterstock

החתם הראשי ציין שסוויס-רי ממשיכה לראות את תחום ביטוח סיכוני אסונות כבסיס לפעילותה. הסביבה העסקית היא טובה לסוויס-רי כמקצה הון לשוקי הביטוח וביטוח המשנה. לכן, החידושים של חוזי הביטוח באמצע השנה תורמים לצמיחה של החברה. אשר להתייקרות פרמיות הביטוח, מאמינים בסוויס-רי כי ההתייקרות של פרמיות ביטוחי אסונות טבע ימשכו לפחות עוד שנה-שנתיים. מצב זה יאפשר לסוויס-רי לשפר את הרווחיות ולנהוג בסלקטיביות בבחירת הסכמי ביטוח של אסונות טבע.

חילוץ ספינת "אוור גיוון" בתעלת סואץ יעלה מיליארדים

פרשת ספינת המכולות הגדולה "אוור גיוון" בתעלת סואץ לפני כשנה תחייב את מבטחי המשנה וחברות ביטוח לספוג הוצאות והפסדים שנגרמו עקב חסימת התעלה וחילוץ הספינה בסכום כ-2 מיליארד דולר, כך לפי הערכה של מבטחת המשנה הצרפתית SCOR.

כזכור, לפני כשנה ספינת המכולות הגדולה אוור גיוון, כשעל סיפונה כ-18,300 מכולות, נתקעה בתעלת סואץ בעקבות תקלה. האירוע גרם לשיבושים ומאות ספינות שהיו צריכות לחצות את התעלה נתקעו וגרמו להפרעות קשות בשרשרת האספקה. מנהלת תעלת סואץ וחברת הספנות אוור גרין הטייוואנית, שחכרה את ספינת המכולות, הזעיקו  גוררות חילוץ מאירופה. החסימה של התעלה נמשכה כ-6 ימים.

לפי הערכת SCOR, עשרות חברות ביטוח ומבטחי משנה ביטחו את ספינת המכולות ובנפרד את אלפי המכולות. גם מנהלת תעלת סואץ הגישה תביעת פיצויים על החסימה של התעלה למבטחת ספינת המכולות. ההערכה של המבטחת הצרפתית היא כי הטיפול במאות תביעות הפיצויים יימשך כמה שנים וההוצאה הכוללת של המבטחים יגיעו, כאמור, לכ-2 מיליארד דולר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email