סוכן ביטוח – אין מקצוע שדומה לו

בזמן שבו הדברים לא הולכים כמו שצריך, יש לזכור מדוע בחרנו במקצוע סוכן הביטוח ולמה העבודה שלנו היא כל כך חשובה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חבריי סוכני הביטוח,

בימים בהם ענף הביטוח עובר טלטלה אחר טלטלה, ועוד מוצרים ועוד ענפים נשמטים תחת ידינו ומשווקים באמצעים ישירים, ולחילופין עמלת המכירה שלנו נשחקת יותר ויותר, אני מבקש להאיר את עיניכם ולהזכיר לכולנו כי אין עוד מקצוע כמו סוכן ביטוח ואת זה אף אחד לא ייקח מאיתנו. סוכן ביטוח מכיר את הלקוח הכי טוב שניתן, סוכן ביטוח הוא איש השירות החשוב ביותר ש"לקוח", או בשפה שלנו "מבוטח" צריך ואיני מדבר רק במקרה של אסון או מקרה ביטוח קל ככבד, קשה וחמור אלא גם בחיי היומיום. האם מישהו מכם, חבריי סוכני הביטוח, יכול למצוא עוד מקצוע שמשלב גם שליחות, גם שירות וגם חברות? כאשר סוכן ביטוח מבטח לקוח, הוא מכיר אותו בדרך הכי עמוקה ואינטימית שרק ניתן.

בזמן מילוי טופס הצעה בביטוחי חיים או בריאות, סוכן הביטוח מכיר את מצבו הרפואי של הלקוח המועמד לביטוח כאילו היה רופאו הפרטי; כאשר מגיעים לשלב מילוי המוטבים סוכן הביטוח מכיר את מצבו המשפחתי של המועמד לביטוח כאילו היה חברו האישי שנים רבות; כאשר מגיעים למילוי השכר החודשי וההפרשות הסוציאליות מכיר סוכן הביטוח את כל הפרטים הפיננסיים כאילו היה רואה החשבון של המועמד לביטוח; כאשר קורה מקרה ביטוח, וחס וחלילה צריך לטפל באלמנה וביתומים, מי אם לא סוכן הביטוח נמצא שם וראשון לפני כולם עם הצ'ק שלעיתים רבות מציל משפחות.

מכאן גם באה השליחות. כאשר מבוטח טס לחו"ל וסוכן הביטוח עורך לו את פוליסת הנסיעות לחו"ל הוא מכיר גם צד זה של המבוטח כאילו היה סוכן הנסיעות שלו, כאשר מבוטח רוכש רכב למי הוא פונה ראשון? אל סוכן הביטוח שלו, וכך אוכל להמשיך עם דוגמאות רבות שכולנו מכירים ביומיום שלנו.

חבריי סוכני הביטוח, אני פונה אליכם ומבקש להזכיר מדוע אנחנו במקצוע המאוד מאוד מעניין ומאתגר הזה שנקרא "סוכני ביטוח". לסוכן ביטוח, אין עוד מקצוע שדומה לו. הסוכן הוא חבר, רואה חשבון, רופא, פסיכולוג, סוכן נסיעות, יועץ וכלכלן של מבוטח והכל בתפקיד אחד.

הכותב הוא יועץ נשיא הלשכה לביטוח כללי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email