"סוכן ביטוח היה, נמצא ותמיד יהיה"

בכל שבוע יאיר הזרקור של "ביטוח ופיננסים" על פעיל לשכה שכדאי שתכיר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שם: סו"ב ועו"ד ישראל אליוביץ, בעל סוכנות חי ביטוחים בבני ברק

תפקיד בלשכה: אב בית הדין

מצב משפחתי: נשוי פלוס.

ותק במקצוע: 40 שנה

התמחות: אלמנטרי, חיים, בריאות ופיננסים

השכלה: בוגר סמינר למורה בכיר ותואר ראשון במשפטים; עו"ד ובעל רישיון סוכן ביטוח

מוטו בחיים: "איך חצי כוס תהיה תמיד מלאה? לוקחים כוס קטנה יותר"; אוהב את החיים, איכפתניק ונהנה לעזור לאחרים.

ישראל אליוביץ | צילום: באדיבות לשכת סוכני ביטוח

איך אתה רואה את עתיד מקצוע סוכן הביטוח?

"סוכן ביטוח היה, נמצא ותמיד יהיה; עם זאת הוא חייב להתאים את עצמו למציאות המשתנה בשוק. השירות היום הוא במקום הראשון ויש לגייס לטובתו את הדיגיטציה – הסוכן חייב להיות נגיש ללקוחותיו 24 שעות, ולא משמונה עד ארבע או חמש כשהמשרד נסגר. כל סוכן חייב שיהיה לו אתר כמו שיש לחברות הביטוח, שבו הציבור יוכל לקנות ביטוח בצורה דיגיטלית ולאפשר לו גם יצירת קשר טלפוני, חזרה של הסוכן לטלפון של הלקוח – לנצל את הדיגיטציה לטובת הרחבת השיווק. מי שלא יעשה את זה לא ישרוד".

איך הלשכה יכולה לסייע לקידום מעמדו של סוכן הביטוח?

"הלשכה נמצאת בין הסוכן לחברת הביטוח; לאור המכירות הישירות של חברות הביטוח, יש לדעתי לפרסם בעמוד הראשון של העיתון את החברות שעובדות רק עם סוכנים כדי לעודד אותן.

"להמשיך בקמפיינים כמו שהיו בעבר הלא רחוק ולפמפם לציבור כל הזמן שסוכן הביטוח לצדך כל הזמן. אם אין כסף לזה, אני מאמין שכל חבר לשכה יסכים לשלם כמה מאות שקלים לטובת קמפיינים כאלה שיועלו כל הזמן מול הפרסומים של חברות הביטוח הישירות והלא-ישירות.

"צריך להקים בלשכה מחלקה דיגיטלית שתתן לסוכנים כלים זולים באמצעות מכרזים ושיתוף חברות הביטוח במימון אותם כלים עבור הסוכן".

אלו עצות יש לך בימים אלה לסוכני הביטוח?

"אנחנו נמצאים בעידן של שיתוק כלכלי עקב משבר הנגיף העולמי; לכן סוכן צריך לארגן מחדש את משרדו מתוך חשיבה כלכלית – למשל, לבדוק אם הפקידה שאתה מחזיק מכסה את ההוצאה של העסקתה.

"לאחר ארגון העסק צריך לעשות ארגון מחדש של הראש; אמץ את הדיגיטציה אליה התחלת להתרגל בתקופת המשבר; תאמין בעצמך, שמור על קשר עם הלקוחות, תרים אליהם טלפון ותשאל לשלומם; תהיה נגיש אליהם בכול שעה, גם בשלוש לפנות בוקר; לזה אין תחליף בחברות כמו 'מקס' ודומיהן".

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email