"סוכן ביטוח זוהי משרת אמון"

סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ וסגן נשיא הלשכה, מצהיר בראיון לביטוח ופיננסים: "כל עוד אני בשליחות הציבור לא אאפשר לשום גורם לייצר 'אמת נתפסת' או מחשבה שאפשר בלי סוכני הביטוח"
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

"חודש אלול הוא בדיוק הזמן לחשבון נפש, הסתכלות היקפית שמביאה בחשבון את העבר, ההווה והעתיד, וכך אני מקפיד לאורך שנים, לשבת בחודש אלול מספר פעמים עם עצמי, במקום רגוע ושקט ולהרהר מה עשיתי ומה אני הולך לעשות בכל האספקטים – אישי, משפחתי, ציבורי, עסקי ועוד. כאשר אני מסתכל על הפן הציבורי, אני מרגיש סיפוק עצום, תחושה שממלאה אותי ונותנת לי כוחות לשאר הדברים.

זכיתי להיות בין ראשיה של הנהגת לשכת סוכני הביטוח בישראל, מבחינתי זהו חלום שמתגשם, לתת מעצמך למען הכלל ועוד במקום שאתה הכי מאמין בו ולמען הסקטור מהחשובים ביותר בציבוריות הישראלית היומיומית, M.R.I של כלל המשק בישראל, שיודע לתת מענה בשלל צמתים מרכזיים. סוכן ביטוח זוהי משרת אמון".

כך פותח סו"ב ליאור הורנצ'יק, מ"מ וסגן נשיא לשכת סוכני הביטוח, את הראיון לקראת השנה החדשה.

ליאור הורנציק. צילום: תמיר שרים, לוק צלמים

הורנצ'יק מבטיח: "ככל שחולף הזמן, ובמיוחד כעת בשיא משבר הקורונה, אני שם את כל המוניטין שלי על השולחן, עומד זקוף ומודיע לכם שכל עוד אני בשליחות הציבור לא אאפשר לשום גורם לייצר אמת נתפסת או מחשבה שאפשר בלי סוכני הביטוח".

מה מאפיין את פעילות הנהגת הלשכה בימים אלה?

"משבר הקורונה גרם לרובנו לקבל תובנות מהותיות, לעשות אבחנה בין עיקר לטפל ובעיקר להבין שלעיתים בחיים יש דברים שהם גדולים מאיתנו ובלתי צפויים, אשר אנו חייבים לדעת לקבל אותם כמשבר שהופך להזדמנות וכך פועלת הנהגת הלשכה בימים אלו – הופכת משברים להזדמנויות, מחדדת את חשיבותו של הסוכן המתגברת בימים אלו והופכת לסוג של 'אורים ותומים' לגורמים רבים בציבוריות הישראלית וביניהם מקבלי החלטות משמעותיים.

אם אני צריך לאפיין את העשייה של הנהגת הלשכה בימים אלו אשתמש בשלוש מילים שימחישו את הכל: דיוק, צניעות, נחישות".

הכי טובים שיש

מערך היועצים החיצוניים שלך נחל הצלחה רבה, במיוחד בתקופת הקורונה.

"מיזם היועצים זה 'הבייבי' שלי, משהו שלקחתי על עצמי בתחילת הקדנציה לתת בו את כל כולי, להביא את תפיסת עולמי המודרנית, הצעירה והמבינה את השינויים שמתרחשים בכל ענפי הייעוץ, ולהביא לקדמת הבמה קאדר של יועצים שכל כולו מטרה אחת – לסייע לחברי הלשכה להתמודד ולהתעצם בכל האתגרים מתוך עוצמה, מתוך הבנה שידע זה כח.

"אנו צריכים להזכיר לעצמנו מפעם לפעם שלא כל האמת נמצאת אצל אדם אחד, לא הכל אנו יודעים, יש מומחים בכל תחום ואם נדע להפנים שלהתייעץ זוהי גדולה אז נרוויח את לחמנו.

העולם משתנה במהירות האור, המודרניזציה והדיגיטציה הופכים להיות דומיננטיים בקרב אוכלוסיות רבות, הרגולציה מעלה קצב, הלקוחות מגיעים עם ידע משלהם ומטרתנו להסתכל למציאות בעיניים, להיות הכי טובים שיש – כשהקמתי את המערך זוהי הייתה מטרת העל – להיות הכי טובים שיש".

היכן עומדת הפעילות של הצוות לטיפול במתחזים שנמצא תחת אחריותך?

"אחד האתגרים הגדולים ביותר של הנהגת הלשכה ושל הענף כולו הינה ההתמודדות עם גורמים מתחזים, אשר בעשייתם פוגעים במעמד הסוכן, במיצוב הכל כך חשוב של נותני שירותים והכל במסווה של 'סוכנויות ביטוח'. אני זוכר את עצמי מדיר שינה מעיניי, מתהפך לילות שלמים בחשיבה איך מביאים למיגור המחלה הזו, מחלת המתחזים שיכולה לפגוע בנו הסוכנים המקצועיים, המשרתים נאמנה את לקוחתנו.

"בתחומים רבים אנו חשופים לכאלו המייצרים נזק תדמיתי לענף בו הם פועלים, אך ללא ספק ענף הביטוח חווה 5 שנים של התעצמות תופעות שהיינו חייבים למגר.

לצדי יועמ״ש הלשכה עו״ד עדי בן אברהם, יו״ר הוועדה האלמנטרית סו"ב ישראל גרטי, וסוכני הביטוח ורדה לבקוביץ ויואל זיו,ויחד אנו פועלים בנחישות וביעילות בשלושה מישורים מרכזיים:

  • הבנה בקרב הסוכנים שאנו הגורם המטפל. לא לעצום עיניים, להזרים לצוות מקרים.
  • ניתוח המקרה והחלטה על הטיפול הנכון.
  • קשר ישיר ופיתוח מקצועי עם רשות שוק ההון מתוך הבנה כי האינטרס זהה.

"אני סבור שבחיים אין תרופות פלא לכל דבר, אך בעבודה עקבית ומקצועית נצליח להביא למציאות בה הכמות תפחת, האכיפה תגבר והציבור ידע להבין שסוכן ביטוח מקצועי חייב להיות לצדו".

המעמד מתחזק

מה אתה יכול לספר על שיתופי הפעולה עם החברות, במיוחד בעת הקורונה, למען הסוכנים?

"לא מעט יצא לי לדבר על הקשר המתבקש בין חברות הביטוח לסוכני הביטוח, יחסים מורכבים שאנו כלשכת סוכני הביטוח חייבים להסתכל עליהם אך ורק מהזווית של מעמדו של הסוכן, פרנסתו של הסוכן ובעיקר ההסתכלות העתידית שיודעת להבין את הערך ולרצות לשמר אותו.

"משבר הקורונה העצים בעיניי את חשיבותה ועוצמתה של הלשכה ואני סבור ומאמין שחברות הביטוח אינן פועלות 'בעצימת עיניים' לנוכח מעמדו המתחזק של סוכן הביטוח, אשר משבר הקורונה הביא לקדמת הבמה הציבורית את הבנת הצורך בו – אני קורא לזה משולש נותני השירותים ההכרחיים – עו״ד – סו״ב – רו״ח.

"בכל מקום שאני מגיע אליו או 'בזום' בתקופה האחרונה, אני שומע שבחים רבים על הפרויקטים הרבים שהלשכה קידמה ומקדמת בקורונה, על כך שלא עצרה או חדלה וטמנה את ראשה בחול, אלא ידעה להסתכל למציאות בעיניים, לחבק אותה ולהפוך אותה להזדמנות עבור כלל חברי הלשכה והענף כולו. גם בתוך הגילדות המקצועיות הפכנו להיות מודל לחיקוי".

אתה עובד בצמוד עם נשיא הלשכה, מה אתה יכול לספר על זה? ומה התוכניות שלך לעתיד במסגרת הלשכה?

"הנהגת הלשכה פועלת ימים ולילות בהתנדבות מלאה מתוך מטרה אחת – קידום הסוכנים.

כשיש לך מטרה משותפת, אזי מי שחשוב לו לתת מעצמו למען הכלל יכנס תחת האלונקה וזה משהו שנשיא הלשכה הנחיל מיומו הראשון.

"כשאתה בעשיה ציבורית אתה לוקח בחשבון שלא כל יום תקבל כפיים וחיבוקים, אתה מפנים מהר מאוד שכמו בכל ארגון יש מעבר למאבקים למען עתידנו גם מאבקים פנים ארגוניים. אבל אנו כהנהגת הלשכה מנסים לעשות את האבחנות והסינונים אשר שמים את העיקר בפרונט ואת הטפל בצד, לא נותנים לרעשי רקע להשפיע על מטרת העל המשותפת – קידום הסוכנים.

"שואלים אותי רבות מה על המשך פעילותי בלשכה, מה אעשה בקדנציה הבאה, אז אענה בקצרה: באתי להנהיג ולעשות למען הכלל בחדווה ובאהבה וכל עוד ציבור הסוכנים ייתן בי את אמונו אשאר בעשיה הציבורית, אני מרגיש בשליחות עילאית ולא מאלו שמסתכלים מהצד ונותנים ביקורת. לשבת ביציע זה הכי כיף וקל, אבל לעשות יום יום שעה שעה, תוך ויתורים יוצאי דופן על מותרות, זמן משפחה, קידום העסק והזמן לעצמך זה קשה, אבל הכי נכון שיש למי שחש שייעודו בעולם הוא העשייה הציבורית.

"אני מאחל לכולנו שנדע תמיד ימים טובים ונתחזק בכל המעלות ובכל המידות בדרך להיותנו אנשים טובים וחיוביים בכל הערכים והמידות", מסכם הורנצ'יק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email